Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Despre Bull Terrier pentru incepatori
Buna, sunt noua pe forum ... l-am gasit pe google si am vazut ca voi aveti bull terrieri :) as vrea si eu sa-mi iau unul ... am facut o pasiune pt ei sunt extraordinari ... as vrea daca puteti sa-mi dati cateva sfaturi despre achizitia unuia, de unde pot sa-l iau, la ce sa fiu atenta cand ma duc sa-l cumpar si indrumari de genul asta .. multumesc :)
Buna Diana ,te pot pune in legatura cu cativa crescatori seriosi de bullterrieri care au cuiburi in acest moment.
Uite si aici poti vedea parintii momentan, inca nu stiu daca femela este si gestanta, in doua saptamani voi afla cu exactitate.
http://pitbullclub.ro/breeding-apirat-x-...-zara-2014

Pana atunci, sunt sigur ca si @gaby te poate ajuta sa gasesti crescator bun. Big Grin
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
multumesc de sfaturi Big Grin foarte draguti sunt catelusii, asa visez si eu .. alb cu pete negre ... si am citit Emil la tine ca femela e mai docila si se intelege mai bine cu copiii, in general e asa? Big Grin m-am apucat deja sa strang banutii pentru viitorul meu simpatic .. dar la ce preturi sa ma astept? mai pot gasi puiuti si mai inspre noiembrie .. decembrie ca salariul asta nenorocitul vine o data pe luna :)) ? multumesc inca o data :)
Femela e foarte docila si se intelege foarte bine si cu copiii si cu animalele, masculul e si el foarte bland cu oamenii/copiii insa e putin mai artagos cand vine vorba de animale.

Sfatul meu este sa nu te grabesti, chiar daca dureaza juma de an de acum incolo sa-ti gasesti un puiut asa cum iti doresti, ai rabdare, cauta si ia-ti de unde iti plac mai mult. Big Grin

Pret iti voi spune pe privat.

Over all, sfatul meu este, atat cat poti incearca sa vezi cat mai multi live Big Grin ai sa-ti faci o idee mai buna despre felul cum arata, se misca, respira etc. Si de la cat mai multi crescatori poti Big Grin
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  buna ziua! cristianC 1 364 04-19-2018, 12:12 PM
Ultimul mesaj: Gamedog
  Bull Terrier-ul meu preferat mario238 71 10,458 11-09-2015, 09:38 PM
Ultimul mesaj: mihai elvis
  playbull open show - 5 aprilie Perkele 2 992 02-28-2014, 06:13 PM
Ultimul mesaj: Perkele
  Kara [Slobozia] Lee 16 2,154 01-28-2014, 10:38 PM
Ultimul mesaj: Piccolo

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Zgarzi, hamuri si lese di...

Mesaj postat de: Tristan
Astazi
» Raspunsuri: 14
» Vizualizari: 110