Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Un sfat.
Salut sunt si eu interesat sa cumpar 1 pitbull cu pedigree si cateva pareri sa zic asa in legatura cu antrenamentul lor pentru masa lor musculara tin sa mentionez ca nu doresc sa particip cu el la expozitii doar sa in dezvolt fizic(masa musculara ,articulatii ,oase etc) mental( comenzi sezi ,aport,interactiunea cu alti oameni etc).Multumesc o zi buna.
Tin sa mentionez ca ''mi-a ''trecut de antrenamentul de masa musculara ,am citit mam documentat si multi au spus 18-24 de luni.Multumesc lor.
P.s-revin la prima intrebare ''Salut sunt si eu interesat sa cumpar 1 pitbull cu pedigree ,sugestii? Multumesc.
Cati ani ai ? Ai mai avut grija de o rasa cu predispozitie catre dominare ? Cat esti dispus sa cheltui ? De ce ai ales aceasta rasa ?

Tin sa mentionez ca stilul de vreau sa cumpar sariti cu oferte merge in targ la vitan
Nu exista expozitii de apbt unde sa-i etalezi musculatura , poate prin alte tari
“Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.” Wink
Scuze am 28 de ani am mai avut un Pitt fără pedigree la vârsta de 17 ani dar mi-a fost Dusa de al meu tata la vârsta de 19 ani si acuma daca sunt independent la mine acasă a-și vrea sa pot săi ofer unuia ce nu am putut oferi la 19 ani .Suma care a-și fi dispus variază între 500-850 )"€ nu vreau sa m-a duc cu el săi etalez musculatura am zis ca vreau săi i-o dezvolt ca si eu fac sala de 6 ani si am zis ca daca este o rasa foarte activa si sportiva dece nu sa aibă si o alimentație si o viața sănătoasa .
Scuza-ma ca sunt offtopic, dar e foarte greu de urmarit ce scrii.. Zero coerenta, zero punctuatie, rar mi-a fost dat sa vad gramatica macelarita in halul asta.. Fara suparare, esti semianalfabet! Probabil ai mai putini ani de scoala decat de sala, ceea ce e trist. Lipsa unui caine e ultima ta problema.
Serios? Asta era marea ta problema nu? Bun fă o facultate in ziua de azi sa ai un câine .
Analfabet nu sunt si nu cred ca trebuie sa îți scriu cu diacritice pentru a înțelege împărăția dvs.Ori cum sa dovedit care are ceva in cap acuma .Eu am pus o simpla întrebare tu ți-ai arătat doxele in limba romană .
Urmareste forumul, sunt cateva monte facute si urmeaza altele, sunt sigur. Daca esti interesat intra in sectiunea bazar si acolo e tot ce ai nevoie. Zi faina !
Poti scrie cum doresti ,important e sa se inteleaga ...Sunt sigur ca vei gasii ceea ce cauti si sa te incadrezi si in banuti Wink urmeaza forumul ca se fac monte bune , gandite

Succes
“Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.” Wink
V-as ruga sa imi recomandati si mie o canisa un crescator de pitbull , dar sa nu aiba preturi exagerate ... sunt din judetul braila , loc. braila , daca stiti crescatori / canise din imprejurare adica : Tulcea , galati , Buzau ... etc ... mai pe scurt sa fie in apropiere de Braila .
Daca se poate as dorii un numar de telefon , sau ceva un site daca stiti de unde se cumpara pitbull de talie medie spre mare ... adica sa ajunga undeva la 30 kg sau 25kg ... Daca ma ajutati va raman recunoscator .
Multumesc pentru intelegere .
(01-31-2016, 08:10 PM)Rewka a scris: Serios? Asta era marea ta problema nu? Bun fă o facultate in ziua de azi sa ai un câine .

Nu stiu daca ai citit regulmentul, colegii de forum stiu cum functionam aici.

7. Pe forum este folosita limba romana. Se pot adauga citate din alte limbi cu rugamintea ca utilizatorii sa adapteze o traducere adecvata pentru o informatie cat mai clara.

8. Utilizatorii sunt rugati sa pastreze un limbaj coerent. A se evita limbajul de mIRC cat si reply-urile monosilabice.
Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament
Rewka, si la caini e acelasi lucru ca in oricare activitate. Si la sala ai stat putin inainte si te-ai documentat. Nu a venit nimeni necunoscut sa se puna la dispozitia ta cu tot ceea ce stia.

Este un forum cu foarte multe informatii.
Inainte de toate si tu, si Andrei (al 2lea utilizator bagat in subiect peste noapte) invatati ce inseamna aceasta rasa, ce inseamna un pedigree la un pitbull, daca exista pitbull talie mare/mica/dracu/lacu, si pe urma cereti informatii concrete.

Va multumesc.

Topic inchis
"Properly trained, a man can be dog's best friend" ~ Corey Ford

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Păreri Ion199800 2 67 07-08-2018, 09:20 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Pareri va rog! marindan1984 1 290 03-20-2018, 11:19 AM
Ultimul mesaj: Gamedog
  Canisa pit Robert Alexandru 0 362 12-27-2017, 09:55 PM
Ultimul mesaj: Robert Alexandru
  Cumpar apbt Robert Alexandru 0 382 12-17-2017, 08:58 PM
Ultimul mesaj: Robert Alexandru
  American bully Julei 42 10,488 12-05-2017, 10:48 AM
Ultimul mesaj: Danutzu85

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: Danutzu85
07-13-2018
» Raspunsuri: 47
» Vizualizari: 3075