Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 3 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Max (Valencia)
El e Max, pitbull rednose, si are 6 saptamani. La mine e de o saptamana. Poate l-am luat destul de devrema dar asta e, acum e la mine si e fericit. Saptamana trecuta i-am facut deparazitarea interna si actele care sunt obligatorii aicea, si azi primul vaccin. Cantareste 3,4kg si e hranit cu Ultima junior si tot azi,la sfatul medicului veterinar, am inceput sa-i dau calciu cu fosfor. Este foarte jucaus, curios si inteligent, a invatat in mare parte regurile casei si am inceput primele lectii de predresaj.
Pun cateva poze sa-l cunoasteti si voi.
Si cateva poze cu parintii care sunt prezente constante in concursurile de weight pull din Spania.

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Fain piticul. Sa iti traiasca!
Cine pune pariu cu mine ca ursuletul ala nu mai "traieste" mai mult de 2 luni? :))
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
frumos golanul dar este ceva dubios daca aia este mama nu prea este pitbull seamana mai mult a amstaff decat a pitt parerea mea.
Multumesc.

Individul de unde l-am luat mi-a aratat un pedigri online a lui ma-sa iar ta-su nu are pedigri. Amstaf pur nu e sigur, pana acuma nu am vazut niciunul cu nasul rosu. Asta conteaza mai putin, eu ce vreau e sa creasca sanatos iar noi sa ne bucuram de el.

scz man asa este amstaff cu nas rosu nu este, din poza aia nu se vedea culoarea nasului.
Este foarte frumos pustiu mie imi place. Sa iti traiasca si sa fie sanatos.
Fii cinstit si drept.....ca sa te respect
“Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rău, ci de aceia care îi privesc şi refuză să intervina.” Albert Einstein
Multumesc.

Mai revin cu noutati, de doua saptamani am trecut pe RC maxi junior. Avem deja 2 luni si 6 zile Big Grin si 7,1 kg. Mai are un vaccin de facut si o sa putem sa iesim afara. Ca temperament presupun ca e ca toti puii, alearga mai tot timpul, sare, musca si trage de tot ce poate. Mai face dezastru prin bucatarie, unde ramane peste noapte, dar se accepta, nimic grav. Isi face nevoile unde a fost invatat si deja asculta la anumite comenzi. In concluzie eu sunt multumit de alegerea facuta.
Cam greu cu pozele, nu prea sta locului.

Foooarte frumos si eu pe Tyson tot la 5 saptamani lam luat si avea doar 3 kg acum are 4 luni si are 14kg lol
Crestem si crestem....... poate prea repedeBig Grin

Pe 1 ianuarie a implinit 3 luni si ieri am fost la veterinar pt vaccin antirabic, microcip si pasaport. 12kg are grasul si pentru moment o tinem in continuare pe RC, ii prieste bine.
Si inca cateva poze de la joaca. Nu stiu ce are cu puiul de Rott dar in calareste toto timpulBig Grin cu restul nu are nici o problema.

Frumos , sa-ti traiasca mai pune poze cu Max !
Cainele este singura fiinta de pe Pamant care isi iubeste stapanul mai mult decat pe el insusi. (Josh Billings).
Azi i-a cazut si primul dinte. Nu e cam devreme pt 3 luni?

salut,am vazut ca i-ai facut pasaport si cip si toate cele,spune=mi te rog ca ce rasa a fost trecut in acte?sunt curios pentru ca nu stiu prea multe despre legile din spania
Sarcasm is my second language.
L-am trecut ca amstaf. Cum nu are pedigri pe mine nu ma incurca cu nimica, dar m-am gandit dace e sa vin in vacanta in Romania cu el sa nu am probleme la vama.

Legile de aicea pt caini cu potential periculos sunt in mare parte ca si cele din Romania pt caini din grupa a doua. In aceiasi oala e inclus si staffi. In rest acte la animal, chip, asigurare si o licenta precum ca esti apt sa detii un caine cu potential periculos.
Si cateva poze.........

Frumos sa va traiasca si sa va bucurati de el!!!!
(05-27-1974, 05:39 PM)RobertCiprian 4' a scris: Azi i-a cazut si primul dinte. Nu e cam devreme pt 3 luni?

stai linistit ia cazut un incisiv, la 3 luni ia cazut si la al meu. La 5-6 luni o sa ai cada canini si maselele. Te joci mai dur cu el (ma refer cand trage de o carpa, jucarie etc tragi in sens opus sau doar tii) ?

PS. e frumos sa iti traiasca sa te bucuri de el.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Buddy & Jimmi [Suceava] mario238 875 56,648 01-22-2018, 12:30 PM
Ultimul mesaj: bidziiil
  Ares ( Slatina ) uzzynaru 27 1,909 12-16-2017, 02:48 PM
Ultimul mesaj: tyson5
  Sedra Kent 15 1,500 10-21-2017, 01:56 PM
Ultimul mesaj: Kent
  Vreau sa știu dacă este sau nu pitbull Tobby2001 2 421 09-23-2017, 07:10 PM
Ultimul mesaj: Tobby2001
  Amstaff blue? Gagaalexandra 4 392 06-30-2017, 07:33 AM
Ultimul mesaj: uzzynaru

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Shana & Blitz [Bucuresti...

Mesaj postat de: Ama
Astazi
» Raspunsuri: 461
» Vizualizari: 42703