Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ares ( Slatina )
Salutare,

El este noul meu partener de viata Ares, un metis de apbt in nascut pe 24.08.2015 care a ajuns la mine in casa de cateva zile.
Inafara de un scaun cu putin sange in prima dimineata, deocamdata nu am avut alta problema. Astazi ne ducem sa facem al doilea vaccine.
Deocamdata l-am hranit numai cu orez cu pipotzele si morcov, si acum ma uitam ce hrana uscata sa ii iau. Bosch Junior Medium sau Pro Plan Medium Sensitive Skin cu somon.?
In rest doarme toata ziua, mananca ca un spart si isi marcheaza teritoriul in continuu. Deocamdata incerc sa il fac cumva sa se ceara pe casa scarii macarTongue pana termin schema.
Dupa al doilea vaccin totusi ar fi ok sa il scot? Sunt destui caini prin cartierul asta unde m-am mutat.
Sobolanul vine din http://dogarchive.kennel-apbt.com/details.php?id=211040
si femela postata in primele poze. Sa zicem ca aspectul si temperamentul ambilor caini m-a facut sa aleg un pui de aici.Erau si altele mai bune, dar asa e cand ti se pune pata.
Am pus o poza cat de cat sa se observe picioarele in fata. Eu zic ca nu are mari probleme cu calciul, dar oricum o sa ii comand si niste suplimente.

and more...

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Vezi ca piciorusele alea e foarte posibil sa fi e genetic asa, daca te uiti la mama, si ea le are la fel.

FOARTE IMPORTANT daca a avut urme de sange in scaun, ori are inca viermi si trebuie deparazitat calumea inainte, ori inca nu s-a vindecat de la ce viermi a eliminat dupa deparazitare, care oricum trebuie repetata la o saptamana daca a eliminat viermi la cea anterioara.
Oricum ar fi, cainele tre sa fie in perfecta stare atunci cand face vaccinul, sa aiba scaun normal, fara diaree, sange si alte baliverne, daca prinde vreun virus, mai ales dintre cele pe care le contine vaccinul si apoi i-l faci, iti mierleste 100%.

Fii foarte atent la aspectele astea.

Despre faptul ca ti-ai luat mix.... completeaza tu linia punctata. :))

Oricum ar fi, succes cu el!
A, si baga calciu cu D3, poate il indrepti Big Grin
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
dupa ce probabil ai invatat ceva de pe aici tot un mix ti ai luat. cainii din linku ala tot mix uri sunt
Von der Skyline zum Bordstein zurück

E o vorba la noi ba uzzy, "am batut ca surdu-n toba". :))
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
Atata timp cat sunt contient ce am luat, am incadrat topicul la categoria corespunzatoare, nu vad de ce subliniati atat cuvantul mix...
Am ajuns la concluzia ca sa am un apbt cu ped, trebuie oarecum sa iau un pui din caini de show, caini pe care sigur nu voi putea sa ii temperez si sa ii socializez corespunzator.Pe parte de agresivitate, al meu sper sa nu dezvolte deloc aceasta latura.
Sange a avut cateva firicele decat in prima dimineata si decat la un scaun, cele de cateva ore mai tarziu.
Ma bucur oricum de primirea calda. Sa va traiasca si voua !
ioiii e total gresita gandirea ta! daca tu spui ca nu ai putea sa "temperezi" un caine cu pedigree caruia ii cunosti genele,liniile,temperamentul samd. ce te face sa crezi ca vei putea face acest lucru cu un caine caruia nu ii stii nici macar 50% din "provenienta(nu ma refer la parinti)...in rest golanul e frumos foc ,bafta cu el...si ai grija cum a zis Emil cu vaccinul pana nu face un scaun sanatos, oricum daca mergi cu el la vet cred ca va stii mai bine cum sa faca! Salut cu respect.
As putea spune ca un apbt cu ped e mult mai usor de socializat, temperat, decat un caine fara ped unde nu stii cu ce poate sa semene de prin spate. Chiar si fata de alti caini, multi caini de meci chiar, se joaca in voie cu alti caini.. de oameni nu se pune problema. Asta am vazut-o si la tatal lui Shana, la bunica ei Amira 1W cu care se juca + multe alte exemple.

