Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aberatii despre aceasta rasa!
Pentru ca in jurul meu aud numai vorbe destul de urate despre reputatia acestei rase, m-am gandit sa infiintez un topic in care sa postam fiecare tampeniile pe care le-am auzit in jurul nostru despre aceasta rasa.
In felul acesta ne mai distram si mai aflam si opiniile oamenilor din diverse zone ale tarii despre aceasta rasa.
Si ca sa incep tocmai discutam cu un prieten despre cainele meu, la care el, la un moment dat imi zice: ,,Bai, am auzit ca astia cand imbatranesc, le creste creierul si nu le mai incape in cutia craniana ... si inebunesc si ataca stapanul. Cica cand imbatraneste trebuie sa-l omori, ca daca nu te omoara el pe tine"
Sper ca si voi ati auzit si sunteti satuli de astfel de tampenii, dar haideti sa le postam aici, sa le combatem pentru ca sunt si vizitatori care nu au pitbulli si intra pe aici doar ca sa-si faca o parere despre rasa.
Asa am putea salva din reputatia rasei si am face oamenii sa nu mai condamne acesti caini care mie mi se par exemplari.
Ce-a mai cretina faza care am auzit-o a fost acu vreo 2 ani cand un tip ce era pasionat de rasa Rottweiler mi-a zis ca Pitbull-i la un moment dat se sclerozeaza si isi ataca stapanii. Nu stiu ce filme o fi vazut insa a zis-o cu atata incredere si siguranta de sine incat bufnit rasul
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
Bai astia ce veseaza noaptea, spun ziua ...
Si stii ce ma enerveaza? ... Ca unii dintre ei mai vin pe aici si-si mai dau cu parerea ...
Au tot dreptul sa faca chestia asta, iar noi ca niste oameni inteligenti si diplomati ce suntem (pe deasupra si crescatori de Pitbull) avem datoria morala sa le aratam ca se inseala.
TECHGUY.RO
...ca se INSALA ... in fine ... asta ziceam si eu Tongue
Am intalnit multi care si-au luat pitbulli si se pregateau sa le taie urechile, coada, picioarele, capu' ... ca ,,asa au auzit ei ca se face"
Zic - Hopa frate te-ai uitat prea mult la seria Saw, stai calm, ce-ai cu animalul?
si ei: ,,pai nu ca-i tai urechile sa para fioros, ii tai coada sa se faca rau, il invat sa atace ... ca sa fie rau ..."
Doamne ...
toti cred ca am auzit cel putin odata tampenia cu creieru pe mn deja ma amuza cand aud si zis da frate si mie mie cam frica trb sa o omor de vreo 2 luni da nu am azut bani si mie ca ma omoara sa vezi ce se dau aia la o parte:)))lol))))
treaba era la doberman prin anii 90 cu marirea creierului...bineinteles tot o mare prostie...prin anii 80 am inteles ca rott era in colimatoriu...a venit randul pitbullui acum si tot asa cine stie ce rasa va urma...prostia umana nu va putea fi oprita niciodata, trebuie sa invatam sa ne adaptam situatiei , de preferat este sa nu incerci sa faci ceva impotriva ei ptr ca esti clar in inferioritate si s-ar putea sa sf de partea cealalta a baricadei
pai acum 2 zile si-a luat un prieten 1 pit de 10 luni si e mare de inaltime si asa si se vad muschii adar e cam slabut ca nu prea ii dadeau mancare de unde la luat ma rog si il intreaba asta pe un tovaras deal lui cati ani ii da si ala cica cat 3-4 luni cand am auzit in momentu 2 eram pa jos ma tavaleam de ras:))))))))))lol))))))))
frate inteleg ca unii nu au pasiunea asta da cat de prost sa fi sa nu sti cum arata un caine la 3 luni si unu de 1 an de ex:))))))))))))
Razcs ai fi uimit eu am vazut caini de 2 ani care pareau mai mici decat Eris erau subnutriti, nefacuti miscare etc...
Life's a game but be careful you might lose
@Nu ofer sfaturi pe pm
@Nu mi te adresa pe pm decat daca ai o problema reala, nu sunt interesata de facut prietenii, combinat si alte balarii
Inca una: daca-l bati cand e mic ... cand creste mare te va tine minte si te va ataca ...:d
Nu stiu daca e chiar o aberatie chestia asta.
Cand eram mic la vreo 6 - 7 ani, bunicii mei aveau un ciobanesc mioritic, cel mai probabil corcit insa era mare si destul de fioros dupa parerea mea la acea vreme. Era si foarte rau astfel incat il tineau doar legat. Ca un copil fara minte ce eram am zis sa il linistesc eu un pic si mi-am facut un arc cu sageti din lemn si am inceput sa trag in el. Ghinionul meu si al lui a fost ca o sageata sa-i atinga ochiul stang, ochi cu care nu a mai vazut niciodata.

