Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 3 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
-=Tina=- Sibiu
Salutare la toata lumea.
Ea esti Tina o catelusa de 5 saptamani,foarte jucausa cu niste pioneze de iti vine sa ii tot dai mana sa o muste. rock on Momentan nu o scot pe afara ca i-am facut primul vaccin si deparazitarea si nu vreau sa risc nimic cu ea.Cel mai mult trebuie sa vorbesc cu "NU nu e voie" deoarece nu intru bine in casa sare la picioarele mele sa muste daca ma las la acelasi nivel cu ea sare sa muste de nas dar na astea sunt lucruri minore la cat de mult s-a atasat toata familia de ea.Dupa o joaca de jumatate de ora prin tot apartamentu e clar 2 ore somn dupa se ridica se intinde si repeta la nesfarsit alergatu prin camere joaca cu fostu meu halat de baie ca acum e varza...rosul papucilor de casa etc etc si din nou somn.

Dupa baitza
İmage
photo sharing sites

İmage
free image hosting

İmage
screen cap

Dupa un somn dulce in gluga la un prieten
İmage
screen capture windows 7

Revenim cu poze dupa vreo 2-3 luni
Sa-ti traiasca micuta, sa creasca mare, sanatoasa! Poti sa pui poze cu ea si mai devreme de 2-3 luni Wink
Foarte bine ca nu o scoti afara deocandata Smile Arata-ne poze cu parintii daca ai, spune-ne ce mananca...
Parintii sunt in Alba Iulia nu am poze cu ei am tot incercat sa il gasesc pe stapanul lor pe facebook dar nu dau de el ori nu e numele bun ce mi-a zis ori nu stiu.De mancat are la discretie royal canin junior.
Sunt in dilema ce sa fac cu urechile daca sa le las asa sau nu ... veterinarul m-a sfatuit sa le las asa chit ca ar arata mai frumos taiate dar parca si mi-e mila de ea daca ar fi sa le taie..
Mie cel putzin imi plac mai mult cu urechile necupate . daca o sa le tzina tot cum le tzine acum parerea mea ar fi sa le lasi asa ca-i mult mai frumoasa..:) (parerea mea)
Salut si bine ai venit :) frumoasa catelusa sa iti traiasca sa fie sanatoasa.ai grija ce roade pentru ca-i poate face rau anumite obiecte pe care le inghite,poate face ocluzie intestinala,sau daca roade lemn sau alte obiecte care ii pot pot dauna sanatatii.cumparai jucarii pentru ros speciale pentru ea. Ce mancarica ii Dai? Sanatate
Fii cinstit si drept.....ca sa te respect
“Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rău, ci de aceia care îi privesc şi refuză să intervina.” Albert Einstein
I-am luat de la veterniar royal canin jr Alexe
La 5 saptamani nu crezi ca ar fi Mai ok un royal canine starter? Sanatate
“Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rău, ci de aceia care îi privesc şi refuză să intervina.” Albert Einstein
Nu stiu de la veterinar le-am luat sincer nici nu stiu daca sunt jr ca erau in galeata dar parca jr a zis...
Am reusit sa fac gasesc si poza cu taticul ei.
İmage
jpg images
İmage
how to print screen on pc

Intre timp ea a mai crescut si dupa cum am promis am revenit cu 2-3 poze.
İmage
image url upload
İmage
image url upload
İmage
free pic

Deci o intrebare ce ma framanta... este pitbull ? ca multi zic ca nu e .. si eu nu sunt un bun cunoscator al rasei.
foarte frumoasa, sa-ti traiasca .Vitamine ai inceput sa-i dai?
“Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.” Wink
Stai frate linistit, iti spun eu ca asta mica o sa se faca super tare cand se va face mare. Nu doar rasa conteaza la un caine, mai conteaza si comportamentul, inteligenta si multe altele. De ex. eu am o corcitura si ma mandresc cu ea foarte mult pt ca pe langa ca este cuminte, desteapta si foarte iubitoare, mai este si frumoasa la aspect chiar daca nu e pura. Mai repede inpresioneaza un caine educat si cuminte fata de unul stil Chuck Norris care habar n'are ce'i ala sezi....cred ca intelegi ce vreau sa iti spun.
Sfatul meu este sa lasi deoparte aceste vorbe'n vant spuse de niste oameni care le e ciuda ca tu ai un caine de acest gen si eu nu au si sa te ocupi de cresterea catelusei. Cu pasiune si rabdare o sa vezi tu ce iasa din acest puiut de caine.
multumesc alberto dar totusi e sau nu e pitbull :) si vexx am vrut sa ii dau vitamine am fost sa cumpar si tipu de acolo mi-a recomandat k9 si cand i-am zis ca are 8 saptamani si 4 kg a zis ca ar fi prea mica pentru vitamine voi ce ziceti sa ii dau? Si daca da atunci ce sa ii cumpar?
eu tot k9 ii dau, de la 2 luni am inceput sa i dau .In mod normal ii dai o pastiluta la 5 kg,in cazul tau jumatate e suficient. Cel mai bun pentru pui am inteles ca ar fi Pet Phos Grand Chien. Bafta si multa sanatate !!
“Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.” Wink
La varsta asta se poate administra si k9 dar o cantitate Mai mica,ii poti da si petphos croissance pentru inceput si dupa sa treci pe petphos grand chian. Imi place fatal puiului arata bine bine. Sanatate multa. Eu am inceput de la 7 saptamani sa i dau vitamine la al meu si nu a avut absolut nimic. Daca se da o pastila la 5 kg si al tau are 4 kg ii poti da o bucata Mai mica din pastila si gata.
ok multumesc mult pentru sfaturi.dar cu mancarea cum sa fac deoarece veterinaru mi-a zis sa ii dau doar royal si alti imi spun sa ii diversific mancarea sa ii dau si orez pui morcovi etc.cum de altfel scrie si pe forum doar ca veterinaru spune pana la 6 luni sa nu ii dau altceva...sa il ascult sau nu?

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  cum sa ma joc cu el easy peasy 5 2,664 02-28-2019, 12:36 PM
Ultimul mesaj: tyson5
Question Lord [Pitbull x Boxer] easy peasy 4 2,326 02-25-2019, 09:13 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff
  Brutus [Republica Moldova,or.Leova] Dima 89 17,591 02-24-2019, 07:49 PM
Ultimul mesaj: easy peasy
Heart Zeus Stk Adda 4 1,585 02-14-2019, 05:24 PM
Ultimul mesaj: Bossniac
  Buddy & Jimmi [Suceava] mario238 881 95,668 12-26-2018, 09:06 PM
Ultimul mesaj: bidziiil

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Zgarzi, hamuri si lese di...

Mesaj postat de: dignitas1980
07-16-2019
» Raspunsuri: 31
» Vizualizari: 3807