Evaluarea subiectului:
  • 5 voturi - 4.2 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sharky & Kali [ Maramureș ]
El este Sharky.

İmage

Are 4 luni, cantareste aproximativ 12kg si este foarte foarte activ. Este primul meu exemplar din rasa APBT.

Parintii lui Sharky sunt:

- http://gamedogped.com/details.php?id=48586
- http://gamedogped.com/details.php?id=57163

As vrea sa adaug aici fotografii cu Sharky pe parcurs ce creste ca sa puteti sa-mi dati sfaturi in ce priveste alimentatia, sa-mi ziceti daca se dezvolta bine etc.

Momentan are 12kg la varsta de 4 luni. Este bine ? Eu cresc caucazieni iar unul dintre puiutii pe care ii am acum are 3 luni si 32kg si de aia nu stiu daca Sharky are greutatea optima pentru varsta lui.

İmage

İmage
İmage

"Băieți care dau răngi în cap să fie băieței" [...] B.U.G. Mafia - E Chiar Asa, Frate!

NBK'S SHARKY
NBK'S KALI

buna
catelul pare ok din poze,eventual spune tu ce il hranesti si mai completam noi daca e cazul.Pentru o dezvoltare cat mai corecta si frumoasa pe langa alimentatie poti sa ii oferi si vitamine,k9 complete growth ar fi cele mai ok.oricum nu poti compara kilogramele caucazienilor cu cele ale pitbulului Tongue
poti sa le faci si celorlalti caini topic separat in sectiunea Alte rase
sa iti traiasca micutul
Pentru cei de la putere
Ce vor să moară căţei...
De acord, da-s de părere
Să-aplicăm legea pe ei!
Multumesc de recomandari. Am sa-i iau. Il hranesc cu Royal Canin Junior pentru caini de talie medie. Eu folosesc Royal Canin de mai mult timp si imi place cum se dezvolta dupa aceasta hrana. Nu stiu insa daca e alegerea potrivita pentru APBT.

As vrea sa-i dau si suplimente pentru dezvoltarea musculaturii. Vreau sa aiba musculatura bine definita. Pentru asta voi face cu el multa miscare si exercitii dupa ce mai creste putin insa ma mai gandeam si la suplimente pentru asa ceva.

Aici e o poza cu el intreg :-)

İmage
İmage

"Băieți care dau răngi în cap să fie băieței" [...] B.U.G. Mafia - E Chiar Asa, Frate!

NBK'S SHARKY
NBK'S KALI

Sa-ti traiasca !
(02-19-2014, 09:45 PM)cristianC a scris: Sa-ti traiasca !

Multumesc. Si al tau!...

İmage

NBK'S SHARKY
NBK'S KALI

Arata super bine, imi place cum arata tatal :d
Nici un om nu poate iubi la fel ca un caine ! <3
(02-19-2014, 10:18 PM)cstrike a scris: Arata super bine, imi place cum arata tatal :d

Multumesc. Da, si mie imi place cum arata tatal dar si mama lui :-)

I-am facut si lui ped-ul online: http://gamedogped.com/details.php?id=71483

Stie cineva cum as putea sa obtin sau daca pot sa obtin pedigree-ul printat oficial si recunoscut de ADBA ? Am inteles ca se poate pe baza ped-ului online.

İmage

NBK'S SHARKY
NBK'S KALI

(02-19-2014, 10:22 PM)Sharky a scris: Multumesc. Da, si mie imi place cum arata tatal dar si mama lui :-)

I-am facut si lui ped-ul online: http://gamedogped.com/details.php?id=71483

Stie cineva cum as putea sa obtin sau daca pot sa obtin pedigree-ul printat oficial si recunoscut de ADBA ? Am inteles ca se poate pe baza ped-ului online.

Sa iti traiasca piticu`! Ped-ul il poti obtine de la cel care a facut monta, dar femela e in Romania, asa ca trebuie discutat cu cealalta parte bulgara, cel cu masculul. De ce te intereseaza ped-ul ca act? :)

Decat sa mor prost, prefer sa mor fara lumanare!
(02-19-2014, 09:43 PM)Sharky a scris: Multumesc de recomandari. Am sa-i iau. Il hranesc cu Royal Canin Junior pentru caini de talie medie. Eu folosesc Royal Canin de mai mult timp si imi place cum se dezvolta dupa aceasta hrana. Nu stiu insa daca e alegerea potrivita pentru APBT.

As vrea sa-i dau si suplimente pentru dezvoltarea musculaturii. Vreau sa aiba musculatura bine definita. Pentru asta voi face cu el multa miscare si exercitii dupa ce mai creste putin insa ma mai gandeam si la suplimente pentru asa ceva.

