Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pareri, argumente despre:
Salut baieti.
Mi se termina sacul de mancare a lui Buddy, si vreau niste pareri. Pana acum a mers ft ok pe Belcando, m-a ajuns mai bine de 3 luni, si acum nu mai pot lua Belcando, nu-mi permit, atunci am prins la o super reducere, printr-un bun prieten. I-as lua ori un BOSCH ACTIVE :
http://www.zoofast.ro/boschactive2x15kg-p-10867.html
ori un Purina Dog Chow Active : http://www.zoofast.ro/purinadogchowactiv...p-971.html

Mie mi se pare mai ok Bosch, am mai folosit, in schimb nu stiu acum cum il va accepta. Si ce spuneti, sa-i iau un sac mare direct, de vreo 30 de kg, imi tace capul pe ceva timp, sau sa-i iau ceva mai mic, din cauza faptului ca nu stiu exact cum va asimila noua mancare, ca pe urma sa o pot schimba.

Si daca aveti alte idei, sau stiti o alta mancare mai ok, dar la un pret ok, gen un sac de vreo 20 de kg sa nu depaseasca 200 ron, va rog sa-mi spuneti.
A.p.b.t - the dog with more balls than a fuckin' christmastree
Salut eu folosesc PICOVIT JUNIOR o mancare cu (nu sunt atat de sigur acum ca nu sunt acasa dar poate ma insel cu 1 la suta) 30% proteina si 16 grasimi si baza mancarii fiind carne 30 si ceva la suta parca!!sacul de 20 kg este la 111 ron dar problema este ca astia nu au pagina de net si de exemplu la noi in constanta se gaseste doar la un singur pet shop!!un prieten de al meu ia direct de la ei cu 100 de ron sacul si adus acasa!!Astia sunt de prin urziceni,e o firma greceasca si au mai multe sortimente la acelasi pret,au si energy si nu mai stiu ce dar este o mancare foarte buna!!cand ajung acasa(probabil maine) ii fac o poza la sac si la tot ce scrie pe el ca sa iti faci o idee!!
''Game'' is the name of the game!!!
uite eu cred ca o sa cumpar asta http://www.zoofast.ro/royalcaninclubener...14460.html cand o sa am nevoie,pare ok la banii astia
Sarcasm is my second language.
Rey, daca o sa poti, pune si un link ceva de unde ce si cum. Merci

cosmicodon, ft faina asta, si un pret bun.

