Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cumpar dog argentinian rasa pura
Buna dimineata in primul rand.Cumpar dog argentinian fetita,varsta 2-4 luni,pedigri obligatoriu,carnet de sanatate + toate vaccinurile conform varstei,daca se pot vedea si parinti ar fi mult mai ok.Deci mai pe scurt doresc indrumare,sfaturi canise pt achizitionarea acestei rase ,tin sa mentionez ca acum 4 luni sa sfarsit o lunga prietenie cu carla(dog argentinian) un prieten si un camarad pe care stiu ca ma vegheaza si are grija si acum de mine.Stiu ca e un forum exclusiv pitt si imi cer mii de scuze daca am gresit sectiunea.Va multumesc.O zi cat mai placuta in continuare iubitori de caini.
Bine ai venit! nu stica si niste dog pe aici pe forum.
Cei de la Cazador-Criollo au cam cei mai corecti caini, caini de lucru, testati la mistret.
Arunca o privire pe site-ul lor pana se trezeste lumea si mai vine cu sfaturi. Ca idee, un pui de la ei de duce la 1400 E cu toate actele in regula.
Poti pune o poza si cu fostul tau companion sa il vedem si noi. Cat a trait?
Mie imi plac ai astuia din Bulgaria. http://www.mydogos.com/P.htm
El stiu ca a iesit cu cei mai buni dogi la probele de lucru
Mi se par mai solizi umpic cei din Bulgaria :) acum depinde si de gustul lui ce vrea sa achizitioneze.
Am intalnit atat de multi oameni in viata incat au inceput sa-mi placa cainii!
Da, e mare diferenta intre dogul de show si cel de lucru.
Buna seara in primul rand si sanatate.Ideea e ca nu doresc un caine de show sau lucru sau sa-i dezvolt latura negativa cu care a fost inzestrat(vanatoare),locuiesc in Popesti leordeni.Deci pt cei care inteleg aceasta rasa cu o loialitate iesita din comun,caracterul unui dogo ar fi punctul lui forte cu dresaj adecvat si cu plimbari lungi,imi place foarte mult sportul(iesiri in parc,paduri,drum forestrier,lacuri,jogging).

Cu un caracter bland al stapanului sa fiti siguri ca un dogo isi va fura din trasaturile propriului companion,si te va face sa te amuzi la fiecare gest de al sau,e o rasa de caini foarte impresionata(cunoscatori stiu ce spun),nerecomandat neexperimentatilor fiind un caine foarte puternic,tinand cont locuiesc la bloc si dormeam cu usa deschisa(neincuiata) spun mult despre securitatea propriei tale familii.

@uzzi carla a murit la 7 ani,initial a fost adusa din grecia pt un prieten care cu indiferenta lui a facut-o sa sufere foarte mult cand era mica,eu am luat-o la 8 luni sa atasat instantaneu de mine si mai ales de mama(mama fiind pensionata pe caz de boala avea grija de ea cat eram eu plecat de munca).Am doar 2 poze in rama cu ea si cu mine+1 camera foto pe care mi-a fost purtata(pot sa fac poze la rama cu telef).

Va multumesc si astept sugesti in continuare,ideea e ca nu ma grabesc deocamndata am reusit sa pun niste maruntis deoparte,pt carla m-am sacrificat eu insumi sa-i fac ei pe plac si a meritat fiecare secunda din viata mea alturi de ea,fiecare nazbatie care o facea pe mine sincer ma amuza teribil de mult.In finee nu mi gasesc cuvintele cand vorbesc desprea ea la trecut.

O seara cat mai placuta in continuare si dragi iubitorii, iubitiva companioni ca si cand maine ai afla ca numai are de trait,ca si cand o simpla plimbare de 25 de min sa se simta iubit/a.Multa sanatate atat pt voi si companionii vostri.
Recomandarea mea este sa cauti un caine cu pedigree chiar daca nu-l vrei pentru show-uri sau vanatoare. Mai ales daca zici ca vrei doar ce-i mai bun de la rasa aceasta. Daca ei un metis, desi va avea trasaturile fizice alte unui dogo este foarte posibil sa mosteneasca chestii negative de la celalalt parinte.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
Ped obligatoriu chiar daca nu l folosesc la show uri smd.,stiu cat de important e 1 ped.Astept in continuare opinii cu crescatori ,canise v as fi recunoscator.Am trimis mail in lb engleza la o canisa din Sofia astept raspuns
Multumesc anticipat
O idee, pentru un caine mai sanatos poti sa mergi pe liniile de lucru si la vreun crescator care face exclusiv treaba asta. Probabil o sa fie ceva mai mult de cautat dar gasesti caini cu mai multe plusuri la capitolul sanatate si ca bonus si aptitudinile fizice, personalitatea oricum i-o dezvolti tu dupa cum iti place.

Din pacate nu stiu sa te indrum momentan la un astfel de crescator, dar cred ca stiu unde sa ma interesez.

Pentru un caine bun cel mai important e sa ai rabdare.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
Exact emil ai spus exact ce am vrut sa aud la propriu.tinem legatura.bafta
O seara cat mai placuta in continuare
Sunt sigur ca si la noi in tara gasesti exemplare bune.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  hello again t_milea@yahoo.com 1 183 06-21-2018, 08:01 PM
Ultimul mesaj: deathspell5
  hello. some help ? t_milea@yahoo.com 10 352 06-18-2018, 01:12 PM
Ultimul mesaj: t_milea@yahoo.com
  Femela Pitbull "blue nose" JohnnyBlack 0 210 01-07-2018, 09:25 PM
Ultimul mesaj: JohnnyBlack
  Cumpar pui pitbull Robert Alexandru 0 140 12-27-2017, 01:31 PM
Ultimul mesaj: Robert Alexandru
  Cumpar pitbull Iorga Ovidiu 2 194 11-06-2017, 04:52 PM
Ultimul mesaj: Iorga Ovidiu

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: dignitas1980
08-17-2018
» Raspunsuri: 52
» Vizualizari: 3346