In rest,sa-ti traiasca si sa fie sanatasa!
P.S. scuze,tocmai ce am vazut ca am cam repetat ce a zis tysonthebest
da,probabil ca fata de treaba cu temperamentul mi-am creeat o impresie gresita.
multumesc de sfaturi, am fost zilnic cu el la vet si i-am verificat fiecare scaun pe care l-a facut pentru ca mi-a trecut prin mana:p
Cunosc si eu cativa apbt cu ped socializati bine cu care nu aveai nici un fel de problema, dar erau al unor crescatori cu experienta.
Sa speram ca o sa fie sanatos ca de restul ma ocup eu.
La intrebarea intrea : Bosch Junior Medium sau Pro Plan Medium Sensitive Skin cu somon? ce ma sfatuiti? asteptam raspunsuri si sfaturi in legatura cu asta, in legatura cu achizitia, decizia a fost deja luata Big Grin
Era o vorba: "Hotu' striga hotii" !!!
In rest sanatate multa la "puradel".
e un catel frumos.
sa iti traiasca
Multumesc Sandokan!
Mihai elvis incearca sa mai cauti un caine zgariat ca poate iti iei ceva bun de acolo.
Pe mine macar nu m-a grabit taximetristu si am uitat de ped.
(10-29-2015, 03:40 AM) a scris: Multumesc Sandokan!
Mihai elvis incearca sa mai cauti un caine zgariat ca poate iti iei ceva bun de acolo.
Pe mine macar nu m-a grabit taximetristu si am uitat de ped.

:)))))))))

Sa iti traiasca si sa te bucuri de el , este superb Big GrinBig Grin !!!!
Salutare om :) . imi pare bine sa vad ca ti-ai gasit in sfarsit o prelungire a sufletului tau pentru urmatorii 10-15 ani .

Ai intrebat de schema de vaccinare . Te-as ruga sa o termini si apoi sa iesi cu el afara mai ales in conditiile in care spui ca sunt multi caini prin zona. pe scara blocului e OK daca il Scoti sau in local in care cunosti si sti ca nu e risc.

Picioarele sunt usor strambe , tind sa-i dau dreptate lui Emil ca fiind defect genetic deoarece primul lucru pe care l-am observat la ambii parinti ai lui Ares sunt picioarele :)
Baga-i calciu la golan si e numa' bine Wink
Despre mancarica ...fiind ambele mancarici de calitate sugerez sa-i iei si tu cateva sute de gr din fiecare si vezi cu care se intelege mai bine :)

Traiasca teroristu' asta mic si sa creasca mare si sanatos. Mai delecteaza-ne cu poze

P.s : ii inteleg pe de-o parte pe baieti pt ca te "mustra" umpic ca ti-ai luat un mix cand puteai urmarii o monta buna aici pe forum Insa pe de alta parte te inteleg si pe tine ca ti-au placut parintii si ti-a intrat dracusorul asta micutz pe sub piele . Acum fapta e facuta e un pui minunat si sper sa nu se faca diferente intre userii care au mix-uri si cei cu ped.
pace
“Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.” Wink
taicasu e frumos , e cel red?
Da.
merci vex! Cuiburi cu ped sunt destule.
Asta e, greseala mea, dar eu nu o vad greseala.
atat timp cat sunt sectiuni pentru pit, amstaff, bt si mixuri, nu vad d c atat zarva.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Rollo christos 47 3,631 06-30-2018, 11:14 AM
Ultimul mesaj: deathspell5
  Buddy & Jimmi [Suceava] mario238 875 59,731 01-22-2018, 12:30 PM
Ultimul mesaj: bidziiil
  Sedra Kent 15 1,669 10-21-2017, 01:56 PM
Ultimul mesaj: Kent
  Vreau sa știu dacă este sau nu pitbull Tobby2001 2 475 09-23-2017, 07:10 PM
Ultimul mesaj: Tobby2001
  Amstaff blue? Gagaalexandra 4 490 06-30-2017, 07:33 AM
Ultimul mesaj: uzzynaru

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: dignitas1980
08-17-2018
» Raspunsuri: 52
» Vizualizari: 3373