Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 3 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blood ~ Sasha
nu cred k trebuie sa mai fac prezentarea...am revenit si eu daca ma primiti Wink)...vreau doar sa va dati k parerea " despre cainii mei " ....
Sasha - 4 ani
Blood - 1 an si 6
luni
..........................................
................................
..............................

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

.jpg   36284810_WCBWKIWRV.jpg (Marime: 31.97 KB / Descarcari: 230)
.jpg   page.jpg (Marime: 106.56 KB / Descarcari: 230)
Cainii tai sunt frumosi, nu a zis niciodata nimeni altceva dar nu stiu de ce tot insisti pe partea cu corciturile. Masculul cu care ai montat-o pe Sasha e un mix, right?

Ai vrea acum sa ti se spuna ca detii cele mai pure exemplare de pitbull doar pentru ca au un aspect placut?

PS. Stii ca intre timp ai ajuns vedeta prin niste reportaje despre vanzarile de pitbull?
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
(04-04-2014, 09:08 AM)NICK a scris: Cainii tai sunt frumosi, nu a zis niciodata nimeni altceva dar nu stiu de ce tot insisti pe partea cu corciturile. Masculul cu care ai montat-o pe Sasha e un mix, right?

Ai vrea acum sa ti se spuna ca detii cele mai pure exemplare de pitbull doar pentru ca au un aspect placut?

PS. Stii ca intre timp ai ajuns vedeta prin niste reportaje despre vanzarile de pitbull?

sal...nu pot spune k detin cele mai pure si cele mai frumoase exemplare....sunt altii si mai frumosi si mai puri decat ai mei...pe mn atunci m a deranjat faptul k se bagau in seama si comentau unii care nici nu stiau sa tina un caine in lesa si se dadeau mari cunoscatori...

Sincer nu stiu...daca stii reportajul sau ceva in legatura k asta te rog sa mi trimiti si mie prin mesaj privat sa vad si eu...cateva persoane ziceau k au pui din masculul meu ca sa i vanda si ei nu aveau nicio legatura k masculul meu...asa este lumea...
Nu mai tin minte exact ce a fost atunci, dar din cate imi aduc aminte oamenii te criticau ca ai facut monta cu Don. Oricum, e istorie deja Smile

Nu reusesc sa dau de reportaj. Daca il gasesc am sa-ti trimit pm.
(04-04-2014, 09:25 AM)NICK a scris: Nu mai tin minte exact ce a fost atunci, dar din cate imi aduc aminte oamenii te criticau ca ai facut monta cu Don. Oricum, e istorie deja Smile

Nu reusesc sa dau de reportaj. Daca il gasesc am sa-ti trimit pm.

da ma criticau...da am spus si o mai spun inca o data nu am facut monta pt bani sau alte motive...am facut o pt k mi am dorit ceva si am obtinut....nu cresc caini pt bani,lupte...etc cresc pt simplu fapt k imi placerasa. acum fiecare crede ce vrea....ok sa mi trimiti...mc
Atata timp cat nu ai pedigree la caini e cam clara treaba, nu crezi ? Chiar asa rau te inteapa inima ca nu iti zice nimeni ca ai pitbull pur ? Pune pedigreeul pe masa si vorbim altfel. Nu ai pedigree = mix ! s-a vorbit de 100 de milioane de ori despre tema asta, dar altii pur si simplu nu accepta realitatea.
[b]hi[/b]
(04-04-2014, 09:46 AM)game_dog a scris: Atata timp cat nu ai pedigree la caini e cam clara treaba, nu crezi ? Chiar asa rau te inteapa inima ca nu iti zice nimeni ca ai pitbull pur ? Pune pedigreeul pe masa si vorbim altfel. Nu ai pedigree = mix ! s-a vorbit de 100 de milioane de ori despre tema asta, dar altii pur si simplu nu accepta realitatea.

ba da cred Wink si cand o sa vad si eu un pedigree original facut in ROMANIA atunci o sa le fac si eu la ai mei...si nu pedigree online cum au toti...sa fie facut pe hartie cum au si altii caini...nu este nevoie sa zica cineva k e pur sau corcitura...eu sunt multumit de ce am....daca citesti mai sus o sa vezi ce m a deranjat la fazele cu corcituri.
(04-04-2014, 09:46 AM)game_dog a scris: Atata timp cat nu ai pedigree la caini e cam clara treaba, nu crezi ? Chiar asa rau te inteapa inima ca nu iti zice nimeni ca ai pitbull pur ? Pune pedigreeul pe masa si vorbim altfel. Nu ai pedigree = mix ! s-a vorbit de 100 de milioane de ori despre tema asta, dar altii pur si simplu nu accepta realitatea.

