Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Călătorie cu avionul
Hug Buna seara , am și eu o fetița american bully pocket de 6 săptămâni foarte activa și jucăușa. Deocamdată locuim in SUA , peste 2 săptămâni venim in țara când face ea 8 săptămâni. Am tot citit pe internet tot felul de chestii.  Sa nu-i dau de mâncare cu 4 ore înaintea zborului și deloc pe avion. Vreau sa Menționez ca avem un zbor de 18 ore dintre care 4 ore vom face o escala. A mai avut cineva un zbor atât de  lung ?  Așa putea primi niște sfaturi ? Nici un as vrea sa stea flamandă atât de mult timp, care este o mancacioasa   Va multumesc

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

De ce ti-e frica, de aia nu scapi. Vorba asta m-a facut sa nu mai pun raul inainte.
Imi pare putin cam mult 14 ore pentru un pui. totusi ar trebuii sa il hranesti inainte de imbarcare, putin ar trebuii sa iti pese de starea de igiena in care ajunge. ca mai face un mot, doua sau varsa saracutul, totusi, consider ca e cam gresit sa il ti nemancat fiind un pui care trebuie sa manance cateva mese pe zi (3-5)
Stai linistita, mai sunt caini care au facut traseul asta, nu stiu daca la varsta asta, dar unii au calatorit fara stapani, singuri la cala.
Totusi, daca nu revi definit in tara, incearca sa ii gasesti un hotel pe placul tau, e prea mult stres pentru un catel
Prima intrebare ar fi, sta la cala sau cu voi?
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
Mulțumesc, așa ma gândeam și eu ca nu pot să-l țin fără mâncare când el mănâncă așa des. Ne mutam definitiv in țara. Sper sa fie totul bine :)
Cățelul cu siguranța va sta cu mine. Nici nu călătoream altfel
nu prea cred ca o sa poti sa il ti cu tine.
dar stai putin ca pleci din usa, nu din Ro. nu cred ca ti-l neglijeaza la cala. aia au legi pentru animale mai dure decat ale noastre, umane.
in masina sta? ii vine rau? daca nu are rau de miscar, mergi linistita, toate o sa fie bine.
ne arati si noua un ped, ca venind din usa, ar trebuii sa arate bine cica....de curiozitate, nu sunt critic
Deja am vorbit cu compania și nu este nici o problema , in primul rând are acte de service Dog Oriunde vom merge stam împreuna :) sta in mașina doarme. E micuța
Din ce citessc se intampla foarte rar ca unui caine sa ii fie rau in avion, deci, daca sta cu voi, atunci probabil o sa fie ok.
Cu masina probabil deja stiti daca ii este rau sau nu, deci nu cred ca ai nevoie de sfaturi in aceasta privinta.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
Buna seara, am revenit cu vesti. Zborul a fost foarte plăcut pentru mine și Aysha , inclusiv escala din Istanbul de 4 ore pentru Aysha a fost una foarte plăcută toți copii sau jucat cu ea. Acum venind in România aflu de legi noi care nu le știam. Câinele meu este înregistrat UKC , ar trebui să-l înregistrez și la ACH? Și încă o întrebare , trebuie sa o înregistrez la poliție ? Este este service dog, câine care însoțeste un om cu probleme medicale. Și este american bully pocket. Nu știu cum ar trebui sa procedez sa fie totul in regula. Nici nu ma gândeam ca aceste rase in țara noastră au atâtea legi și oamenii încă nu au înțeles ca nu câinii sunt vinovați pentru comportamentul agresiv Sad

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  este pitbull sau nu ? fu7ankamon 17 790 10-15-2017, 07:49 PM
Ultimul mesaj: telenovelă
  Nevoie de Veterinar veber34 1 82 10-06-2017, 07:51 AM
Ultimul mesaj: uzzynaru
  Recondare Rasă Cățel. CUBIX 7 349 09-25-2017, 02:42 PM
  Ajutor! Claudiuq 1 111 09-06-2017, 07:29 AM
  Rasa pura fara pedigree NICK 3 341 08-27-2017, 06:37 PM
Ultimul mesaj: Vexx

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
este pitbull sau nu ?

Mesaj postat de: telenovelă
10-15-2017
» Raspunsuri: 17
» Vizualizari: 790