Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 3 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
King [Braila]
Salut ,azi mi'am deschis si eu un cont pe forum si as vrea sa va arat si voua baietelul meu(pitbul) de 9 luni,totul a inceput intr-un parc unde am vazut 2 pitbuli care mi'au placut foarte mult ,si am hotarat sa imi cumpar si eu unul,cand le'am spus parintilor...

nu au fost deacord deloc asa ca m'am pus sa strang singur bani pentru al lua,dupa 8 luni am strans banii necesari si am gasit sa cumpar un baietel la varsta de o luna (Parintii lui sunt adusi din spania,au pedigree,microcip implantat ,carnet de sanatate,pasaport,etc.) In zile,micutul era timid,inca nu se obijnuise cu mine dar pe parcurs a devenit ok,se tinea dupa mine,

l'am invatat sa nu faca in casa,pe masura ce se mareste,devine un "pericol" e foarte energic si nazdravan,foarte jucaus cu copii dar si cu oameni mari,apropo,nu sporta pasarile Sad cam atat am sa va spun mai vorbim pe parcurs,am sa postez si cateva poze cu el

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

pune pedigreeu
[b]hi[/b]
bine ai venit aici. sa-ti traiasca baiatul. pune niste poze cu parintii, posteaza si pedigree-ul lui. Big Grin
(01-23-2014, 03:44 PM)game_dog a scris: pune pedigreeu

ce direct game dog :)))
[i]A.p.b.t - the dog with more balls than a fuckin' christmastree[/i]
Bine ai venit!
E frumos piticul insa din cate bag de seama din poze e cam plinut. Incearca sa-l misti putin Wink
Si eu sunt curios sa-i vad pedul.
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
Poze cu parintii am,dar a dovada la al meu(de pedigree) atunci cand lam luat nu avea facut nici macar carnet...carnetu eu i l'am facut si nu am mai stat si de pedigree(intre mine si omu acela sunt cativa kilometri distanta...) "Cel galben este masculu,Iar cea neagra femela"
(01-23-2014, 04:04 PM)NICK a scris: Bine ai venit!
E frumos piticul insa din cate bag de seama din poze e cam plinut. Incearca sa-l misti putin Wink
Si eu sunt curios sa-i vad pedul.

Multumesc,multi mi'au spus treaba asta ,dar am crezut ca nu trebuie la o varsta asa frageda Big Grin,oricum l'am pus la sport

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

(01-23-2014, 06:04 PM)alin.braila a scris: Poze cu parintii am,dar a dovada la al meu(de pedigree) atunci cand lam luat nu avea facut nici macar carnet...carnetu eu i l'am facut si nu am mai stat si de pedigree(intre mine si omu acela sunt cativa kilometri distanta...) "Cel galben este masculu,Iar cea neagra femela"

Multumesc,multi mi'au spus treaba asta ,dar am crezut ca nu trebuie la o varsta asa frageda Big Grin,oricum l'am pus la sport

Pai sigur va avea ped online facut, zii sa til dea si posteazal
(01-23-2014, 06:16 PM)Mihai a scris: Pai sigur va avea ped online facut, zii sa til dea si posteazal

Ok am sa ma interesez. Wink
Salut, baga-i niste calciu, i-ai k9 complete growt sau pet phos sau cafortan eu iti reomand k9 il folosesc si merge bine, daca nu te incadrezi in buget, poti sa ai faci calciu intravenos la vet. Bafta cu el e incredibil de frumos
(01-23-2014, 08:54 PM)CiPrIaN (abel) a scris: Salut, baga-i niste calciu, i-ai k9 complete growt sau pet phos sau cafortan eu iti reomand k9 il folosesc si merge bine, daca nu te incadrezi in buget, poti sa ai faci calciu intravenos la vet. Bafta cu el e incredibil de frumos

Multumesc frumos,multumesc pentru sfat pina acum iam dat calciu de la roial canin (Croissance ) se numesc,dar am l'am intrerupt de cateva saptamani din lipsa de buget...Multumesc oricum
pet phos grand chien asta este mai bun decat k9 in perioada de crestere.
OFF] nu prea vreau sa te contrazic dar mie mia mers mai bine cu k9 in perioada de crestere iam dat pet phos o perioada buna si nu a fost bun de nimic, poate ai tu dreptate fiindca CG au osatura uscata si asimileaza mai greu calciul
Da-i mai putin de macare sau scoate-l la miscare multa... E mega grasan...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
(01-23-2014, 06:04 PM)alin.braila a scris: Multumesc,multi mi'au spus treaba asta ,dar am crezut ca nu trebuie la o varsta asa frageda Big Grin,oricum l'am pus la sport

Pentru miscare nu este deloc frageda varsta. Este frageda pentru antrenamente cu greutati si alte chestii care ii pot influenta negativ dezvoltarea.
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
(01-24-2014, 06:24 PM)CiPrIaN (abel) a scris: OFF] nu prea vreau sa te contrazic dar mie mia mers mai bine cu k9 in perioada de crestere iam dat pet phos o perioada buna si nu a fost bun de nimic, poate ai tu dreptate fiindca CG au osatura uscata si asimileaza mai greu calciul

k9 este pentru intretinere grand chien este pentru deficienta.acuma nu stiu care este mai bun dar am folosit la caini doar grand chien in perioada de crestere si am auzit ca si alti folosesc si cu rezultate bune.
(01-24-2014, 07:56 PM)Emils Terra a scris: Da-i mai putin de macare sau scoate-l la miscare multa... E mega grasan...

Nu prea ii dau mult asa sa mananace,macare de casa in general si o masa de bobite dimineata,are 34 de kg la 9 luni.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Rollo christos 48 15,958 08-25-2019, 06:53 PM
Ultimul mesaj: deathspell5
  Red nose? / Pitbull? alexander_bms 2 1,043 08-23-2019, 04:27 PM
Ultimul mesaj: alexander_bms
Sad Ce rasa este câinele meu? AurasOprea 2 1,310 07-30-2019, 02:03 PM
Ultimul mesaj: AurasOprea
  cum sa ma joc cu el easy peasy 5 3,696 02-28-2019, 12:36 PM
Ultimul mesaj: tyson5
Question Lord [Pitbull x Boxer] easy peasy 4 3,259 02-25-2019, 09:13 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
playbull open show - 5 ap...

Mesaj postat de: stojann
10-16-2019
» Raspunsuri: 3
» Vizualizari: 1383