Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Greutatea unui pit bull la 4 luni
Buna...sunt nou pe aici, as avea o intrebare daca nu va suparati. am o femeluta pit bull are 4 luni si cv si 11.5 kg... credeti ca este o greutate buna ? cineva mia zis ca e foarte mica pentru varsta ei... va multumesc mult Big Grin
La 4 luni nu trebuie sa-ti faci griji decat in legatura cu alimentatia, educatia si starea ei de sanatate.

Unii caini se dezvolta mai repede iar altii mai greu. In jurul varstei de 1 an te poti orienta catre acest aspect si nici atunci nu ar trebui sa pui problema la numarul de kilograme ci la cum arata cainele. De exemplu un caine mai mic la 16 kg poate arata foarte bine, pe cand altul mai inalt va arata ca un ogar la aceasta greutate.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
Va multumesc mult...respect domnul Nick

Ea este maya....ceva pareri ? Big Grin

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Nu e chiar cea mai reusita poza, dar din cate pot vedea aici nu prea ai de ce sa-ti faci griji. Arata ok.

Arunca un ochi aici http://pitbullclub.ro/pitbull-ul-meu-preferat si aici http://pitbullclub.ro/cum-arata-un-pitbu...6#pid92076 sa iti dai seama cam ce se apreciaza la un pitbull dpdv al aspectului.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
Da asa e, nu e chiar cea mai reusita poza... si intradevar ca sa fie un pit bull frumos nu trebuie sa fie obez asa cum spunea prietenul meu.... multumesc mult pentru sfaturi

Nu sunt prea reusite Sad

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Va faceti griji in privinta greutatii dar lipsa calciului nu va roade prea tare. Te-ai uitat la labele din fata cum arata, cum sta pe ele, cum se transforma-n laba de gasca? Cand i-ai facut ultimele analize de calciu/sange?
Decat sa mor prost, prefer sa mor fara lumanare!
(04-18-2015, 10:23 AM) a scris: Va faceti griji in privinta greutatii dar lipsa calciului nu va roade prea tare. Te-ai uitat la labele din fata cum arata, cum sta pe ele, cum se transforma-n laba de gasca? Cand i-ai facut ultimele analize de calciu/sange?

Deci sa va explic putin.... eu nu sunt in tara catelusa mie acasa, pozele astea sunt de o luna si cv....saptamana trecuta am fost cu ea la veterinar si ia facut analizele mia zis ca e perfect sanatoasa si ca pe viitor poate o sa aiba nevoie de ceva calciu....dar multumesc mult oricum
Nu trebuie sa-mi explici nimic, nu mie. Trebuie sa ai mai multa grija de evolutia ei in alte aspecte, nicidecum greutatea specifica varstei, inaltimea, etc. Problemele de dezvoltare nu tin de inaltime/greutate. Eu am intrebat de analize pt a-mi da seama daca veterinarul la care mergi e in masura sau nu sa iti recomande ce e mai bun pt cainele tau, atat. E problema ta daca tratezi lucrurile cu seriozitate sau nu. Un caine, daca are si ceva lipsuri, cere sacrificii. Nu exista: veterinarul la care merg n-are ustensile, nu lucreaza cu laboratorul, nu face aia sau ai`lalta. Exista orase apropiate unde poti merge...daca iti pasa. Tu ce crezi? :)
Cum am mai spus....sunt in austria, si bineinteles ca imi pasa daca nu imi pasa nu o luam. o sa incerc la alt veterinar poate o sa se priceapa mai bine la caini nu stiu... poate imi puteti spune dumneavoastra ce ii pot da pentru calciu....si de greutate am intrebat pt ca imi tot spunea un prieten ca e foarte mica pentru varsta ei....oricum va multumesc mult pt sfaturi
(04-22-2015, 02:07 AM) a scris: Cum am mai spus....sunt in austria, si bineinteles ca imi pasa daca nu imi pasa nu o luam. o sa incerc la alt veterinar poate o sa se priceapa mai bine la caini nu stiu... poate imi puteti spune dumneavoastra ce ii pot da pentru calciu....si de greutate am intrebat pt ca imi tot spunea un prieten ca e foarte mica pentru varsta ei....oricum va multumesc mult pt sfaturi

Eu nu pot sa-ti recomand calciu/vitamine atata vreme cat nu sunt sigur ca animalul are nevoie de ele. Pozele sunt facute langa o anexa dezafectata.. Ai grija unde o legi, unde o lasi sa doarma, unde se joaca. Sunt o gramada de boli de piele si nu numai, iar pit bull-ul nu e unul dintre cei mai "duri" cand vine vorba de boli de piele. Ce mancare ii dai, cate grame pe zi, cat de des e scoasa la joaca? PS: daca ma minti, te minti singur. :)

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Hrana bio,100% bio, cruelty- free catalin11 19 3,102 02-17-2017, 05:13 PM
Ultimul mesaj: catalin11
  hrana vitamine djciupi 6 1,474 01-29-2017, 09:55 PM
Ultimul mesaj: Ama
  Black friday Acana si Orijen catalin11 6 1,277 11-23-2016, 09:08 PM
Ultimul mesaj: NICK
  Royal Canin Junior Maxi la 2 luni Tynaar 3 1,002 11-08-2016, 12:46 PM
Ultimul mesaj: cristianC
Information Boabe + carne cruda! Irina-Ghost 8 1,386 10-12-2016, 08:29 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: Gamedog
Astazi
» Raspunsuri: 58
» Vizualizari: 4098