Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Donez femela
Buna ziua!
Am o catelusa pe nume Sasha in varsta de 1 an si 2 luni.Din cauza unor probleme financiare eu sunt nevoit sa plec in strainatate si nu va mai avea cine sa aiba grija de ea. Imi pare foarte rau de ea si sunt foarte atasat dar cand eu voi pleca nu va mai avea cine sa aiba grija de ea. Caut o persoana iubitoare de animale care sa poata avea grija de ea .
I LOVE MY DOG !

İmage
No offense bro dar ma asteptam ...

Spor in gasirea unui stapan responsabil Wink ca "iubitor" poate ca a avut
“Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.” Wink
Nu inteleg de ce esti ironic ? Asa e omul Wink . Vorbesti in totala necunostinta de cauza asa ca te-as ruga sa te abtii.
I LOVE MY DOG !

İmage
Nu-s ironic sunt dezamagit , ma doare putin sufletul Insa nu pt tine prietene ci pt catelusa ca ea saraca n-are nici o vina .
La semnatura ai scris "I LOVE MY DOG " ... esti un ipocrit . Ti-am spus sa n-o iei personal (asta inseamna no offense) Insa nu poti sustine ca iubesti un caine si ca te-ai atasat de el in conditiile in care il dai altcuiva cand cainele abea a facut un an si s-a integrat in familia ta Wink .

Prietene cu totii o ducem greuceanu si oricum o dai banii n-ajung insa sa nu ma mai iei cu texte , nu-ti mai cauta scuze ca nu ai argumentele necesare pentru a ma face sa-ti inteleg decizia de a-ti bate joc de un suflet ...

REPET : Success in gasirea unui stapan responsabil Wink
Vexxane te-as ruga sa te abtii din comentarii fara rost.De unde stii tu ce probleme are omul,judeci asa in necunostiinta de cauza.
Cand esti constient si te gandesti la decisivitatea deciziilor tale cauti solutii iar cand esti ignorant si slab cauti scuze Wink

Tyson de ce m-as abtine sa-mi spun opinia? Deranjeaza adevarul atat de tare ?
Cand am de spus lucruri frumoase nimeni nu comenteaza Insa cateodata adevarul e mai Putin placut si in cazul de fata adevarul e ca omu' si-a batut joc de caine Insa ca sa realizezi lucrurile astea iti trebuie putina Minte ce-i drept :)

Hai sa fie catelusa fericita chair imi doresc sa-si gaseasca o adevarata familie Wink
Prietene....minte iti trebuie tie! De unde stii tu ca omul nu isi iubeste cainele si il da doar asa ca sa "plictisit" de el.....crezi ca daca stia ca nu il poate tine pe toata perioada vietii il mai lua?! Dar na asa e romanu sare cu gura inainte.Unde ti se pare tie ca si-a batut omul joc de caine....ti se pare ca nu e ingrijita cumva? iti spun eu ca la cat de bine e ingrijita o sa isi gaseasca o familie/stapan foarte repede.
Ai un tupeu formidabil prietene in primul rand ideea de baza nu e daca isi va gasii catelusa repede stapan pt ca sunt sigur ca cineva o Va adopta si acest lucru e de la sine inteles.

Intru cu tine intr-o polemica pe care nu ai capacitatea necesara de a o intelege deoarece conform logicii tale un caine iubit e un caine care arata bine .
Pt mine e normal si de bun simt ca un Caine iubit sa fie dorit si apreciat , nu indepartat de langa persoanele pe care le iubeste Wink

In concluzie nu-l judec pe om pt problemele pe care le are asa cum ai/scris tu ci doar nu sunt de acord cu actiunile lui - E O MARE DIFERENTA dar bineinteles ca si aici este nevoie de putina inteligenta emotionala sa o vezi .

Pace fratimiu sper sa fi fost sufficient de clar Wink
In ce oras e cainele acum?

S-a cocosat de la hamul ala?vad ca poarta de mica....
as dori si eu sa stiu in ce oras daca e poate ? ^.^
Omul nu e serios.Ar trebui sa inchidem topicul.
Nu e vorba de probleme de familie sau finaciare, cainele pana la urma merita orice sacrificiu din partea stapanului, asta daa vrei sa fie valabila si viceversa.
Eu nu inteleg de ce tot ocoliti rostul topicului. Omul a zis clar ca ESTE NEVOIT sa se mute din tara si voi ar trebui sa stiti ca in unele tari este interzisa detinerea pitbullilor. Nu inteleg nici de ce va bagati in viata personala a omului atata timp cat nu aveti habar de ce se intampla in viata lui, poate ca nu are posibilitate de a o tine acolo..

In fine, mi-ar place sa vad poze noi cu catelusa, sa vad cum s-a dezvoltat si cum o duce.
I love to be alone, I’m comfy in the casket
To me it’s like a hammock
Never ‘bout it any challenge, catch case
Filled with rage, I split they face, I’m deranged
Cannot be tamed, I break they cage
When in range, I twist they face with six inch blades

Atunci da-ti frate interesul cand te intreaba lumea si vrea sa vina sa vada catelul.
(06-23-2015, 01:02 PM) a scris: Atunci da-ti frate interesul cand te intreaba lumea si vrea sa vina sa vada catelul.

O fi ocupat, desi ai si tu dreptate, odata ce lumea prezinta interes ar putea sa raspunda totusi. Oricum eu acum am vazut ca utilizatorul este din bucuresti, nu prea am cum sa ajung incolo prea curand Sad. Sg posibilitate ar fi sa ma rog de un prieten sa-l tina la el vreo 2 zile pana are drum spre mn ( locuieste in Bucuresti) doar ca daca aude de pitbull/amstaff/rot face niste ochi mari si brusc isi pierde functiile auditive.

mare pacat ca e asa draguta, macar daca era si ea mai urata nu-mi parea sa rau Sad

Sper sa i se gaseasca cat mai curand un stapan iubitor.
Hai ca decat facem schimb de replici ca proprietarul e cel mai putin interesat de toti de soarta catelei.
Gaseste un prieten mai responsabil si stabil care sa o tina in grija,asa mai ai sansa sa o vezi sau sa o recuperezi atunci cand te intorci.
Lamza....traim cumva intr-o tara in care e legal sa detii un pit?

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Adopt cățel pit bull , amstaff Anastasiatsn 1 174 06-21-2018, 06:08 PM
Ultimul mesaj: Ama
  Doneaza sau omoara... atat stim Emil 3 578 01-18-2018, 11:42 AM
Ultimul mesaj: Pedigree
Sad Imi donez sufletu carp 2 630 11-21-2017, 01:20 AM
Ultimul mesaj: LamzaOne
  Donez mascul pitbull. dignitas1980 1 837 09-23-2017, 03:41 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Adopt cățel pitt bull Ionuț Avram 3 893 04-29-2017, 06:43 PM
Ultimul mesaj: NICK

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 2 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: dignitas1980
08-17-2018
» Raspunsuri: 52
» Vizualizari: 3388