Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hamuri tractiune profetionale
in viitorul am sa import si distribui in tara produse pentru caini de la firma Elperos. produse profesionale special concepute pentru caini de tip bull.
la prima comanda daca cineva doreste sa-si cumpere hamuri de tractiune profesionale, vor beneficia de o reducere.
am sa atasez poze mai jos cu hamurile respective
pot fi comandate pe aproape orice culoare sau combinatie de culori
Cine doreste sa se inscrie va trebui sa achite acum o treime din suma si la livrare restul sumei
hamurile sunt la pretul de 179 de lei, cu o mica reducere fata de pretul care va fi la vanzare pe site
hamurile au o grantie de 5 ani de zile!!
sunt aceleasi hamuri care sunt folosite si de cei de la forest hills kennels, campioni europeni la weight poll

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Lasă şi tu nişte date de contact, un număr de telefon, ceva..
L E N N O X
da lasa un numar de telefon o adresa de mail eu as fi interesat chiar daca al meu are 5 luni as lua unul acum sal am cind o sa aiba un an jumate sa pot incepe antrenamentele cu el Big Grin
nume mihai bogdan
0727647217
mihai_bogdan001@yahoo.com
macar spuneti daca sunteti interesati sigur, vor fi in tara la sf saptamanii viitoare si le puteti primi.... nu vreau sa aduc multe hamuri si sa stau cu ele
Da ai vreo idee daca antrenamentele astea mai dure ii influenteaza cumva negativ?Adica ma gandesc ca la masculti...sa nu apara ipotentaBig Grin
Nu vad nici o legatura intre anterenamente dure si impotenta insa orice in exces dauneaza. Este ok sa incercisa il faci sa isi depasasca limitele insa asigura-te ca o faci cu simtul raspunderii si bineinteles ca are varsta necesara.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
foarte tari hamurile ... daca astept pana la 1 an is ceva asa il pot baga la antrenamente ?vreau sa fie mai muschiulos :x app si ce il pui sa traga ? am vazut eu un clip scurt cu un pitbull il caut acum sa vedeti ce trage :x
http://www.youtube.com/watch?v=yQH0nNx08...re=related doamne nici un om nu cred ca trage aia ... (om obisnuit nu culturist sau halterofil)
E prea mic la 1 an sa il pui la tras. La varsta asta ai alte exercitii care le poate face pentu masa musculara fara sa se autodistruga.

Cainele care il vezi tu acolo ca trage are cel putin 3 -4 ani.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
valeleu ... da oricum are multa forta ... apropo cainele meu are 4 luni si cum pot lucra asa cu el putin ? e deajuns sa il alerg mai mult asa ? adica nu il solicita prea mult nu ?
La 4 luni nu cred ca poti face ceva cu el, pentru ca e prea mic, trebuie sa astepti sa creasca.
si cu alergarile trebuie sa ai grija, nu il forta prea tare
mariusica mai ai de asteptat pana sa il pui la ham.sa imi aduci aminte peste vreo 2 luni si iti spun eu cam ce ar trebui sa incepi fara prea mare efort pentru caine.acuma doar alergari zilnice max. 30 min este suficient sall si respect
joaca si atat. fara sprinturi, tras de greutati, tras la carpa etc
Am sa spun intai ca sunt adeptul cainelui in forma si al exercitiilor fizice.

Nu fac alergare mai deloc cu un caine de sub 1 an. Am vazut caini de sport alergati (jogging) zilnic 20-30 de minute inainte de a li se inchide cartilajul de crestere si am vazut ce probleme au avut la maturitate.

Daca vrea el sa alerge nu-l opresc, o plimbare de o zi pe la munte nu e o problema, la fel inotul, nu sunt nici impotriva sariturilor mici, dar nu fac nimic obligat pana pe la 14 luni. Fara lesa, fara minge sau alt motivator de tipul "hai, ca altfel te las singur" (vorbesc in cadrul acestor exercitii), opriri dese ca sa vad ce face si cum se comporta, facem doar ce vad ca vrea cainele sa facem.

Motivul pentru care fac anumite exercitii fizice cu un caine mic e sa-l invat sa se coordoneze, atat cu picioarele din spate pentru anumite pozitii, cat si cum se adune cand sare, cum sa se pozitioneze cand musca sau sa invete cum se misca un om.

Muschii vin doar cand e pregatit, ca varsta si coordonare.

P.S. Sunt opus ideei de a avea muschi de forma, adica nu as pune un caine sa traga greutati ca sa arate bine, ci doar daca simt ca nu are forta suficienta pentru ceea ce fac cu el sau daca vad ca-i face placere.
hemu-ha cum sunt acele exercitii de coordonare , saritura , pozitionare pt muscatura si altele ? cum sunt ... ? imi poti explica si mie ? nu cred ca ar fi rau sa incerc :)(pare interesanta ideea)
Eu cred ca deja s'a deviat de al subiect......hemu-ha fai cand ai timp un topic despre acele exercitii....cred ca tuturor ar fi de folos.....

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Aaron la 6 luni. amadeo1129 6 396 07-28-2018, 06:31 PM
Ultimul mesaj: Vexx
  Banda alergare pentru caini Mihai 58 16,464 09-11-2017, 06:52 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  HAM-GREUTATE mitzu 22 5,586 02-24-2017, 04:29 PM
Ultimul mesaj: Andreea0623
  Amstaff sau pitbull? Alice 3 631 11-18-2016, 03:19 PM
Ultimul mesaj: Andrei05
  Am un amstaf de 7 luni si are 28 de kg si vreau sa il fac mai musculos ?! SanchezFlorin 7 1,180 07-29-2016, 04:19 AM
Ultimul mesaj: SanchezFlorin

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: dignitas1980
08-17-2018
» Raspunsuri: 52
» Vizualizari: 3312