Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cumpar Amstaff
Salutari grupului! Acum 4 luni mi-a murit cainele,un apbt care a prins venerabila varsta de 14 ani,asa ca am decis sa ma reintorc la prima mea iubire,amstaff. Primul(si singurul meu amstaff) a fost un super caine dintr-o linie veche, Sierra si Red Esexex Texas Tex. Era mai compact,masiv,mai mult spre bull decat spre terrier. Am incercat sa gasesc ceva asemanator,dar se pare ca e destul de greu. Asa ca,daca aveti pui ce corespund cerintelor mele,sau puteti sa-mi recomandati o anumita monta,astept un mesaj. Am atasat mai jos si ped-ul cainelui meu,ca sa va faceti o idee de ceea ce caut. Bugetul este undeva la 600 euro. Va multumesc!
P.S: Deja am vorbit cu 5-6 canise de Amstaff,dar se pare ca ei au linii mai noi,care sunt ceva mai suple,mai usoare.

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Bine ai venit.
Canise pe care eu ti le recomand in vederea achizitionarii unui nou puiut sunt:
Thunderrocks - Baia Mare-proprietar Cristian Ciolpan
Crazy Cris- Oradea proprietar Cristina Popa(de aici si-a achizitionat recent un puiut, colegul de forum misterrac,
Pretorian Staff-Bucuresti - proprietar Ovidiu Anton
Ringmaster-proprietar dr. Marius Nedelcu
Beres Sandor - Flobbers amstaff-Sfantu Gheorghe, jud. Covasna

Poti obtine mai multe informatii pe pagina fiecaruia de facebook
Multumesc mult pt informatii. O sa incerc la Thunderrocks si la Flobbers. Cu restul am avut deja niste discutii.
Systaff Targoviște
Deja am vb cu Systaff,momentan nu au nimic. Azi am vb si cu dl.Nedelcu de la Ringmaster,o sa aibe pui disponibili in 2-3 luni,cred ca o sa astept sa vad ce iese.
La Ringmaster cat cere ?
Pana nu se nasc puii nu-ti zice nimeni un pret. Depinde cati sunt,ce calitate,daca-i iei pt show sau doar pet...la ce caini are,cred ca 600 minim...
http://pitbullclub.ro/thread-2051.html?h...se+amstaff

Aici gasesti o lista de crescatori de amstaff
Multumesc mult. Stiam de aceasta lista,cu ea am plecat la cautat. Am luat legatura cu aproape toate canisele prezentate,sunt cateva cuiburi. Trebuie sa-mi fac ceva timp sa fac niste drumuri prin tara. Mi se pare f greu sa-mi aleg puiul fara sa-i vad live pe ei si pe parinti. Tot cautand pe facebook,a inceput sa-mi placa f tare American Bully( inafara de varianta pocket). Sper sa-mi treaca ca sunt f scumpi si,din ce am citit,cam au probleme de sanatate. O seara buna!
American bully nu imi plac deloc.
Cel mai bun crescator de american bully de la noi din tara este Razvan Gavrilescu din Craiova. Il gasesti pe facebook are canisa Bigdogs Romania,cu preturi cam de 4.000 de euro. 
De asemenea colegul de forum Danutz85, avea un cuib de american bully cu pedigree si tot ce trebuie, la preturi mult mai accesibile. 
Spor in gasirea unui puiut
:) Deja i-am dat mesaj lui Danutz,astept un raspuns. Stau pe acest site minim o ora pe zi,asa ca stiu tot ce misca :) Nici eu nu sunt de acord cu Am.Bully exagerati,imi plac exemplarele cu alura de Anstaff,doar putin mai masive si cu oase mai groase. Variantele pocket si xxl ies din discutie,nu-mi plac deloc.De cainii dlui. Gavrilescu stiu,dar sunt mult peste posibilitatile mele financiare. Ma tot uit la un anunt de la o canisa,imi place f mult cainele,cum ajung in tara o sa ma duc sa il vad
https://m.facebook.com/story.php?story_f...3088057697
Amstaff mai grosi si masivi, gasesti la cei de la Thunderrocks. Personal nu as cumpara niciodata bully, insa e decizia ta. Eu as merge pe un amstaff mai gros cu un pedigree pe masura.
70% asta vreau,un Amstaff mai solid. Insa majoritatea cuiburilor propun Amstaffi de show,moderati,mult prea supli si svelti pentru gusturile mele. Ma uitam la niste exemplare de masculi multipli campioni,nu-ti dai seama daca sunt masculi sau femele. Am vorbit cu dl. Ciprian de la Thunderrocks,o sa aibe niste pui cam la sfarsitul anului. Dupa cum am mai zis,mie mi se pare f greu sa apreciezi un caine doar din poze. Am vazut caini in poze cu un super ped insa nu mi-au placut deloc,dar cred ca daca i-as vedea live,mi-as schimba parerea. Oricum,mai am 3 saptamani pana ajung acasa,destul timp sa mai caut. Daca gasesc ceva,revin cu noutati. Va multumesc mult pt sfaturi
Ca fapt divers....cand cineva de la o canisa iti prezinta niste pui,e ceva gresit sa ceri si poze cu parintii lor si ped-urile? Cineva de la o canisa cunoscuta a fost tare deranjata ca am cerut asa ceva. Oare cum poti sa-ti faci o parere despre niste pui de 4 saptamani daca nu stiu cum arata parintii si ce caini sunt in ped-uri? Unii crescatori se cred asa superiori,incat se simt jigniti daca le ceri prea multe detalii...
P.S: Niste impresii (recunosc,de amator) dupa ce m-am uitat vreo 2 saptamani pe site-urile caniselor de amstaffi:pt mine, o canisa adevarata si serioasa isi tine cainii si dupa ce se retrag din show-uri si nu mai produc nimic. In schimb,altele isi doneaza sau isi vand cainii la 3-4 ani,cand nu mai au ce face cu ei. Si atunci care e diferenta intre copiii(pe care ii criticam)care isi iau caini si dupa incearca sa-i vanda sau sa-i doneze( din varii motive) si aceste canise?
Nu stiu ce canisa a fost deranjata de faptul ca ai cerut poze cu parintii.De la aceea canisa eu nu asi cumpara niciodata. E alegerea fiecaruie crescator, fie ca suntem de acord sau nu cu ea.
Amstaff sau bully? Ai reusit sa te decizi?
Poti posta linistit numele canisei care s-a simtit jignita ca ai cerut poze cu parintii.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  hello again t_milea@yahoo.com 1 263 06-21-2018, 08:01 PM
Ultimul mesaj: deathspell5
  hello. some help ? t_milea@yahoo.com 10 444 06-18-2018, 01:12 PM
Ultimul mesaj: t_milea@yahoo.com
  Femela Pitbull "blue nose" JohnnyBlack 0 326 01-07-2018, 09:25 PM
Ultimul mesaj: JohnnyBlack
  Cumpar pui pitbull Robert Alexandru 0 160 12-27-2017, 01:31 PM
Ultimul mesaj: Robert Alexandru
  Cumpar pitbull Iorga Ovidiu 2 214 11-06-2017, 04:52 PM
Ultimul mesaj: Iorga Ovidiu

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Ma puteti ajuta ?

Mesaj postat de: Alex200101010
Astazi
» Raspunsuri: 9
» Vizualizari: 79