Fratelo decat Un pedigree Fals..ca a multora...mai bine fara..Si nu te mai agita asa mult ca si al tau ar putea fi unu dintre ele.! Sall si respect..!
Frumoase mix-turi.
Daca iubesti un caine ai suflet mare..

Dar daca ii dai de mancare,ai grija de el zilnic,te joci zilnic cu el si il iubesti inseamna ca te poti numi OM cu adevarat.
Degeaba vorbiti si aveti o imagine atat de proasta despre ped-urile online. Credeti ca toti care au ped online la caini, toate is false? Nu sunt crescatori si oameni seriosi ce tin o evidenta clara asupra geneaologiei, asupra selectiei rasei? Sunt multi ce cunosc, stiu si poate chiar au si vazut, montele sunt stiute, ca sunt monte ce apar din senin sau pui din monte nefacute, ped-uri false s.a.m.d unii dogmani stiu, ca altii cumpara si nu se intereseaza si-si iau teapa sau altele, e altceva.. Dar vreau sa spun ca nu toate ped-urile online sunt false si nu poti spune ca nu valoreaza nimic, din contra valoreaza!
Daca a-ti fi avut un pit cu ped online, nu a-ti mai fi vorbit de ele atat de urat. :)
[i]A.p.b.t - the dog with more balls than a fuckin' christmastree[/i]
Ma baieti, voi utiati scopul acelor peduri. Smile
Si cu blamatul pedurilor online sau consolarea cu "mai bine deloc decat unul online" gresiti. E ca si cum cineva ar spune ca prefera un Nokia 3310 decat un Iphone 5 deoarece exista riscul de a cumpara un fake. Ma rog, probabil nu e cea mai inspirata comparatie dar intelegeti voi ideea.

@Dany, in Romania, la ora actuala asta e situatia. Nu exista peduri pe hartie cum zici tu, exista doar acea evidenta online. Cine e baiat destept stie sa o citeasca, stie sa se intereseze in stanga si in dreapta a.i sa se asigure ca informatiile de acolo sunt corecte.
(04-04-2014, 11:14 AM)mario238 a scris: Degeaba vorbiti si aveti o imagine atat de proasta despre ped-urile online. Credeti ca toti care au ped online la caini, toate is false? Nu sunt crescatori si oameni seriosi ce tin o evidenta clara asupra geneaologiei, asupra selectiei rasei? Sunt multi ce cunosc, stiu si poate chiar au si vazut, montele sunt stiute, ca sunt monte ce apar din senin sau pui din monte nefacute, ped-uri false s.a.m.d unii dogmani stiu, ca altii cumpara si nu se intereseaza si-si iau teapa sau altele, e altceva.. Dar vreau sa spun ca nu toate ped-urile online sunt false si nu poti spune ca nu valoreaza nimic, din contra valoreaza!
Daca a-ti fi avut un pit cu ped online, nu a-ti mai fi vorbit de ele atat de urat. :)

Mario nu am zis ca toate sunt false...am zis ca sunt si false...Si stai linistit ca am avut 2 pitt cu ped online...Acum cativa ani..Dar pentru mine personal nu inseamna absolut nik pedul..Ci cainele.!
(04-04-2014, 11:05 AM)emanuelyo a scris: Fratelo decat Un pedigree Fals..ca a multora...mai bine fara..Si nu te mai agita asa mult ca si al tau ar putea fi unu dintre ele.! Sall si respect..!
asta spun si eu..decat fals mai bn fara..in 2 min pot sa le fac si eu 10 ped nu doar 1...

(04-04-2014, 11:08 AM)Grigore a scris: Frumoase mix-turi.

mc (y)

(04-04-2014, 11:21 AM)NICK a scris: Ma baieti, voi utiati scopul acelor peduri. Smile
Si cu blamatul pedurilor online sau consolarea cu "mai bine deloc decat unul online" gresiti. E ca si cum cineva ar spune ca prefera un Nokia 3310 decat un Iphone 5 deoarece exista riscul de a cumpara un fake. Ma rog, probabil nu e cea mai inspirata comparatie dar intelegeti voi ideea.