Dar mai am o intrebare, de ex intre 20-25 kg, la un caine cu activitate mai ridicata, cum eu cu buddy, doza zilnica arata cam, 350+ grame. Dar eu de ex daca ii dau doar un 250 de grame, plus dimineata un juma' de kilogram de orez cu legume, uneori si cu branzica de vaca proaspata, e ok? Pana acum asa am facut, ii dadeam un 220-230 grame belcando, plus dimineata jumatate de kilogram de orez cu legume si i-a mers super. Daca i-as dat mai multe grame, plus orez, va lua in grasime. Astept pareri. :)
Mario nu am de unde sa iti dau link pt ca si eu am cautato pe net si nu am gasito!!Maine iti fac o poza la sac si iti arat si ce scrie pe el si daca iti place iti pot face nr de telefon a lu ala care distribuie poate aduce si prin zona ta!!
Eu din cate stiu orezul nu este prea bun (cel putin ala alb).....eu cred ca in jurul la 400 e grame e mancare uscata pe zi este de ajuns!!cainele meu are 23 de kile intr-o forma oarecare..adica nu e nici gras si nici slab si manaca 380-400 e grame de mancare uscata pe zi!!Si de 2 ori pe saptamana mananca cate 500 de grame de carne de cal,si cam atat!sunt convins ca sunt colegi care stiu mai multe despre alimentatie!!
''Game'' is the name of the game!!!
(06-12-2014, 07:24 PM)cosmicdoom a scris: uite eu cred ca o sa cumpar asta http://www.zoofast.ro/royalcaninclubener...14460.html cand o sa am nevoie,pare ok la banii astia
ma mir ca e asa ieftin, chiar e ok, dar in general mancarea asta pentru caini sportivi(gen acana sport agility,orijen 6pesti sau rosu etc.. unde este proteina multa) este folosita in timpul antrenamentelor, daca ai timp si il misti des e super ok
E Royal gama cea mai ieftină acela.
Mario vezi pe maxi pet , clan. E cat de cat ok la banii aceia.
Degeaba ii dai orez cu legume daca nu are si carne. Vezi ca erau retete prin forum de mancare gatita.
Alex , nu are nici o treaba daca nu il miști.
Asi mananca de la un an : 300g de Orijen 6 Fish pe zi. O data - de 2 ori pr săptămana carne cruda si cand zic carne, nu ma refer la spinări sau gâturi, gheare. Si nu e mișcată prea tare si nu are nici pe dracu.
Nu dezgheța prostul că te inundă...
"Somnul rațiunii naște monștri." - Goya
Aha, pai eu oricum il misc pe Buddy destul de mult, iar orezul cu legume il dau dimineata si seara un 200 si de grame , si nah, vedeti cum arata, e ok, dar mi-e ca daca ii dau mai mult ia in greutate, si de curiozitate am facut asa si intr-o sapt a pus mai mult de 1 kg.. Daca nu, o sa-i adaug si niste gaturi de pui/curcan in orez, uger de vita daca voi putea face rost, spinari, etc.
Si eu beau acum CIUC, o bere buna, distribuita de Heineken Romania, dar nu e Heineken, e pur si si simplu Ciuc. Partea cea mai buna e ca nu e din malai, e bere adevarata, numai ca nu e Heineken. Heineken mai are alte branduri cumparate foarte negustoase si cu mahmurelin ingrozitoare. La fel si Purina de exemplu, poti lua si Friskies si Dog Chow.

Ai cautat Sportmix?
İmage
Nu contine porumb ?
Nu dezgheța prostul că te inundă...
"Somnul rațiunii naște monștri." - Goya
(06-12-2014, 08:59 PM)Perkele a scris: Ai cautat Sportmix?

Nu. Huh
Hmmm, si asta mi se pare foarte ok, nu?
http://www.maxi-pet.ro/detalji_proizvoda...-15kg.aspx
(06-12-2014, 08:21 PM)ChrysaB a scris: E Royal gama cea mai ieftină acela.
Mario vezi pe maxi pet , clan. E cat de cat ok la banii aceia.
Degeaba ii dai orez cu legume daca nu are si carne. Vezi ca erau retete prin forum de mancare gatita.
Alex , nu are nici o treaba daca nu il miști.
Asi mananca de la un an : 300g de Orijen 6 Fish pe zi. O data - de 2 ori pr săptămana carne cruda si cand zic carne, nu ma refer la spinări sau gâturi, gheare. Si nu e mișcată prea tare si nu are nici pe dracu.
ai mei sa scarpinau de draci aveau... si din cate am inteles de la proteina prea multa.. se poate si orijenu+ suplimente ce le dadusem sa duca la asta...

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Hrana bio,100% bio, cruelty- free catalin11 19 3,127 02-17-2017, 05:13 PM
Ultimul mesaj: catalin11
  hrana vitamine djciupi 6 1,485 01-29-2017, 09:55 PM
Ultimul mesaj: Ama
  Black friday Acana si Orijen catalin11 6 1,288 11-23-2016, 09:08 PM
Ultimul mesaj: NICK
  Royal Canin Junior Maxi la 2 luni Tynaar 3 1,010 11-08-2016, 12:46 PM
Ultimul mesaj: cristianC
Information Boabe + carne cruda! Irina-Ghost 8 1,398 10-12-2016, 08:29 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: Danutzu85
Astazi
» Raspunsuri: 59
» Vizualizari: 4128