Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metis amstaff - dog argentinian
Salut, băieți am si eu un metis de amstaff cu dog argentinian si mă gândeam ca pe viitor când va ajunge la vârsta potrivită sa îl dau la monta cu amstaff, voi ce părere aveți?!? Vreau neaparat pui din el pt ca pe el l-am luat deja mare la 8 luni si nu am apucat sa îl vad eu cum creste si sa mi-l "dresez" așa cum as fi vrut...ms moolt İmage. http://m.facebook.com/?_rdr#!/photo.php?...1552975783
(03-26-2012, 09:40 PM)decu florin a scris: si mă gândeam ca pe viitor când va ajunge la vârsta potrivită sa îl dau la monta cu amstaff, voi ce părere aveți?!? Vreau neaparat pui din el pt ca pe el l-am luat deja mare la 8 luni si nu am apucat sa îl vad eu cum creste si sa mi-l "dresez" așa cum as fi vrut...

Acesta este motivul pentru care vrei să montezi câinele? Dacă vrei un pui a cărui dezvoltare s-o urmăreşti din prima zi, atunci cumpărăţi un amstaff dintr-o montă efectuată în urma unei selecţii! Cât despre dresaj, 8 luni nu e absolut deloc prea târziu cum presupui tu! De curiozitate, ce face câinele şi ţie nu-ţi place, ce ai vrea să facă? Sunt sigur că poţi găsi răspunsuri aici pe forum, nu trebuie să te apuci să înmulţeşti aiurea doar ca să încerci marea cu degetul!
Oricum, nici mie nu-mi merge linkul tău!
[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1239536_539965496073423_1147340359_n.jpg[/img]
si ca vrei tu un pui trebuie sa faca altii o mie/ cu restul ce vei face?
la ce iti trebuie un pui?pai iese tot metis poti sa il dai cu ce vrei tu.ce se va face cu ceilalti puii?va fi vanduti ca si caini de rasa si pe urma vede cumparatorul ce a cumparat .terminati cu montele astea experimentale.crezi ca din un metis scoti vreunul de rasa?ar fi trebuit inainte sa mai citesti pe forum cam ce se discuta in privinta montelor astea dubioase si cam ce se alege cu puii.cred ca ai gresit locul unde unde sa postezi.vrei un pui. de ce ? probabil ca asta nu iti place si crezi ca vei avea ceva mai bun.e nu o sa ai si poate da dumnezeu sa te muste cainele cand se va face mai mare.sall
Cum pot sa pun o poza 2 ??!?!, chiar nu am vrut sa isc discuții dar pur si simplu îl iubesc enorm si vreau sa am pui din el si despre pui stati linistiti ca nu sunt genul care sa facă bisnita cu câini, dak e nevoie pot sa ii cresc pe toți. Ms si sper sa mă ajutati cu pozele
(03-27-2012, 08:29 AM)decu florin a scris: Cum pot sa pun o poza 2 ??!?!, chiar nu am vrut sa isc discuții dar pur si simplu îl iubesc enorm si vreau sa am pui din el si despre pui stati linistiti ca nu sunt genul care sa facă bisnita cu câini, dak e nevoie pot sa ii cresc pe toți. Ms si sper sa mă ajutati cu pozele

Jos in dreapta ai New Reply, poti atasa pana la 5 poze

[color=#FF1493][b]Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om[/b][/color]
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament
adica dresez cum am vrut ce vrea sa insemne ????nu e rau?? sau ce nu ti place la el ?este un dresor pe forum hemu ha te poate ajuta el sa i remediezi problemele
aveti aici 2 poze cu baiatul meu....treaba este ca eu l-am luat la 8 luni, el sa acomodat destul de bine cu familia, au trecut deja 5 luni de cand l-am luat si nu am avut probleme cu el doar ca, are cred, o ura pt alti caini, sa fie gelozie, habar nu am......

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Foarte frumos.Sa-ti traiasca..
MULTUMESC....eu am intrebat ca si fapt divers dak e OK sa-l dau la monta cu amstaff pt ca eu vreau pui din el, pur si simplu, nu ma intereseaza sa fac bani din pui eu vreau doar sa am pui din el....
Nu prea e ok,parerea mea.Am si argumente daca vrei:)
dar ce ti trebuie pui din el daca l ai deja pe el.sau tu vrei o pisica de caine cand latra unu la el sa fuga intre picioarele tale.eucred ca tu vrei sa l dai pe el si sa tii puiu
eu cred ca sariti degeaba cu gura pe el si il criticati .. oricine cred ca ar vrea un pui din cainele lui mai ales daca are posibilitatea sa ii creasca pe aman2 .. sau aman3 Wink)
Cainele e foarte frumos. Sa iti traiasca si sa fie sanatos.

Nu iti voi da sfaturi daca e ok sau nu sa il dai la monta pentru ca pana la urma tot cum vrei tu o sa faci. Eu daca as avea un metis, chiar daca mi-as dori foate mult un pui din el nu l-as da la monta. Pe cat este posibil este bine sa dam dovada de responsabilitate si facem cat mai putine incrucisari. Succes in continuare, sa ne anunti ce decizie iei, iar daca este cazul asteptam poze cu puii Smile
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
eu am dubii ca ar fi doar staff cu dogo sincer....

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Rollo christos 48 25,814 08-25-2019, 06:53 PM
Ultimul mesaj: deathspell5
  Red nose? / Pitbull? alexander_bms 2 1,711 08-23-2019, 04:27 PM
Ultimul mesaj: alexander_bms
Sad Ce rasa este câinele meu? AurasOprea 2 1,870 07-30-2019, 02:03 PM
Ultimul mesaj: AurasOprea
  cum sa ma joc cu el easy peasy 5 4,358 02-28-2019, 12:36 PM
Ultimul mesaj: tyson5
Question Lord [Pitbull x Boxer] easy peasy 4 3,934 02-25-2019, 09:13 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 2 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Cheap Mechanical Oil Pres...

Mesaj postat de: fangbaby4513
12-05-2019
» Raspunsuri: 0
» Vizualizari: 53