@Dany, in Romania, la ora actuala asta e situatia. Nu exista peduri pe hartie cum zici tu, exista doar acea evidenta online. Cine e baiat destept stie sa o citeasca, stie sa se intereseze in stanga si in dreapta a.i sa se asigure ca informatiile de acolo sunt corecte.

un ped onile este adevarat atunci cand un crescator si un foarte bun cunoscator stie istoria cainilor...parerea mea...am avut si eu ped online la Sasha si poate k mai am si acum nu stiu sigur...La noi in Romania sunt foarte putini k ped pe hartie si astea adusi din partea cealalta....

ce parere aveti de cainele asta?...este mixt sau pur ?
(04-04-2014, 11:24 AM)Danny Nyda a scris: asta spun si eu..decat fals mai bn fara..in 2 min pot sa le fac si eu 10 ped nu doar 1...

mc (y)

un ped onile este adevarat atunci cand un crescator si un foarte bun cunoscator stie istoria cainilor...parerea mea...am avut si eu ped online la Sasha si poate k mai am si acum nu stiu sigur...La noi in Romania sunt foarte putini k ped pe hartie si astea adusi din partea cealalta....

ce parere aveti de cainele asta?...este mix sau pur ?

si sa lasam ped-urile pt cei care ii intereseaza...pe mn unul nu ma intereseazasi si nu vad rostul discutiei pe tema asta

Fisier (e) atasate
.jpg   1800227_807305739286722_473998034_n.jpg (Marime: 161.95 KB / Descarcari: 179)
.jpg   1904199_815323315151631_839344428_n.jpg (Marime: 125.55 KB / Descarcari: 179)
[font=Arial][b][i]"[/i][/b][/font]Un pitbull obosit este un caine fericit "
Ooooo Buna ziua, sa intelegem ca s-a intors Dany
PS: Ti-am editat mesajul de revenire deoarece pareai un pic ironic la datul cu parerea.........
[color=#FF1493][b]Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om[/b][/color]
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament
Sa-ti traiasca cateii in primul rand si bine ai revenit !
Subscriu ceea ce a spus si Nick si sa stiti ca peduri online false sunt foarte putine, iar astea sunt depistate foarte repede si foarte usor. Ce exemplu mai elocvent vrei cand sti ce caine Don si uite ca Blood, parca e fi-su, seamana cu un pitbull. Pedigree-ul e singurul care atesta puritatea rasei orice ati spune voi ! Poti scoate la fel de usor si pedigree pe hartie cum spui tu, dar oricum PITBULLUL FIIND RASA NERECUNOSCUTA aici, cu ce s-ar diferentia de unul online ? Repet, ped-urile false sunt depistate imediat si foarte usor, incearca sa-ti faci tu si intreaba apoi lumea
P.S. eu zic ca e un mix cainele de care ai intrebat tu
[color=#0000CD]Nihil sine Deo ![/color]
https://www.facebook.com/notes/cure-mircea/credinta-ortodoxia-dumnezeu-pe-scurt/663991406957094
[img]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=966941123328786&set=a.374285852594319.85396.100000387222708&type=1&theater[/img]
http://pitbullclub.ro/shana-bucuresti

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  cum sa ma joc cu el easy peasy 5 2,642 02-28-2019, 12:36 PM
Ultimul mesaj: tyson5
Question Lord [Pitbull x Boxer] easy peasy 4 2,316 02-25-2019, 09:13 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff
  Brutus [Republica Moldova,or.Leova] Dima 89 17,536 02-24-2019, 07:49 PM
Ultimul mesaj: easy peasy
Heart Zeus Stk Adda 4 1,584 02-14-2019, 05:24 PM
Ultimul mesaj: Bossniac
  Buddy & Jimmi [Suceava] mario238 881 95,440 12-26-2018, 09:06 PM
Ultimul mesaj: bidziiil

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Zgarzi, hamuri si lese di...

Mesaj postat de: dignitas1980
07-16-2019
» Raspunsuri: 31
» Vizualizari: 3646