Evaluarea subiectului:
  • 4 voturi - 3.75 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
American bully
Se gaseste si pe la noi ? Si cam la ce pret ? Sper ca nu mai este vreun topic de gen ..
se gaseste si pe la noi, dar costa intre 2000 si 3000 euro
hi
american-bully.ro
Nu m-am documentat prea mult despre rasa asta, insa din cate stiu sunt cam singurii din .ro care au caini buni cu peduri ok.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
http://www.american-bully.ro/
Gavrilescu Razvan, Craiova un tip deosebit cu niste caini superbi!
Exemplare fara ped se gasesc undeva ?
(07-16-2013, 10:04 AM)Julei a scris: Exemplare fara ped se gasesc undeva ?

Atunci de unde mai stii ca e bullyBig Grin
Keep calm and love pitbulls
(07-16-2013, 01:14 PM)a.razvan a scris: Atunci de unde mai stii ca e bullyBig Grin

isi cumpara unul si pe urma intreaba pe forumuri ce rasa este.lollollol
Un caine urat cu spume si cu siguranta supraevaluat. O rasa care-si bate joc de sportivitatea, supletea si eleganta APBT-ului. Sunt curios sa vad un caine din asta alergand lol
Gavrilescu Razvan - site web: http://www.american-bully.ro/
Numar telefon: 0757 079 199.
Facebook: https://www.facebook.com/gavrilescu.razvan.1?fref=ts

Razvan este prieten cu mine, deci ma pot pronunta in privinta pretului. Pretul ``standard`` incepe de la 2000Eur si poate sa ajunga si la 5000 euro prima alegere din cea mai buna monta. ti-am zis DEPINDE.
Mie personal pretul acestor caini mi se pare exagerat de mare, dumnezeuleRolleyes
Keep calm and love pitbulls
si mie la fel.
A.p.b.t - the dog with more balls than a fuckin' christmastree
(07-20-2013, 02:37 PM)Emils Terra a scris: Un caine urat cu spume si cu siguranta supraevaluat. O rasa care-si bate joc de sportivitatea, supletea si eleganta APBT-ului. Sunt curios sa vad un caine din asta alergand lol

Partial de acord. Bine ca alearga bine aia amstaff si aptb displazici, ataxici, cocosati, strambi pe picioare s.a.m.d. Rolleyes
E la fel ca la standardul raselor astora. Orice carnat poate sa puna zoometru pe un caine si sa observe ca are un cm sau doi in plus, dar cand e vorba de structura si alte aspecte pentru care iti trebuie studiu si nu in ultimul rand, ochii, o da in bara total.
Inainte sa comentezi o asa-zisa rasa de genu asta, eu zic ca mai bine iti faci curat acasa, Rolleyes
─░mage
(07-20-2013, 02:37 PM)Emils Terra a scris: Un caine urat cu spume si cu siguranta supraevaluat. O rasa care-si bate joc de sportivitatea, supletea si eleganta APBT-ului. Sunt curios sa vad un caine din asta alergand lol

Sa spui ca nu iti place rasa, mi se pare absolut ok. Sa spui ca este urata cu spume, deja e deplasat si e o jicnire la adresa crescatorilor de bully. Sa spui ca sunt supraevaluati, daca nu esti crescator de bully fara suparare, nu cred ca esti in masura sa spui chestia asta Smile In legatura cu agiliatatea si supletea, banuiesc ca la bully s-a urmarit cu totul altceva.

Sa nu se inteleaga gresit, nici eu nu ma dau in vand dupa bully. Prefer la orice ora sa cresc un pitbull de 500e in favoarea unui bully de 5000e insa nu e frumos sa aruncam vorbe in vant doar de dragul de a o face.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
hai sa fim seriosi este o rasa de tot cacatul bully astia.pai daca tot ia creat sa spuna adevarul ca sant creati pentru statul pe canapea nu cum scriu ei caini agili.
da si suprasupra evaluati.unde dracu sant caini astia plini de energie si au atata rezistenta in ei?lollollol cum scriu ei acolo in descrierea rasei.nu denigrez rasa cu toate ca merita si merita din toti plamani denigrata rasa asta dar sa fim seriosi nu ai ce face cu un caine de genul asta decat sa te plimbi pe distante scurte sau foarte scurte cu ei si in rest sa trandaveasca.
NICK -> "...Sa spui ca este urata cu spume, deja e deplasat si e o jicnire la adresa crescatorilor de bully. Sa spui ca sunt supraevaluati, daca nu esti crescator de bully fara suparare, nu cred ca esti in masura sa spui chestia asta..."

Tot fara suparare :)
Frumos a fost si inca mai este sa fie prezentati si vanduti pe sume aberante acesti american bully ca fiind APBT de catre acei crescatori ?

Frumos a fost si este sa le atribuie puteri supranaturale si sa ii paseze ca pe niste caini agili si perfecti pentru lucru cand ei toata viata, majoritatea exemplarelor sunt convalescenti si au probleme destul de grave la capitolul sanatate ?

Nu trebuie neaparat sa fi expert sau crescator sa observi ca multe exemplare de bully sunt legume si ca multi crescatori isi bat joc de cainii acestia. (americanii sunt talentati sa duca totul la extrem, fara sa se mai gandeasca la consecinte)

Si apoi crescatorii sau canisele fara "clientii" care au diverse pretentii nu ar mai exista. Asa ca ar trebui si ei sa fie pregatiti sa faca fata atat la reactiile pozitive cat si la cele negative din partea posibililor "clienti".

Pana la urma cainii astia sunt rezultatul samsarelii. Au fost creati pe post de accesoriu, nu prea sunt caini capabili sa traiasca o viata normala si atata vreme cat multi crescatori de american bully inca monteaza caini deformati si bolnavi nu mi se pare atat de deplasat sa apara reactii nu tocmai pozitive din partea altor persoane la adresa acestei rase.

E adevarat sunt si cativa crescatori care au reusit sa scoata cateva exemplare capabile sa se tina pe picioare, insa atata vreme cat exista multi alti crescatori care persevereaza in a scoate tot felul de exemplare deformate si bolnave si ofera tot felul de informatii eronate despre cainii lor, vor exista si reactii negative din partea celor care apreciaza sau prefera compania unui caine, indiferent de rasa lui.
Eu personal nu as aduce acasa un american bully nici daca crescatorul mi-ar oferi el suma acea aberanta de mii de euro ceruta pe acel pui :) As prefera mai degraba orice alt caine care poate duce o viata normala fara sa depinda intreaga lui viata de cabinetele veterinare....

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Sezonul rece Lixandru23 5 279 10-04-2017, 12:27 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Baita !?? Fyo 2 194 09-25-2017, 02:45 PM
Ultimul mesaj: uzzynaru
  cum verific un pedigree? Rewka 6 1,084 08-23-2017, 08:15 AM
Ultimul mesaj: hiena
  Canise Pitbull Buzz 55 10,458 06-24-2017, 04:15 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Pitbull sau nu? Alex200109 3 414 06-21-2017, 12:33 PM
Ultimul mesaj: Alex200109

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Ares ( Slatina )

Mesaj postat de: Kent
Ieri
» Raspunsuri: 26
» Vizualizari: 1398