Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 1 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sirius G Breeding 2016
Anul acesta mi s-a implinit un vis, unul din ele cel putin. Primul a fost sa cresc APBT, urmatoarea dorinta a fost sa pot scoate la lumina un cuib din aceasta rasa fenomenala. Dorinta este una egoista, am vrut acest cuib doar pentru mine, insa, din cauza faptului ca s-au nascut 11 progenituri, nu voi putea sa pastrez intregul cuib, motiv pentru care cativa vor trebui sa-si gaseasca stapani.

Am gandit aceasta monta doi ani, si nu au fost putini masculii la care m-am gandit si pe care i-am avut in vizor pentru a-i folosi. Voi da cateva detalii, desi stiu ca pentru multi voi vorbi in alta limba. Initial m-am gandit la linia Mr. Indian pentru a o folosi in cross, niste caini care ar fi promis sa fie cu un nivel foarte inalt de energie si foarte puternici. Acest nivel de energie exagerat, pentru mine nu este cel mai de dorit, asa ca m-am gandit la alta linie care sa-mi satisfaca placerea de a creste un caine asa cum eu mi-l doresc.

In sfarsit, am ales sa merg pe cea mai game linie din Europa, Jumbo. Ce inseamna aceasta alegere? Inseamna niste caini care vor fi foarte linistiti, cu un potential urias. Este o linie care nu stie ce inseamna sa dea inapoi de la absolut nimic. Un „pachet” care trebuie sa contina in primul rand gameness, apoi inteligenta si o forta colosala. Un temperament moderat ca nivel de energie, dar dispus si capabil din punct de vedere fizic sa duca la bun sfarsit orice sarcina i-ar incredinta stapanul, chiar si cu pretul vietii.
Ce am reusit sa fac, este un line-breed. Daca veti urmari pedigree-ul masculului(Bony), veti vedea ca vine dintr-o Campioana Globala, pe numele sau Pepsi III si un mascul ce nu este campion, insa este la fel de bun, Malysh - fiu al Grand Champion-ului Jumbo. De ce spun ca este un line-breed? Pentru ca femela mea, Terra, il are ca bunic de pe mama pe GR CH Nabuco, un caine rosu ce vine din CH Giroux, care la randul sau este pui din Gipsy (primul caine Dead Game din Europa), acest Gipsy fiind frate de cuib cu Jumbo. Deci Jumbo este numitorul comun al acestei monte.
Acesti catei vor pleca inspre persoane ce au minim 21 de ani (consider ca o persoana de 18 ani nu este indeajuns de „coapta” pentru a detine un asemenea caine) si pe care imi doresc sa le cunosc personal. Mai multe detalii veti putea obtine in privat.

Cu multumiri speciale catre Rafa Kennel.
Pedigree: http://dogarchive.kennel-apbt.com/details.php?id=224797

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
De astazi vor fi relocati in garaj pentru ca acolo au si mai mult spatiu si e si mai putin deranjul cu mizeria.

Mai sunt 5 puiuti disponibili.

"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
Hai sa-si gaseasca toti 5 stapani responsabili :)
“Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.” Wink
Pacat cu cerinta de minimum 21 ani, ce-i drept, ai mare dreptate. Niste catelusi exceptionali, bafta in gasirea stapanilor potriviti Tongue
I love to be alone, I’m comfy in the casket
To me it’s like a hammock
Never ‘bout it any challenge, catch case
Filled with rage, I split they face, I’m deranged
Cannot be tamed, I break they cage
When in range, I twist they face with six inch blades

Lamza, imi pare rau, daca vine unul din parinti si-mi cere pentru el, e altceva, tu minte ai mai multa ca restul pustilor de varsta ta. :)
Sanatate multa si succes cu ei!
Multumim Mircea :) Sa fie sanatate la toti.
Frumoși să-ți trăiască!
Multumesc Django.

Un filmulet de azi.

Ce dulci sunt ... dar si agitati !!! Sa iti traiasca!

Liliacul e nemultumit. Dar, stie si sa vorbeasca, pentru ca inteligenta. :))
Ghiciti ce urmeaza?

Iaca si micii crocodili :) ei sunt disponibili

Mascul

Femela

Mascul(bea RedBulllol )

Mascul

Mascul

woow !!!!!!!! cred ca i-am deocheat . imi place in mod special fetița . pacat ca nu am 21 de ani si pacat ca am si eu un tigru acasa . nu stiu daca e permis sa intreb cat costa unul . foarte bine baietii o sa avem mai multe exemplare ca in alte tari. ma bucur ca inca se pune accent pe aceasta rasa . FELICITARI !!!
felicitari pentru cuib ,super frumosi catelusi si sigur isi vor face mandri stapani

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Zgarzi Stillwater Kennels Supply Romania in RO pibbleinboots 1 216 06-24-2017, 04:49 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  ARES X VANDA cristianC 6 838 04-08-2017, 04:49 PM
Ultimul mesaj: cristianC
  Ansamblu lant. Emil 0 181 02-03-2017, 11:27 PM
Ultimul mesaj: Emil
  De vanzare batoane muscatura si accesorii mario238 47 3,543 01-04-2017, 06:41 PM
Ultimul mesaj: mario238
  De vanzare (TULCEA) kijo 4 377 11-21-2016, 07:07 PM
Ultimul mesaj: Ama

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Taz, noul membru al famil...

Mesaj postat de: BogdanCo
Ieri
» Raspunsuri: 25
» Vizualizari: 1202