Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Breeding APirat X Friendship Zara 2014
Cu bucurie va aduc la cunostinta ca in cursul acestei saptamani perechea A. Pirat (6 x EXC, 3xCAC, 1xCACIB, 2xBOB, 2xBM) si Friendship Zara (3xEXC) vor pune la cale un cuib de exceptie.

Cei doi se potrivesc perfect fizic, masculul este un bully type clasic, mai gros si cu cap mai berbecat, insa mai putin rezistent la efort si mai temberamental. iar femela, terrier type-ul englezesc, mai zvelt, rapid care nu sta locului niciodata si oboseste greu, dar totodata mai prietenoasa si mai docila atat cu oamenii cat si cu alte animale.

Zara este fica Championului UK Megaville's Visions iar Pirat fiul Championului pe Romania Madjoker Fire Starter, la randul sau Pirat are nevoie de un singur titlu CACIB pentru a deveni Campion Romania, pe care-l asteptam anul viitor. Cainii sunt testati pentru maladiile genetice frecvente la bull terrier si "clear by parents". In consecinta vom avea si un cuib perfect sanatos!

Din acest outcross ne asteptam sa producem o serie de pui echilibrati ce vor face fata cu brio atat in show-urile de frumusete cat si la orice test de aptitudini fizice.

Fotografiile cu actele sunt dovezile ca ceea ce am scris mai sus este adevarat, primele doua sunt actele lui Pirat cu titlurile in expozitii, urmatoarele sunt ale Zarei.

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
Sa fie cu noroc!
Abia astept sa vad ce pirati juniori vor iesi.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
Multumesc Nick, si eu astept, azi avea progesteronul 0,5, teoretic joi ar trebui sa sara peste 5 si-atunci sa facem monta. Big Grin
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
Ieri era progesteronul la 6.28, astazi facem inseminarea artificiala la ora 18. rock on

Succes cu piratii!!:))))) rock on
''Game'' is the name of the game!!!
Ieri nu ne-a iesit inseminarea pentru ca Piratu a fost timid si nu am reusit sa prelevam lichidul seminal, insa astazi am reusit! Inseminarea artificiala a fost facuta!

Pentru cine se inteaba cum anume se face, video-ul de mai sus va va lamuri.
poate n-ar mai fi fost Pirat asa timid daca se folosea metoda clasica Wink :)))))

Bafta cu monta!
Pana la urma l-ati facut voi fericit Big Grin
(09-10-2014, 06:35 PM)Kiracriss a scris: poate n-ar mai fi fost Pirat asa timid daca se folosea metoda clasica Wink :)))))

Bafta cu monta!

Metoda clasica nu se pricepe sa o aplice... :))
(09-10-2014, 09:16 PM)tyson5 a scris: Pana la urma l-ati facut voi fericit Big Grin

Da! lol Acu sper sa ne faca si el pe noi!
1. In doua saptamani aflam daca s-a prins monta.

2. Puiutii nu vor fi dati DECAT personal noului proprietar, ca sa ne si cunoastem. Nu suntem posta, iar puiutii nu-s scrisori sa-i trmitem "colet", cine isi doreste cu adevarat va veni personal sa-i vada. Smile

S-ar parea ca s-a prins monta, Zara arata ca un pepene cu picioare. Intr-o luna vin si crocodilii.

Thubs Up Thubs Up Thubs Up
bv bv!! rock on baga si tu o poza cu pepenele mergator! Big Grin
''Game'' is the name of the game!!!
Doamne ajuta!
(10-18-2014, 09:34 PM) a scris: bv bv!! rock on baga si tu o poza cu pepenele mergator! Big Grin

Maine fac, am vrut sa filmez azi dar era lumina proasta tare.

Multam de gandul bun!
oho bun asa ne bucuram ca a prins monta si ii asteptam pe micutii spartani !
“Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.” Wink

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Sall MarkRaul 0 30 04-20-2018, 07:19 PM
Ultimul mesaj: MarkRaul
  Cumpar pui pitbull Pedigree 0 186 12-21-2017, 11:51 AM
Ultimul mesaj: Pedigree
  Cumpar pui Davis rayn 0 123 12-09-2017, 08:29 PM
Ultimul mesaj: Davis rayn
  Pui pitbull de vanzare Danutzu85 5 1,099 11-08-2017, 10:45 AM
Ultimul mesaj: Danutzu85
  Dac kennel breeding cristianC 0 273 09-04-2017, 08:49 PM
Ultimul mesaj: cristianC

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 2 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Clash of the K9 Romania

Mesaj postat de: Gamedog
Ieri
» Raspunsuri: 49
» Vizualizari: 2012