Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presa canario
Am o pereche de presa...i-am cumpărat asta vara și acum au vârsta de 1an... ii țin împreuna in țarc dar se încaieră cam des chiar dacă sunt de sex diferit.... trebuie neaparat săi separ sau pot săi țin in continuare împreuna .?

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Depinde ce intelegi prin incaierare.. O fac des? Chiar si in prezenta ta? O fac doar cand mananca sau indiferent de situatie? Incearca sa-i filmezi cand se iau la harta. De recomandat este sa nu lasi mascul-femela in acelasi padoc, indiferent ca se "cearta" sau nu, dar fiecare ii tine in functie de posibilitati.
Decat sa mor prost, prefer sa mor fara lumanare!
Tot timpu se încaieră ...și când sunt eu prin preajma,și când ii scot la plimbare...credeam k masculii cu femelele n-au cum sa se bată ...
ce cupaj are masculul. eu nu stiu cum le dai de manacare. niciodata nu se tin 2 caini in acelasi padoc, mai ales in acelasi cotet. asa arata un presa la 1 an ?
Poza e de acum 5 luni....alte poze n-am putut sa incarc
https://m.youtube.com/watch?v=txp1iupGQbE
La mascul nu i-am mai tăiat urechile
Sunt animale mari , frumos , se vede că ai grijă de ei. Mă poti lamuri cu o treabă? Un cane corso e mai mare in talie sau mai mic decât presa ?
Este cam aceeași statura,presa sunt mai osoși și mai musculoși .....am văzut la mulți presa și cane corso dar n-am văzut cane corso mai mare in talie decât presa.
Acum ai mei au cam exact 1an amândoi . Femela are 54 kg și masculul 60,masculul este mai mic fix cu o luna decât femela
parerea mea e sa ii lasi sa isi stabileasca singuri ierarhia.
Ai dreptate, beleaua e ca sunt amândoi foarte încăpățânați
Daca nu se stabileste ierarhia si ei tot o sa se "incaiere", va trebui sa mai faci un padoc. Sunt caini puternici si crede-ma ca nu vrei sa se ia la bataie
Încă ceva va rog....
Are prietena mea o pereche de husky care stau împreuna într-un țarc . In Decembrie cred k o sa fete cateaua. Înainte sa fete ce trebuie făcut? Trebuie separată de mascul sau nu e nicio problema dacă stau împreuna in timpu când fata și când o sa aibă puii
Va mulțumesc
Îmi cer scuze dacă trebuia sa deschid alt subiect sau topic
Inca din primu` meu post a reiesit ca n-ar trebui tinuti impreuna-n padoc... Dar, cum am mai zis, fiecare face dupa posibilitati. Legat de ce-a zis uzzynaru, eu, personal, nu recomand stabilirea ierarhiei intre doi caini. In urma acestui "eveniment" e posibil sa se lase cu urechi rupte, multe copci sau mai grav, cu artere belite. Deci, nu. 
In privinta femelei de Husky, ce inseamna "cred ca o sa fete"? Fata sau nu?! :))
Adapostu` trebuie sa fie doar al ei, trebuie curatat, asternut nou de paie/talas din lemn de brad/molid, deparazitata corespunzator, castroanele pt apa si mancare sa fie oparite, dezinfectate. As mai recomanda o deparazitare interna cu 3 saptamani inainte de fatare(daca e posibil). In rest....mancare, apa, paie si bataie! Tongue
O sa fete sigur Dignitas ,mersi mult. Au condiții in țarc. O sa le fac o deparazitare săptămâna asta.
(11-25-2017, 12:53 AM)Flrin a scris: O sa fete sigur Dignitas ,mersi mult. Au condiții in țarc. O sa le fac o deparazitare săptămâna asta.

Succes si bafta cu puii! Sper sa iasa exact ce iti doresti!

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Vreau sa cumpăr zgarda,Ham,lesa. Ajutor !!! SánchezTy 2 453 08-21-2016, 09:10 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Dresaj k9 razor01 5 845 04-27-2015, 09:26 PM
Ultimul mesaj: Django
  Reguli utile pt. a creste un caine civilizat DreadHead 1 14,009 02-07-2015, 06:54 PM
Ultimul mesaj: Emil
  Cum sa-ti dresezi catelul sa nu muste... cristiroman88 11 4,959 07-08-2014, 10:00 PM
Ultimul mesaj: madaliyn123
  Educatia de baza a cainelui Gabriell 11 1,458 06-12-2014, 11:05 AM
Ultimul mesaj: NICK

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Ares ( Slatina )

Mesaj postat de: Kent
Ieri
» Raspunsuri: 26
» Vizualizari: 1398