Evaluarea subiectului:
  • 3 voturi - 2.33 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Attis [Craiova]
Vreau sa va prezint cel mai nou membru al familiei : Attis
Are doua luni si jumatate , e foarte activ , mofturos si bleg Dreaming

astea sunt de la " producator" :))
http://imageshack.us/photo/my-images/196...00316.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/805...00323.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/856...00335.jpg/

apoi acasa putin suparat si somnoros :

si putin mai mare :

iar iar astia.s parintii :

bine ai venit!mie linkurile alea nu-mi merg,presupun ca erau poze cu parintii...mai pune-le o data.
simpatic foc attis,cu ce il hranesti?
Pentru cei de la putere
Ce vor să moară căţei...
De acord, da-s de părere
Să-aplicăm legea pe ei!
(05-31-2013, 02:37 PM)tns_ee a scris: e foarte activ , mofturos si bleg Dreaming

salut, ce comic ai spus 'activ-----------bleg' :))
e tare frumos catelul, sa-ti traiasca si sa te bucuri de el. niste poze cu parintii ai?
eh, au aparut si parintii, frumosi, dar tatal e splendid, si o culoare frumoasa, si aratos. bafta cu puiutul. Heart
[i]A.p.b.t - the dog with more balls than a fuckin' christmastree[/i]
(05-31-2013, 02:40 PM)PitbullOwner a scris: bine ai venit!mie linkurile alea nu-mi merg,presupun ca erau poze cu parintii...mai pune-le o data.
simpatic foc attis,cu ce il hranesti?

nu pozele cu parintii tocmai le.am pus ... sunt tot poze cu el dar cele care m.au determinat sa ma duc dupa el undeva la tara Big Grin

cu mancarea e extrem de greu :)) dimineata si seara incerc sa.i bag pe gat bobite : in ordine cronologica ar fi royal starter cumva . apoi am incercat cu un belcando , ajungand apoi la orijen si pro plan : ultimele doua fiind cu peste , agreate de pusti mult mai bine decat primele doua .
[ o saptamana doua i.am luat si conserve de la belcando si.l mai pacaleam punandu.i bobite printre .

mesele de dupa bobite contin oua branza peste piept de pui legume arpacas paste gatite in diferite moduri cum ar fi : paste carbonara cu ton cu piept de pui cu , legume cu pui , legume cu peste , eu mananc mult peste , somon in special pt ca n.are oasesi tot timpul ramane iar pustiul il adora. defapt cand mananc eu ceva , ii opresc si lui [ pentru o dieta cat mai echilibrata ] are 4 5 mese pe zi

ii mai dau tot felul de chipsuri cum le spun eu ceva de la Global pet si proline pe baza de calciu si proteina iar vitamine ii dau K9 complete growth - doua pe zi
mie imi apar pozele cu parintii :)) :

(05-31-2013, 02:52 PM)tns_ee a scris: nu pozele cu parintii tocmai le.am pus ... sunt tot poze cu el dar cele care m.au determinat sa ma duc dupa el undeva la tara Big Grin

cu mancarea e extrem de greu :)) dimineata si seara incerc sa.i bag pe gat bobite : in ordine cronologica ar fi royal starter cumva . apoi am incercat cu un belcando , ajungand apoi la orijen si pro plan : ultimele doua fiind cu peste , agreate de pusti mult mai bine decat primele doua .
[ o saptamana doua i.am luat si conserve de la belcando si.l mai pacaleam punandu.i bobite printre .

mesele de dupa bobite contin oua branza peste piept de pui legume arpacas paste gatite in diferite moduri cum ar fi : paste carbonara cu ton cu piept de pui cu , legume cu pui , legume cu peste , eu mananc mult peste , somon in special pt ca n.are oasesi tot timpul ramane iar pustiul il adora. defapt cand mananc eu ceva , ii opresc si lui [ pentru o dieta cat mai echilibrata ] are 4 5 mese pe zi

ii mai dau tot felul de chipsuri cum le spun eu ceva de la Global pet si proline pe baza de calciu si proteina iar vitamine ii dau K9 complete growth - doua pe zi
mie imi apar pozele cu parintii :)) :

sper ca acum sa se vada . multumesc baietii Big Grin
Si cateva poze proaspete cu cu prostutul Meu

Si,o sesiune de gateala

Ce parere aveti? Smile
Foarte frumos attis, despre mancarica, pare ok.
Multumim ! abia asteptam sa crestem Big Grin

Acum am o intrebare :

ma gandeam sa.i administrez Aplazyl , este ceva necesar ? eu il alerg pe pusti si am inteles ca nu.i indicat sa faci asta si tind sa cred pt ca sfatul a venit de la ownerul unui red nouse abs superb care mi.a zis ca el nu l.a alergat pana la 7 8 luni pt ca fiind in crestere articulatiile sunt inca slabe si e posibil ca in viitor sa aibe probleme din punctul asta de vedere .

este daunator sa il combin cu K9 CG ?
K9 CG este ok, mai tarziu ii poti da K9 CM
Nu le amesteca
[color=#FF1493][b]Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om[/b][/color]
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament
(06-03-2013, 01:43 PM)Miha A-staff a scris: K9 CG este ok, mai tarziu ii poti da K9 CM
Nu le amesteca

ma gandeam sa fac asta pt ca am observat o oarecare problema la picioarele din spate ... nu are siguranta asa , pe pas , parca ... dar ma gandesc ca isi revine mai tarziu
(06-03-2013, 01:39 PM)tns_ee a scris: Multumim ! abia asteptam sa crestem Big Grin

Acum am o intrebare :

ma gandeam sa.i administrez Aplazyl , este ceva necesar ? eu il alerg pe pusti si am inteles ca nu.i indicat sa faci asta si tind sa cred pt ca sfatul a venit de la ownerul unui red nouse abs superb care mi.a zis ca el nu l.a alergat pana la 7 8 luni pt ca fiind in crestere articulatiile sunt inca slabe si e posibil ca in viitor sa aibe probleme din punctul asta de vedere .

este daunator sa il combin cu K9 CG ?

