Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De la ce varsta se face antrenamentul.
Vreau sa imi cumpar inca un caine si nu stiu de la ce varsta sa incep cu el antrenamentul insemnand sa il pun sa traga dupa el greutati gen cauciucuri. Afecteaza cainele daca cumva atata timp cat face antrenamentul sa aiba ham de forta?

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Dupa un an jumatate spre doi.
Pana atunci joaca, alergari, inot si multa socializare.
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
Antrenamentele ce includ si altceva decat greutatea lor proprie pana la varsta mai sus mentionata de NICK pot avea efecte negative asupra catelului.
Dar inainte de a deschide acest theard ar fi trebuit sa utilizezi functia de cautare a forumului Wink
Uite aici cateva articole interesante din forum care te-ar putea ajuta:
- http://pitbullclub.ro/ham-vs-zgarda?high...sau+zgarda
- http://pitbullclub.ro/inotul-un-exerciti...ntrenament
- http://pitbullclub.ro/pentru-viitorii-st...de-pitbull
[img]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRWUvgKEYG2RFRxzMBon6hulSvQlEvrWJC9s0_xkBuxihtKvGJI[/img]
De la 2 ani.
Fii cinstit si drept.....ca sa te respect
“Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rău, ci de aceia care îi privesc şi refuză să intervina.” Albert Einstein
eu am inceput de la 8 luni cu plimbari 5-6 km pe zi...alergari usoare tot 5-6 km...2 zile alergat o zi pauza dar plimbat la pas 30-35 de minute...si tot asa treptat
cainele meu are aproape 2 ani...pot incepe cu el antrenamentele la tractiune cu un caucic sau e prea greu asa din prima??
Ce fel de cauciuc? Daca ii pui cauciuc de Dacie o sa zboare cu el dar daca ii pui un cauciuc de tractor e posibil sa fie cam prea greu.
deci e prea usor un cauciuc normal de masina...ar trebui sa mai bag ceva greutati in el daca zici ca zboara cu el...da nu vreau nici sa-l fortez asa din prima..
Un cauciuc pe 17-18 este perfect pt ceea ce vrei tu,nu eate nici usor nici greu!
''Game'' is the name of the game!!!
(11-27-2014, 06:50 PM) a scris: Un cauciuc pe 17-18 este perfect pt ceea ce vrei tu,nu eate nici usor nici greu!

ok..iti multumesc frumos..o sa incep usor cu ei
(11-27-2014, 05:29 PM) a scris: deci e prea usor un cauciuc normal de masina...ar trebui sa mai bag ceva greutati in el daca zici ca zboara cu el...da nu vreau nici sa-l fortez asa din prima..

Nu, nu, iti dadeam doar un exemplu sa vad la ce fel de cauciuc de referi tu.
Incepe usor si ai grija sa nu-l fortezi prea mult, sa ii faci incalzirea corespunzator etc. Nu uita nici de alimentatie. Ce mananca acum?

Daca te uiti pe forum in categoria antrenamente o sa mai gasesti chestii si discutii utile despre antrenament care probabil nu vor fi repetate aici.
(11-27-2014, 06:57 PM) a scris: Nu, nu, iti dadeam doar un exemplu sa vad la ce fel de cauciuc de referi tu.
Incepe usor si ai grija sa nu-l fortezi prea mult, sa ii faci incalzirea corespunzator etc. Nu uita nici de alimentatie. Ce mananca acum?

Daca te uiti pe forum in categoria antrenamente o sa mai gasesti chestii si discutii utile despre antrenament care probabil nu vor fi repetate aici.

le dau pedigree,oase de pui sau de vita..am pe cineva care iau de la un abator..
Cu mancarea aia nu stiu daca or sa-ti dea randament cainii. Nici tu daca ai merge la sala nu ai da randament mancand cartofi fierti Smile

Daca nu iti permiti sau nu vrei sa bagi foarte multi bani in boabe super premium ai alternative decente gen Brit sau Bosch.

Daca nici asta nu te aranjeaza, mergi pe mancare gatita. Orez fiert, carne, gaturi, spinari, organe, ugere, oase de la abator. Optiuni ai, doar ca e mai ceva mai mult de munca.
Fara oase de pui,ii pot perfora stomacul!pulpe de pui sau pui intregi,dar fara oase simple!
''Game'' is the name of the game!!!
(11-27-2014, 07:03 PM) a scris: Cu mancarea aia nu stiu daca or sa-ti dea randament cainii. Nici tu daca ai merge la sala nu ai da randament mancand cartofi fierti Smile

am uitat sa specific ca oasele le fierb cu orez.si o masa nu cantareste sub 2.5 kg cu tot cu orez si oase..

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Clash of the K9 Romania dand 55 13,780 07-22-2019, 06:21 PM
Ultimul mesaj: dand
  Ajutor LaraGeorge 9 1,362 11-07-2017, 11:58 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff
  Spike.....2 luni si jumatate Alin1991 1 1,127 07-17-2017, 01:23 PM
Ultimul mesaj: Iaurtcucarne
  Cum maresc muschii pieptului la PittBull ? SánchezTy 8 2,385 09-06-2016, 09:27 AM
Ultimul mesaj: Ama
  Nevoie de informatie CoxeR 6 2,028 11-11-2015, 09:55 PM
Ultimul mesaj: Emil

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
playbull open show - 5 ap...

Mesaj postat de: stojann
10-16-2019
» Raspunsuri: 3
» Vizualizari: 1409