Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Catel adult in casa.
Salut baieti, dupa ce am postat acel topic cum, ca vreau sa ma hotarasc ce caine vreau. Un prieten mi-a adus un caine nu e nici amstaff nici pitbull dar este minunat. Este o combinatie intre ciobanesc caucazian probabil seamana mult ceva metis. I-a venit la poarta si mi l-a adus mie el mai avand 2 caini mici acasa (ii pupa a zis ca e prietenos cu ei) cainele e bland e jucaus. Dar sta afara imi e frica sa il aduc in casa fiind un catel batran avea niste urme de muscaturi pe bot care sunt inchise dar proaspete si i-am dat cu niste unguent poate ii mai trec. Nu stiu ce comportament imprevizibil poate avea. Tata nu e acasa de 2 zile l-am sunat si mi-a zis sa il tin afara pana vine el de la Buzau. Ce ii pot face ca tata vine tocmai Vineri si imi e sa nu pateasca ceva in frig. Mai am un fratior mai mic si imi e sa nu ii faca ceva fiindca fratiorul este mai jucaus si sa nu ii bage degetele in ochi. Cum ii pot testa comportamentul fata de cel mic fara sa pateasca nici unul nimic ?
In primul rand cred ca ar trebui sa ajungi la un veterinar...sa vada daca are cip...poate a fugit de la cineva de acasa! apoi vezi ce faci...
Vai de capul meu. sper sa nu va vad la stiri.
tu cum te intelegi cu cainele?
daca ai atatea nelamuriri, de ce ai insistat sa iei un caine matur?
renunta la el, du-l la adapost si i-ati ceva pe masura pe care sa il ai de mic sa ii poti forma comportamentul.
mult succes. pune si o poza cu el. muscaturile din bot pot sa fie de la cearta prin gard, asta nu inseamna ca e agresiv la om, poate doar la animale.
exclus sa ii pui in contact ( cainele si fratele mai mic ) pana nu ajunge tatal acasa.
Pune poze ,,
Update dimineata am fost cu prietenul care creste husky la un veterinar nu avea cip dar din cate am inteles “are urme de lant pe gat o aveti grija cu el” m-am speriat un pic. Si prietenul cu husky si-a bagat femela de malamut cu femela de husky in acelasi padoc ca sa elibereze un padoc pt asta. Am incercat cateva comenzi e nul. Am incercat cateva nume nu reactioneaza la nici unul. Apropo este femela. Dar totusi nu s-a repezit aseara sa ia mancarea din bol pana nu l-am pus eu jos. Chiar daca este foarte slab. Posibil sa fie dresat un pic. O sa caut stapanul prin imprejurimi o sa lipesc 2-3 afise pe stalp cand o sa ma duc maine la prietenul acela sa ii fac niste poze si poate postez si pe facebook. Daca nu are poze cu ea si dupa urmele alea de muscaturi si de lant pe gat e posibil si mai ales ca nu avea cip nu o inapoiez. Dar nu cred ca o sa o tin nici acasa. E o situatie complicata e un catel bland si bun dar a fost legat in lanturi si nu stiu cum reactioneaza la fratele meu. Posibil find femela sa ii placa copii.
Vezi sa nu fie bolnav  de vreo boala , si  sa imbolnaviti toi cainii ,  ca ai zis ca sta langa niste husky ,  in locul tau l-as duce inapoi de unde l-ai luat ,  nu va jucati cu chestii din astea  ,  ca poate sa va moară cateii  de boală , gen parvo ,  Obligatoriu trebuie si o deparazitare internă  ,  externă  ,  trebuie vaccinat  , Eu  ti-am dat un sfat  prietenesc , crezi ce vrei  , is cainii tai nu ai mei.
parvo nu afecteaza caini adulti si vaccinati
nu mai zici nimic ? mai traiesti ? glumesc, Doamne fereste !
Despre ce   caine  se vb  ? Că  eu    nu vad  nici o poza , nimic , doar vorbe , timp irosit  din  partea membrilor  ca citesc  comentariile,, Postarea ar trebui ștearsă .
Gamedog mai traiesc am facut analize cainelui nu era bolnav nu avea nimic i-a facut ceva vaccin antirabic anual i-am pus cip si i-am facut carnet de sanatate. Si l-am dat spre adoptie cu contract ca sa il vad in fiecare luna cate 3 zile. Oricum omului care l-am donat il lasa liber prin curte si se inteleg bine. Bossniac daca vrei tu sa fie stearsa stergeo. Pentru mine nu a fost timp pierdut ca mi-au dat ceva sfaturi oameni :).
ma bucur! ai facut alegerea corecta ! ti-am scris in prv de un cuib bun care urmeaza sa iasa in nordul tarii. ceva dogi buni.
Bossniac aici nu e facebook sa punem poze dupa poze. aici dezbatem subiecte. baiatul a fost ok si nu a postat caini pe forum de terrieri.
Mult succes in continuare WinF ! sper sa iti gasesti cainele potrivit ! te va ajuta si te va schimba foarte mult
(02-05-2018, 09:12 AM)Gamedog a scris: ma bucur! ai facut alegerea corecta ! ti-am scris in prv de un cuib bun care urmeaza sa iasa in nordul tarii. ceva dogi buni.
Bossniac aici nu e facebook sa punem poze dupa poze. aici dezbatem subiecte. baiatul a fost ok si nu a postat caini pe forum de terrieri.
Mult succes in continuare WinF ! sper sa iti gasesti cainele potrivit ! te va ajuta si te va schimba foarte mult