Salut ! Una e sa il alergi tu si alta e sa alerge el cat vrea. Nu cred ca poti sa-l alergi tu la varsta asta la modul sa-i fortezi limitele. Daca alearga el de capul lui e ok. Eu nu ma dau un vant dupa gama K9, poate si ca ai mei nu l-au mancat de buna voie fata de PetPhos care dupa parerea mea e mai bun.

Sa-ti traiasca Attis si sa fie sanatos !

Ce e ala "red nouse abs" ?
[IMG]http://i.imgur.com/Brk5xxa.jpg[/IMG]
(06-03-2013, 02:30 PM)Lukian a scris: Salut ! Una e sa il alergi tu si alta e sa alerge el cat vrea. Nu cred ca poti sa-l alergi tu la varsta asta la modul sa-i fortezi limitele. Daca alearga el de capul lui e ok. Eu nu ma dau un vant dupa gama K9, poate si ca ai mei nu l-au mancat de buna voie fata de PetPhos care dupa parerea mea e mai bun.

Sa-ti traiasca Attis si sa fie sanatos !

Ce e ala "red nouse abs" ?

red nouse absolut superb :))) scuze

nu il fortez , doar ca atunci cand ies cu el , ies impreuna cu prieteni care au spre exemplu bichoni pe care attis ii alearga pur si simplu in continuu , o ora , poate doua . deci nu pot spune ca il tin in lesa si il alerg cu bicicleta ... e propria lui initiativa , exagerata pot spune Rolleyes

cat despre vitamine nu stiu ce sa zic , am citit threadurile pe tema asta insa cum spune si un veterinar de la mine din oras , vitaminele de diferite marci , au diferite valente , acum in perioada de crestere e bine sa le alternezi pentru ca , asa cum ai spus si tu poate din k9 nu asimileaza atat de bine dar poate e mai ok cu petfos sau calcitabs ... pana la urma mai am cateva k9 si cred ca o sa ii dau si altceva pt urmatorul ciclu de 20 de zile , sa vad cum merge . dar in principiu sunt multumit : il am de pe 6 mai de la 1 luna jumate cand avea 4.7 kg iar acum are 9 - 9.5 deci mi.a luat 5 kg in mai putin de o luna iar dupa primele zile era observabil mai activ .
de curiozitate dupa pauza de 10 zile ii voi da petfos sa fac o comparatie , cat va lua in greutate
(06-03-2013, 02:41 PM)tns_ee a scris: nu il fortez , doar ca atunci cand ies cu el , ies impreuna cu prieteni care au spre exemplu bichoni pe care attis ii alearga pur si simplu in continuu , o ora , poate doua . deci nu pot spune ca il tin in lesa si il alerg cu bicicleta ... e propria lui initiativa , exagerata pot spune Rolleyes

Primul lucru care trebuia sa il stii despre aceste rase, este ca ei nu au limite lol lol lol, am uitat si nici frane de foarte multe ori Big Grin
[color=#FF1493][b]Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om[/b][/color]
(06-03-2013, 03:00 PM)Miha A-staff a scris: Primul lucru care trebuia sa il stii despre aceste rase, este ca ei nu au limite lol lol lol, am uitat si nici frane de foarte multe ori Big Grin

lol)) da miha stiu asta , inaintea lui am avut.o pe cuba , care alega dupa acea minge de tennis pana isi scotea toata limba de oboseala :)))) , din pacate mi.a fost furata tocmai cand incepea sa prinda forme Sad :

Frumoasa fata, imi pare rau sa aud ca a fost furata, stiu ce inseamna ca si eu am trecut prin asa ceva.
(06-03-2013, 03:22 PM)Miha A-staff a scris: Frumoasa fata, imi pare rau sa aud ca a fost furata, stiu ce inseamna ca si eu am trecut prin asa ceva.

dar sa stii ca tot raul a fost spre bine , cuba era extrem de linistita n.am auzit.o odata zicand bleau ... avea 4 luni si comunitarii in parc imi spuneau sa.i pun botnita si replica mea era de fiecare data ca " asta din fabrica n.are comanda musca " :)) in schimb attis e un idiot topeste carpele inclusiv chestia asta : http://www.dingo.com.pl/en/dog/toys/teet...ith-1-grip -pe care i.o luasem cubei , nu i s.a parut catusi de putin interesanta dar attis desi e de doua ori mai mic decat batolul se lupta cu el toata ziua si latra la necunoscutii ce intra in curte , adica isi ia in serios rolul de paznic al curtii .lol))

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Rollo christos 48 21,805 08-25-2019, 06:53 PM
Ultimul mesaj: deathspell5
  Red nose? / Pitbull? alexander_bms 2 1,449 08-23-2019, 04:27 PM
Ultimul mesaj: alexander_bms
Sad Ce rasa este câinele meu? AurasOprea 2 1,665 07-30-2019, 02:03 PM
Ultimul mesaj: AurasOprea
  cum sa ma joc cu el easy peasy 5 4,104 02-28-2019, 12:36 PM
Ultimul mesaj: tyson5
Question Lord [Pitbull x Boxer] easy peasy 4 3,659 02-25-2019, 09:13 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 2 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
O parere despre ped.

Mesaj postat de: PaznicCarpatin
10-31-2019
» Raspunsuri: 0
» Vizualizari: 251