Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gasit pitbull
Am gasit ieri,in parcul Tineretului un pit legat de un stalp,cu doi politai care-l pazeau.Ei au zis ca trei baieti cu bicicletele au intalnit un tigan cu pitu ala,tiganu le-a cerut o bicicleta sa faca si el o tura,si le-a zis sa ii tina si lui cainele pana da tura cu bicicleta,da tiganu nu sa mai intors si baietii au ramas cu cainele.Au anuntat politia,au depus plangere ca li sa furat bicicleta iar pt caine,politia a chemat ecarisaju,iar cand am vrut sa iau cainele,mi-au zis ca e caine agresiv,ca e implicat intr-un furt si nu pot sa mi-l dea.

La politisti le era frica sa se apropie de el(cainele are urechile cupate scurt de tot si niste cicatrice pe spate si ei credeau ca sare la ei,ca e caine agresiv,de lupta)si cand a vazut-o pe Cora(cateaua mea)sa ridicat imediat in picioare si a inceput sa dea din coada,cand am vazut ca e bland,l-am dezlegat si ma rugat politaiu sa il leg sus,pe pod,unde poate sa vina masina lor sa il ia.Le-am zis sa nu-l eutanasieze,sa-mi zica la ce adapapost l-au dus sa pot sa-l iau de acolo dupa ce se termina tot taraboiu si poate fi adoptat,si mi-a cerut nr de tel si a zis ca ma anunta azi unde e cainele.

Cainele e un pit maro cu piept alb,urechi taiate scurt de tot,are cam un an si o lesa rosie.Daca stie cineva al cui e,sau detalii despre stapan,poate suna la nr:0761593120
pune si tu o poza poate il recunoaste cineva
Pune niste poze sa pun anuntul pe pagina de facebook.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
Momentan nu am decat cateva poze cam neclare,pe care am apucat sa i le fac in parc,si pozele sunt in tel. Incerc acm sa le pun pe PC si dupa sa le postez
Cum se posteaza o poza,ca nu am gasit cum se face
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=1&theater
Nu sunt foarte clare pozele,dar momentan doar pe astea le am
Cainele este momentan la un adapost,politistii nu au vrut sa mi-l dea,au zis ca trebuie sa fie mai intai luat de ecarisaj sau vre-un adapost,nu prea am inteles bine,si dupa pot merge acolo sa vad daca il pot lua,are cineva idee cum se procedeaza intr-un astfel de caz,sunt sanse sa fie eutanasiat,sau tinut pt ca au facut baietii caroroa li sa furat bicicleta reclamatie,sau poate fi adoptat de oricine,sau dus inapoi pe strada,are cineva idee ce i se poate intampla si cum pot sa-l iau de acolo?
Salutare,

Nu se vad pozele(probabil ai albumul privat), le poti posta si aici(butonul de jos -Atasament nou)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog." Mark Twain
No name -> "are cineva idee cum se procedeaza intr-un astfel de caz,sunt sanse sa fie eutanasiat,sau tinut pt ca au facut baietii caroroa li sa furat bicicleta reclamatie,sau poate fi adoptat de oricine,sau dus inapoi pe strada,are cineva idee ce i se poate intampla si cum pot sa-l iau de acolo? "

Normal orice caine care ajunge intr-un adapost, va fi tinut acolo si va fi oferit spre adoptie (primului venit).
Se prea poate sa fie intre timp castrat/sterilizat (depinde de adapost) si la momentul adoptiei sa trebuiasca sa platesti o suma modica care ar trebui sa fie investita in ceilalti caini care raman in adapost si care ar acoperi oarecum operatia cainelui/catelei (castrarea/sterilizarea)
Poate fi eutanasiat doar daca vetul va considera ca are vreo boala incurabila, daca este agresiv cu oamenii sau alte animale ori daca tarcurile sunt mult prea pline si trebuiesc golite pentru noii veniti. Chiar si asa cainelui ar trebui sa i se ofere posibilitatea de a putea fi adoptat de catre un binevoitor intr-un interval scurt de timp.
Nu stiu cum este in alte orase, dar aici de unde sunt eu, cainii care ajung in adapostul de care se ocupa primaria sunt toti necastrati, nesterilizate, unii sunt plini de dermatite si tinuti cu altii in acelasi tarc, si nu se prea ocupa nici un medic vet de ei. Totusi atunci cand este adoptat unul se percepe o taxa modica pentru fiecare in parte (anul trecut era 50 si unpic de lei)
De bine sau de rau, aici, nici nu sunt eutanasiati. Sunt tinuti o vreme la adapost, apoi sunt lasati iar pe strazi ca mai apoi angajatii colorati sa aiba din nou activitate si sa poata mima ca isi merita banii castigati, alergand dupa aceasi caini pe care cu cateva zile tocamai ii elibarau chiar ei din tarcuri si pe care ii monteaza si ii corcesc mai apoi la nesfarsit tot ei in tarcurile amenajate de catre minutata primarie.
Pozele postate de tine nu pot fi vizualizate, probabil din cauza ca ai profil privat sau ceva. Urca o poza aici te rog
Life's a game but be careful you might lose
@Nu ofer sfaturi pe pm
@Nu mi te adresa pe pm decat daca ai o problema reala, nu sunt interesata de facut prietenii, combinat si alte balarii
Politistul de ieri a zis ca ma suna azi dupa amiaza sa-mi spuna unde a fost dus cainele(eu n-am putut sa mai stau in parc sa vad cine vine sa-l ia pt ca era tarziu)dar pana acm nu ma sunat nimeni.Inca mai astept sa vad daca ma suna,daca nu,vreau sa sun sau sa merg eu la ecarisaj,sa vad daca il gasesc la vre-un centru de ecarisaj,stie cineva cum pot sa fac rost de un nr de tel al vreunui centru? Si pozele,nu stiu cum sa le pun,Emil's Terra,ziceai ca e un buton cu atasament nou,nu l-am gasit,poti sa-mi spui mai exact unde e(dreapta,stanga,jos,mijloc...)?

İmage
İmage
(09-07-2013, 03:41 PM)No name a scris: ,Emil's Terra,ziceai ca e un buton cu atasament nou,nu l-am gasit,poti sa-mi spui mai exact unde e(dreapta,stanga,jos,mijloc...)?

Apasa reply la mesajul meu si il vezi in partea de jos.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
Da,asta e cainele,ma bucur ca nu a fost luat de vre-un ecarisaj,acm e in siguranta,si i se cauta stapanii(daca a fost furat)si va fi dat spre adoptie daca nu se gasesc fostii stapani
dupa ceva timp daca stapanul nu va veni sa il ia..dupa va fi dat spre adoptie..si daca nici atunci nu il adopteaza cineva tocmai atunci va fi eutanasiat..

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
Bug Disparut/Furat shpirly 4 593 04-19-2015, 10:18 PM
Ultimul mesaj: shpirly
  amstaff pierdut in Alba Iulia Perkele 10 893 11-04-2014, 08:46 PM
Ultimul mesaj: Emil
  Gasit femela metis pitbull cu pata maro pe ochi, Bucuresti 17 aug Paula82 0 643 08-20-2014, 11:01 AM
Ultimul mesaj: Paula82
  Golden Retriever Pierdut Craiova Zunkie 0 617 02-25-2014, 08:08 PM
Ultimul mesaj: Zunkie
  Caine pierdut David 4 744 01-29-2014, 07:16 PM
Ultimul mesaj: David

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
https://ibb.co/mJVogw htt...

Mesaj postat de: Bobarugeorge
Astazi
» Raspunsuri: 1
» Vizualizari: 3