Voi ,credeti  ce  visează  acest copil  , povestile pe care  le inventează  , cum i-a adus  lui un vecin  un  caucazian , cum  l-a dus , la vaccinat, microcipat , si dat in adoptie in 3 zile  cu contract de adoptie  și drept de  vizită    , Mă oameni buni ,   mai veniti  cu picioarele pe pamănt ,,
Bossniac ? Cu ce te-am deranjat de imi adresezi aceste cuvinte ? Te-am jignit cumva si nu am vrut ? Scuze atunci. Nu stiu ce ai cu mine de imi zici ca visez.
(02-06-2018, 04:06 AM)WinF a scris: Bossniac ? Cu ce te-am deranjat de imi adresezi aceste cuvinte ? Te-am jignit cumva si nu am vrut ? Scuze atunci. Nu stiu ce ai cu mine de imi zici ca visez.

Ma  copile , tu nu ai nici 17ani  , tu esti la scoala generală ,  du-te intai termina un liceu  , inveti o meserie , intra  pe salar si  apoi   ia-ti  cați  caini vrei , ai un  fratior , ai grijă de el , nu  mai  fii teribilist.  Fii  mai cumpatat , rasele de caini pe care le enumeri tu   nu sunt ptr  oricine  ,, să mai cresti    si o sa iti dai  singur seama  , Înjură-mă  pe mine acum  , ca nu ma supar  , dar peste cativa ani o sa imi dai dreptate .
bossniac tie iti cam place sa sti tot, lafel ca procurorul. acu daca el a mintit si noi am halit-o.....sa ii fie dupa suflet. dar baiatul chiar pare doritor si nu e chiar asa de rau la 17 ani sa ai un caine. in loc sa sari baricada cu anturaje, mai bine te ocupi de caine.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Informatii Bogdan Stanciu 1 54 04-17-2018, 09:33 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Picioare fata deformate intentionat? deathspell5 4 177 04-06-2018, 08:25 AM
  Urgent prima fatare AndreiAlex 3 192 04-03-2018, 07:09 PM
Photo Ce rasa este? Urgent va rog Petru 4 130 04-03-2018, 04:19 PM
Ultimul mesaj: Ama
  Salutare, vreau sa imi aleg un caine. WinF 24 713 02-15-2018, 07:04 PM
Ultimul mesaj: Ama

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
buna ziua!

Mesaj postat de: Gamedog
Astazi
» Raspunsuri: 1
» Vizualizari: 23