Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maya [Buzau]
Salut! Ea este Maya, o catelusa care am luat-o la varsta de 6-7 luni de la un tip care avea de gand sa o trimita pe camp la o pepiniera sau ceva de genul. Din pacate nu am primit nici un act sau detalii despre ea sau despre parintii ei.

As vrea sa stiu cam ce fel de mix credeti ca e.
Multumesc!

İmage
İmage
İmage
E foarte frumoasa catelusa ta,arata bine,nu pot sa imi dau cu parerea ca nu sunt experta,dar are trasaturi de pitbul,eu asa zic!Daca nu are nici un act ,nu poti sti sigur daca e mix sau nu,dar oricum e foarte frumoasa,si arata foarte bine,ii luceste blanita ,si e bine ingrijita!Spunene mai multe despre ea,ce mananca,cum se comporta,ca frumoasa e!Succes
"Daca sa inveti nu ai sete,o sa speli closete,si privind aceste aspecte,nimeni nu o sa te respecte"
Foarte frumoasa catelusa, specială, in prima poza mie îmi da spre staff... Urechile asa le tine tot timpul? Si tind sa cred ca are mai mult de 6-7 luni...parerea mea!
Multumesc pentru raspunsuri. Maya in momentul de fata are putin peste un an, este foarte blanda atat cu oamenii cat si cu ceilalti caini, singurele dati cand latra este cand se afla in curte si "apara" teritoriul, dar si atunci latra dar fara agresivitate. Este foarte foarte jucausa, putin rebela chiar, rasfata si incapatanata.

Urechile nu le tine tot timpul asa, ci doar atunci cand isi indreapta atentia catre ceva. Ceea ce am obervat este ca atunci cand am luat-o urechile le avea usor indoite chiar si cand era atenta, iar acum le tine sus, dupa cum se vede si in poze.
Bine ai venit! Frumoasa Maya Smile Are trasaturi de pitbull. Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa!
Sa mai pui poze cu ea
Foarte frumoasa catelusa felicitari pentru achizitie. Sa fie sanatoasa
Fii cinstit si drept.....ca sa te respect
“Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rău, ci de aceia care îi privesc şi refuză să intervina.” Albert Einstein
Si al meu tot erecte le tine cand e atent la ceva,in rest le tine date pe spate,mie imi place ca e necupata,e parerea mea,dar imi plac f mult cei necupati,naturali!E frumoasa foc,si e cam de o seama cu al meu!Sa-ti traiasca fetita!
"Daca sa inveti nu ai sete,o sa speli closete,si privind aceste aspecte,nimeni nu o sa te respecte"
Joaca de dimineata :)

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
İmage
Ce ii dai de mancare?
Imi place foarte mut cum arata catelusa Smile Pacat ca nu ai poze cu parintii... mi-ar fi placut sa ii vad
e foarte frumoasa. daca ar tine urechile lasate ar fi fst foarte ok. dupa mine cred ca mananca ceva bun catelusa, pt ca arata bine bine. bafta cu ea.
[i]A.p.b.t - the dog with more balls than a fuckin' christmastree[/i]
(11-09-2013, 05:43 PM)Kiracriss a scris: Ce ii dai de mancare?
Imi place foarte mut cum arata catelusa Smile Pacat ca nu ai poze cu parintii... mi-ar fi placut sa ii vad
Da. Mi-ar fi placut si mie sa ii vad parintii, care oricum cred ca sunt superbi din moment ce a iesit o asa fata frumoasa din ei.

(11-09-2013, 06:04 PM)mario238 a scris: e foarte frumoasa. daca ar tine urechile lasate ar fi fst foarte ok. dupa mine cred ca mananca ceva bun catelusa, pt ca arata bine bine. bafta cu ea.

De cand am luat-o am hranit-o numai cu Alleva + mancare gatita facuta de mama. Adevarul este ca eu stau la casa, dupa cum se observa in anumite poze, si toata mancarea gatita este "naturala" sa zic asa.
O sa incep sa ii administrez si vitamine pet phos sau K9, dar o sa ma mai documentez mai intai.

La treaba cu urechile nu am nici cea mai mica idee. Am spus intr-un post mai devreme ca atunci cand am luat-o urechile le tinea in jos si chiar daca era atenta la ceva anume nu le ridica ca acum.

Astept sa raspunda cineva care a mai patit sau a auzit de un astfel de "incident".
Poze din primele zile cand am luat-o pe Maya si in care se vad urechile lasate. Probabil sunt prea atasat eu de ea, dar cand ma uit la pozele de atunci si cele de acum observ o diferenta destule de mare in ceea ce priveste felul cum arata. Scuze calitatea ultimelor 2 poze; au fost preluate dintr-un filmulet cu ea.

İmage

İmage

İmage

İmage
Man cateaua arata foarte bine alimentatia este foarte Buna si in legatura cu urechile mie unu imi plac. O sa le lase in jos. Daca nu asta e dar mie imi place e haioasa. Sa iti traiasca
Fii cinstit si drept.....ca sa te respect
“Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rău, ci de aceia care îi privesc şi refuză să intervina.” Albert Einstein
Multumesc la fel Alex! Aveam de gand la inceput sa ii cupez urechile dar mi-a fost mila de ea ca o sa treaca prin stres. Ea are un caracter foarte bland, atat de bland incat nici la un pechinez agresiv nu s-a dat.

O sa incep sa ii admistrez suplimente, sa se faca o fata frumoasa si sanatoasa pentru o viitoare monta de primavara-vara ( sper sa nu supar lumea ca dau o catea fata pedigree la monta ). Nu o dau pentru bani, nu am acest interes, o dau pentru cativa prieteni care vor pui din ea.

E posibil ca sa fie un mix cu dog argentinian ?
Nu cred sa aibe ceva de dog argentinian in ea, cel putin nu arta. Arata a pitbull. Ce inaltime are?
Evident nu poti fi sigur ca printre bunici, strabunici, etc... nu a fost vre-un dogo sau orice alta rasa
Uhm, sincer nu stiu pentru ca nu m-a interest, dar nu cred ca are mai mult de 55-60 cm.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  cum sa ma joc cu el easy peasy 5 2,628 02-28-2019, 12:36 PM
Ultimul mesaj: tyson5
Question Lord [Pitbull x Boxer] easy peasy 4 2,310 02-25-2019, 09:13 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff
  Brutus [Republica Moldova,or.Leova] Dima 89 17,491 02-24-2019, 07:49 PM
Ultimul mesaj: easy peasy
Heart Zeus Stk Adda 4 1,581 02-14-2019, 05:24 PM
Ultimul mesaj: Bossniac
  Buddy & Jimmi [Suceava] mario238 881 95,312 12-26-2018, 09:06 PM
Ultimul mesaj: bidziiil

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Zgarzi, hamuri si lese di...

Mesaj postat de: Danutzu85
07-12-2019
» Raspunsuri: 30
» Vizualizari: 3535