Trecem peste castaneala care mi-am luat-o de la toti membrii familiei si peste remuscarile de constiinta care le aveam cand imi aduceam aminte. In urmatorii ani am stat la bunici, cu toate ca ii dadeam mancare aruncata bineinteles si ma vedea in fiecare zi, nu m-a mai suportat niciodata. Nu avea nimic cu altcineva dar pe mine cand ma vedea era in stare sa rupa lantul. Nu vreau sa imi imaginez ce s-ar fi intamplat daca ar fi scapat vreodata (cu toate ca stiu ca as fi meritat).

Deci eu tind sa cred ca au o memorie foarte buna atat cand vine vorba de recunostinta cat si cand vine vorba de razbunare.
TECHGUY.RO
"Trecem peste castaneala care mi-am luat-o de la toti membrii familiei " :)):))) taree
pitbulli nu swe dreseaza
asta o spunea si marele maestru cocu pe la tv odata
(12-05-2011, 01:03 PM)NICK a scris: Nu stiu daca e chiar o aberatie chestia asta.
Cand eram mic la vreo 6 - 7 ani, bunicii mei aveau un ciobanesc mioritic, cel mai probabil corcit insa era mare si destul de fioros dupa parerea mea la acea vreme. Era si foarte rau astfel incat il tineau doar legat. Ca un copil fara minte ce eram am zis sa il linistesc eu un pic si mi-am facut un arc cu sageti din lemn si am inceput sa trag in el. Ghinionul meu si al lui a fost ca o sageata sa-i atinga ochiul stang, ochi cu care nu a mai vazut niciodata.

Trecem peste castaneala care mi-am luat-o de la toti membrii familiei si peste remuscarile de constiinta care le aveam cand imi aduceam aminte. In urmatorii ani am stat la bunici, cu toate ca ii dadeam mancare aruncata bineinteles si ma vedea in fiecare zi, nu m-a mai suportat niciodata. Nu avea nimic cu altcineva dar pe mine cand ma vedea era in stare sa rupa lantul. Nu vreau sa imi imaginez ce s-ar fi intamplat daca ar fi scapat vreodata (cu toate ca stiu ca as fi meritat).

Deci eu tind sa cred ca au o memorie foarte buna atat cand vine vorba de recunostinta cat si cand vine vorba de razbunare.

Deci am putea spune ca acel caine .... nu te vede bine. :d :))
(12-05-2011, 06:39 PM)plimbvaca a scris: pitbulli nu swe dreseaza
asta o spunea si marele maestru cocu pe la tv odata

Asa este, sunt deacord cu tine.
Pitbullii nu se dreseaza (singuri), noi incercam sa-i dresam .... sau daca nu, ne obisnuim cu ei ... asa cum sunt ...

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Păreri Ion199800 2 150 07-08-2018, 09:20 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Pareri va rog! marindan1984 1 328 03-20-2018, 11:19 AM
Ultimul mesaj: Gamedog
  Canisa pit Robert Alexandru 0 405 12-27-2017, 09:55 PM
Ultimul mesaj: Robert Alexandru
  Cumpar apbt Robert Alexandru 0 417 12-17-2017, 08:58 PM
Ultimul mesaj: Robert Alexandru
  American bully Julei 42 10,670 12-05-2017, 10:48 AM
Ultimul mesaj: Danutzu85

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: dignitas1980
08-17-2018
» Raspunsuri: 52
» Vizualizari: 3388