Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cainele meu e anxios? sau doar il doare ceva ? e bolnav?help
Buna ziua,am mare nevoie de ajutor...Azi este a 3 a zi de cand a mea catea ,SARA ,nu se simte bine..deci cum  spuneam de 3 zile plange schelalaie si miroase fiecare obiect din casa,pe sub paturi in general ,  perne, fiecare coltisor din ,casa face un inconjur si plange in acelasi timp incontinuu fara sa se opreasca se opreste doar cand ma joc cu ea, doarme(evident)  sau o scot afara si este bucuroasa. Incearca mereu sa intre sub pat ea fiind un caine mediu nu pot sa zic mare ,intra cu greu sub pat si cam trebuie sa o trag de acolo sau sa scot partea de jos ,am tras una dintre canapele ca sa numai intre sub ea si am pus lucruri sub celalalt pat ca sa o impiedice sa intre.Acum pare ca s-a linistit dupa  15 min de cautat incontinuu si plans cred ca a adormit de suparare...Ares si febra 39.6 ia luat veterinarul febra si i-a facut niste injectii ,nu stiu sigur daca toate aceste simptome sunt de la febra, boala, pare mai mult ceva de la psihic nu stiu ce sa zic ,ma rog ia dat niste medicamente de luat si a spus sa i facem o ecografie ,a spus ca are o lactatie falsa nu multa,ca poate fi ceva la uter in  fine nu mi amintesc toate detaliile ,n-am mai dormit de 2 nopti pentru ca plange si ma trezeste din somn, nu stiu ce datalii v-as mai putea da insa dpdv( meu) nu cred ca acest comportament are legatura cu faptul ca ar fi bolnava bine poate ma insel desigur nu am cunostiinte in acest domeniu.Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri ? (nu stiu  daca am postat unde trebuie)
poate are lactatie falsa si isi cauta puii. dai o jucarie de plus de dimensiunea unui pui si vezi ce face cu el
Am incercat asta dar doar miroase jucaria si pleaca sa miroasa din nou toata casa am niste pisici la subsol eu stau la parter asat poate fi motivul ? nu stiu ce sa mai fac
Vezi ce se vede pe ecograf, poate are vreo infectie intra-uterina.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
A incercat sa o palpeze in zona abdominala? are abdomenul moale sau tare? Burtica umflata?Puls normal? Respiratii pana in 120 de batai pe minut? Scurgeri vaginale? Gingii roz sau alta culoare? De cand ai cainele?
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
A palpato m-a intrebat daca am observat ca burta e mai mare si am zis ca probabil dar poate pentru ca si mananca mult ,avea 130 de batai m-a intrebat si de surgeri vaginale nu stiam ce sa-i spun dar m-a intrebat daca se linge acolo si asta o face de 50 de ori pe zi , nu are gingiile roz .O am de 2 ani aproape am luat-o de mica de pe strada.Maine o sa merg cu ea la veterinar si o sa i fac ecografie si cred ca si analize de sange dupa care o sa ved daca trebuie sa fie operata.Multumesc pentru ajutor! Noapte buna.
Fa-i ecograful, vezi ce se intampla pe acolo.... nu stiu ce sa-ti zic, poate e doar gestatie falsa si de aia se comporta asa, dar mai bine sa fii sigur.
+1 pentru lactatie falsa, asa face si a mea. Nu incearca sa sape pe unde apuca? A mea incearca sa sape in parchet. De obicei dureaza cam 2 saptamani (prima saptamana e mai greu, apoi isi revine usor usor)

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Cum se fac vaccinurile la caini? Comy 27 8,567 10-20-2018, 07:38 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Fricos Aliss 32 1,752 02-10-2018, 01:26 PM
Ultimul mesaj: Ama
  Picioare din fata cracanate -Birol- 69 11,752 02-07-2018, 09:47 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  O pată albă pe ochi lAlex 3 624 04-25-2017, 10:13 PM
Ultimul mesaj: Kent
  Fara chef Tudor daniela madalina 3 493 04-08-2017, 09:08 AM
Ultimul mesaj: Tudor daniela madalina

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Buddy & Jimmi [Suceava]

Mesaj postat de: bidziiil
12-08-2018
» Raspunsuri: 879
» Vizualizari: 64286