Evaluarea subiectului:
  • 3 voturi - 2 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Figy [Sibiu]
Bine v-am gasit! Pentru inceput sa facem cunostiinta, eu sunt Andreea si puiutul meu Figy. Figy are 2 luni fara 3 zile, si ieri a suferit un incident neplacut, am fost la cineva in vizita care aveam un catel de talie mica, au spus ca nu e agresiv asa ca l-am lasat sa se imprieteneasca, si acel catel la atacat, saracutul Figy sa speriat foarte tare, iar dupa ce am plecat am constatat ca sa umflat, am sunat repede veterinarul care ne-a spus sa il dam cu tinctura de iod pe umflatura, am facut in tocmai ce ne-a spus si sa desumflat, dar acum alta este problema, de ieri este tot suparat si cand doarme tremura, suspina, plange, maraie, ceea ce nu sa mai intamplat pana acum, iar cand se trezeste nu mai este vioi deloc. Imi este frica ca a ramas traumatizat si nu stiu cum sa il ajut sa treaca peste asta. Va rog sa ma ajutati cu un sfat! Va multumesc!

.jpg   IMG_0209.jpg (Marime: 80.33 KB / Descarcari: 1,144)
andr_eeea, este foarte frumos puiutul tau Figy ! Big Grin speram sa se faca bine ! Heart
Multumesc, cu siguranta o sa se faca bine, pentru ca am mare grija de el!
ON :Asa si trebuie ! :) o sa isi revina ! Big Grin
OFF : Andreea raspunde-mi te rog la PM :O Big Grin
Bine ati venit printre noi!
off saracutu Figy Sad
Andreea iti doresc mult noroc in recuperarea micutului...sper sa-si revina complect si cat mai repede.
Mersi Dan, unde pot sa vad poze cu catelusii vostri? Sau cum se procedeaza, ca nu ma prea pricep.
pai intri aici la categoria Pitbull-ul meu
si intri pe subiecte si gasesti acolo poze
frumos catelul..pacat ca sa intamplat asa ceva...Sad la prins bine celalalt din cat se vede....pacat de micut,,dar stai linistit, acm e micut si va trece peste incidentSmile pe viitor fi si u un pik mai atenta:)
Cine isi poate imagina ca un catel atat de dragut va deveni, peste putin timp, un caine atat de fioros ....?
A fost azi la doctor si a primit antibiotice si interdictie sa mai iasa din casa... Sad
doctorii sunt in stare sa iti recomande orice le-ar aduce lor multi bani, indiferent daca asta nu ar aduce si fericirea sau sanatatea cainelui tau ... un doctor nu e neaparat un crescator de animale si inclin sa cred ca este mai mult un om de afaceri .... face afaceri din sentimentele noastre si din prietenii nostri cei mai buni ./..
....tu vezi cum ii alegi ... pe doctori ...
Nu ar avea nimic de castigat, a spus ca trebuie sa stea in casa pana face si al 2 lea vaccin, sa nu contacteze virusi de la alti caini... Oricum lui nu ii place prea mult afara, vrea la caldurica , si cand il scot face repede treaba si vine la picioare si incepe sa planga ca vrea in casa.
dar este normal sa nu il scoti pana la al doilea vaccin, chiar pana la al treilea cel de la 3 luni...de unde am luat eu cainele, cineva a luat si el unul din aceiasi monta tot mascul, al lui are 14 kg la 6 luni si al meu 23, mai mereu este bonlav al lui , al meu nici o problema , mananca din cate am auzit de la el aceiasi mancare , dar el a facut prostia sa il scoate inca de la 6 sapt afara in parc, nu cred ca este doar o coincidenta
L-am scos sa il invat sa faca afara, ca ma omoara cu "pisu", face prin toata casa, numai pe unde trebuie nu. Nu stiu daca e normal, dar majoritatea timpului doarme, il scot repede isi face nevoile si vrea in casa...
Scotand-ul afara iti asumi un risc foarte mare. Stiu ca nu e tocmai placut nici pentru tine nici pentru el sa il tii in doar casa insa cateva luni nu sunt un capat de lume. Gandeste-te la posibile consecinte si vei fi mai motivata Smile
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Rollo christos 47 3,455 06-30-2018, 11:14 AM
Ultimul mesaj: deathspell5
  Buddy & Jimmi [Suceava] mario238 875 59,060 01-22-2018, 12:30 PM
Ultimul mesaj: bidziiil
  Ares ( Slatina ) uzzynaru 27 2,083 12-16-2017, 02:48 PM
Ultimul mesaj: tyson5
  Sedra Kent 15 1,638 10-21-2017, 01:56 PM
Ultimul mesaj: Kent
  Vreau sa știu dacă este sau nu pitbull Tobby2001 2 457 09-23-2017, 07:10 PM
Ultimul mesaj: Tobby2001

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Urgent va rog

Mesaj postat de: Alexxx
Astazi
» Raspunsuri: 7
» Vizualizari: 38