Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zeus
El este Zeus . 
Are 3 luni si 2 saptamani
Este adorabil,cumintel (doar cand vrea) si foarte alintat
Pana acum a mancat Royal canin am inceput de azi sa ii schimb incet incet cu Prolife ( am citit despre ea ca este o mancare premium in Italia) . O masa pe zi mananca si orez cu morcov si piept de pui. Am inceput sa citesc deja pe forum si alte combinatii cu orez si o sa le incerc in curand
Face miscare destul ..zic eu.. cam de 2-3 ori pe zi afara cam cate o ora . Cel putin o data pe zi il duc in parc unde se joaca si alearga si cu alti catei sau pe plaja in nisip care la descoperit de curand si adora sa alerge si sa țopaie ca un mic cangur :)))) 
Veterinarul a spus si de niste pastilute ( condroGen energy ) care aam inceput sa ii dau de cateva zile pentru 60 de zile . 
In casa nu pot spune ca este foarte activ .. deci nu ne jucam prea mult in casa ..probabil din cauza ca isi consuma energia destul afara... si nu are jucarie preferata .se plictiseste destul de repede .
Nu stiu ce sa mai zic .. puteti intreba ..o sa incerc sa pun si cateva poze cu el

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

In curand va avea 4 luni ...  
Nu prea am iesit afara din casa zilele aceastea din cauza unui muschi care nea enervat si a schiopatat putin .. doctorul ne a recomandat doar plimbari scurte iar pt problemele cu piciorusu ia facut o injectie ..
Cum nu am mai iesit afara decat putin ... are foarta multa energie in casa alearga se joaca pana obosesc eu ca el nu oboseste asa usor  :)))
 Astazi ia luat si sange . Eu am cerut analize la sange pentru a sti daca este totul bine sau daca are nevoie de ceva.. astept rezultatele in cateva zile
Poze nu prea am mai facut ca nu ii place sa stea la poze  dar o sa pun cateva mai vechi 
Zeus va trimite pupici

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Bine ati venit! Sanatate piticului! Totusi, trebuie sa intreb: ce rasa este?
Decat sa mor prost, prefer sa mor fara lumanare!
In carnetul de sanatate este trecut amstaff..
Cred ca am gresit aici unde am scris am vazut dupa..imi cer scuze
Nu are pedigree
Nu-i vreo tragedie... E un pui frumusel, muta-i topicul la mix-uri. Daca nu te descurci, intreaba. Multa sanatate!
Decat sa mor prost, prefer sa mor fara lumanare!
Nu ma pricep la mutat topocuri .. daca ma poate ajuta cineva e perfect
Multumesc dignitas sanatate si pentru ai tai
Stiu ca trebuie declarat la politie catelul dar am cateva nelamuriri.. este trecut pe numele meu dar va sta mai mult la alta adresa la curte (unde voi sta si eu pentru ca am adresa parintilor inca pe buletin) pot sa il trec acolo la politie sau trebuie unde am eu adresa?
 a 2a nelamurire este... eu vin in tara acum doar 3 saptamani ar trebuii sa il declar si asa chiar daca nu stau mult? Revin in tara tocmai la vara cand o sa stau mai mult

Au venit rezultatele si de la analize si a iesit totul bine(maine ma duc sa le iau pentru ca mia spus doar prin telefon) mai putin la urina.. am dus si o proba de urina si a spis ca ar trebuii sai faca o raza ceva nam inteles prea bine pentru ca ia gasit ceva si vrea sa se uite mai bine.. ma duc maine .. sper sa fie totul in regula
Am schimbat si mamcarea pentru el am trecut pe acana vad ca ii place si ma bucur 
Scuzati romanul.. nu ma mai satur de scris dar din cate am vazut pe forum sunt foarte multi care chiar se pricep doar ca am observat ca e mai liniste ca in anii trecuti.
Zeus va pupa pe toti

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Prezentare Spike Andrei05 94 6,497 11-15-2017, 06:18 PM
Ultimul mesaj: Andrei Serbanescu
  Asso [Lugoj] LamzaOne 6 398 09-13-2017, 12:40 PM
Ultimul mesaj: rashpy
  Alma (Suceava) mespyx1 6 686 03-19-2017, 08:28 PM
Ultimul mesaj: mespyx
  Leeloo [Bucuresti] rashpy 40 3,359 02-20-2017, 01:42 PM
Ultimul mesaj: rashpy
Heart Maya Bud 2 356 11-11-2016, 08:48 PM
Ultimul mesaj: Bud

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Ares ( Slatina )

Mesaj postat de: Kent
Ieri
» Raspunsuri: 26
» Vizualizari: 1398