Aici e o poza cu el intreg :-)

İmage

vitaminele te vor ajuta sau mai bine zis il vor ajuta sa sa se dezvolte foarte bine din toate punctele de vedere si din punct de vedere al musculaturii atat cat ii permite genetica alaturi de o alimentatie corecta,royal canin e o mancare buna iar atata timp cat ii merge bine cu ea nu ai de ce sa o schimbi.pana la a face exercitii cu el mai ai de asteptat pentru ca e inca mic,bineinteles poti incepe sa il alergi pe distante din ce in ce mai lungi iar peste cateva luni cand va veni vara inot cat cuprinde.bafta cu el si sa mai pui poze cu urecheatul
Pentru cei de la putere
Ce vor să moară căţei...
De acord, da-s de părere
Să-aplicăm legea pe ei!
De cand ai inceput sa activezi pe forum ne tot spui a ai canisa, cresti caucazieni dar vad ca nu ai cunostinte despre caini in general nici cat avea eu inainte sa imi iau maimuta, ru sunt cutios tare sa iti vad cainii pe care ii cresti tu, poti sa pui cateva poze cu marea ta familie de caucazieni ? Si nu imi spune ca nu ai nimic de demonstrat ca asa e nu ai dar tare sunt curios sa ii vad Wink
(02-20-2014, 09:26 AM)dignitas1980 a scris: Sa iti traiasca piticu`! Ped-ul il poti obtine de la cel care a facut monta, dar femela e in Romania, asa ca trebuie discutat cu cealalta parte bulgara, cel cu masculul. De ce te intereseaza ped-ul ca act? :)

Merci pentru raspuns. Ped-ul ca act ma intereseaza doar pentru "orgoliul" personal :-) Ma bate gandul sa particip la concursuri sportive in Ungaria daca reusesc sa-l antrenez cum trebuie, Ungaria fiind foarte aproape de mine.

(02-20-2014, 09:37 AM)PitbullOwner a scris: vitaminele te vor ajuta sau mai bine zis il vor ajuta sa sa se dezvolte foarte bine din toate punctele de vedere si din punct de vedere al musculaturii atat cat ii permite genetica alaturi de o alimentatie corecta,royal canin e o mancare buna iar atata timp cat ii merge bine cu ea nu ai de ce sa o schimbi.pana la a face exercitii cu el mai ai de asteptat pentru ca e inca mic,bineinteles poti incepe sa il alergi pe distante din ce in ce mai lungi iar peste cateva luni cand va veni vara inot cat cuprinde.bafta cu el si sa mai pui poze cu urecheatul

Da, cu Royal Canin am rezultate bune asa ca voi continua cu asta. Referitor la suplimente si vitamine, eu acum le dau Pet Phos. Sunt foarte multumit de rezultate si aici.

Are program de fuga in fiecare zi. Sa se mai incalzeasca putin ca incep si eu din nou jogging-ul si il iau cu mine.

Referitor la inot, am conditiile perfecte. Am 2 lacuri mari aici la mine unde pot sa-l duc fara probleme si sunt la 10 minute de mers pe jos distanta fata de mine.

İmage

NBK'S SHARKY
NBK'S KALI

Mie nu vrei sa imi raspunzi ? Sad
hmmm,fara sa par neghiob,dar esti sigur ca ti-a dat cainele din pedigreeul respectiv?sau poate ca da,dar a stiut omul de ce si te-a cam ars...
Sarcasm is my second language.
(02-20-2014, 04:11 PM)cosmicdoom a scris: hmmm,fara sa par neghiob,dar esti sigur ca ti-a dat cainele din pedigreeul respectiv?sau poate ca da,dar a stiut omul de ce si te-a cam ars...

De ce m-a ars ?
İmage

NBK'S SHARKY
NBK'S KALI

Nu ca as fi cine stie ce cunoscator dar mi se pare capul prea mic pe langa corp...

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Anubis(Cluj-Napoca) Danutzu85 52 3,389 08-17-2018, 11:10 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Mişa MBDumitru 2 142 08-17-2018, 09:55 PM
  Urgent va rog frumos Ion199800 5 213 05-31-2018, 07:08 AM
Ultimul mesaj: Ion199800
  Beka [Calarasi] dignitas1980 474 42,558 05-18-2018, 09:57 AM
  Shana & Blitz [Bucuresti] tyson5 465 46,403 05-07-2018, 02:42 PM
Ultimul mesaj: tyson5

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: dignitas1980
08-17-2018
» Raspunsuri: 52
» Vizualizari: 3389