Evaluarea subiectului:
  • 15 voturi - 3.13 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beka [Calarasi]
Salut! Sunt George, iar pustoaica din imaginile pe care sper ca le-am atasat este Beka. Am cumparat-o in urma cu 5 zile, dintr-o statie OMV.:)

Este timida, inca se obisnuieste cu mancarea buna si familia mea, dar cu putin efort din partea noastra, va deveni in curand o tanara supla, fericita, cu ochii dupa baieti. :)

Nu arata intr-o stare prea buna(calciu, minerale, proteine), dar simt ca in 3 luni o sa se schimbe radical. Deja mananca tot ce prinde, sare, alearga, doarme, mananca, dupa care isi reia activitatea in aceiasi ordine. Sunt adeptul cainilor ceva mai mari, dar prima intalnire cu "gagica" m-a convins s-o iau acasa, sa i-o prezint alor mei. Big Grin

Are putin peste 15 kg, 10 luni si inca o tin sub observatie atenta pt ca este la primul ciclu si n-as vrea sa dea nastere unor ciudatenii, nici sa-i stopez cresterea si dezvoltarea. Clatiti-va ochii! Tongue

Nu o puteti face pt ca marimea pozelor este mai mare decat limita de 88KB, cea de atasament. Daca ma puteti indruma, o sa postez pozele cu ea foarte curand.
Decat sa mor prost, prefer sa mor fara lumanare!
da i new reply,browse iar apoi postezi.daca pozele sunt prea mari modifica le in paint,cand salvezi poza selectezi un alt format.bafta
Pentru cei de la putere
Ce vor să moară căţei...
De acord, da-s de părere
Să-aplicăm legea pe ei!
Sper sa fi mers, ca mi-a scos peri albi!

Minuneee! Acu` puteti sa criticati, c-aveti pozele.:)

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

.jpg   20130525_100639.jpg (Marime: 143.5 KB / Descarcari: 3,686)
.jpg   20130525_100648.jpg (Marime: 100.58 KB / Descarcari: 3,687)
ma bucur ca ai reusit intr un final sa postezi pozele.e frumoasa nebuna,de curiozitate cat ai dat pe ea?
cu ce o hranesti momentan?
Pentru cei de la putere
Ce vor să moară căţei...
De acord, da-s de părere
Să-aplicăm legea pe ei!
Nu arată foarte rău, e foarte frumusik...
(05-30-2013, 09:34 AM)PitbullOwner a scris: ma bucur ca ai reusit intr un final sa postezi pozele.e frumoasa nebuna,de curiozitate cat ai dat pe ea?
cu ce o hranesti momentan?

Da, desi mi-ar fi placut sa le pot posta la dimensiunea lor initiala.. Oricum, iti multumesc pt ajutor!
250 de euro a fost pretul, mancarea, sincer iti spun ca NU STIU cum se numeste. Tipul de la care o cumpar, detine un pet shop si mi-e bun prieten. Mi-a recomandat-o pt ca si el tot cu tipul asta isi hraneste cainii si sincer, sunt superbi! Din spusele lui, contine cam aceleasi proteine si minerale ca orice mancare premium, doar ca eticheta nu e la fel de "luminoasa". O sa cer mai multe detalii si voi posta numele marcii respective. Orez cu morcov si carne de legume, in cateva zile voi incepe sa-i dau calciu si proteine( Pet Phos), desi abia dupa ce le-am comandat mi-am dat seama ca K9 Complete Grouth era mult mai bun. Oricum, o sa se intremeze rapid pt ca toata lumea o iubeste - am devenit rapid prieteni. E "spirt", mai ales cand vorba de alergare, joaca cu mingea si...mancare. :) O poreclesc in gluma: ascutitoare, datorita formei corpului...Tongue
PS: Multumesc pt apreciere!
frumoasa nebuna
hmm ce sa zic,ma asteptam la un pret mult mai mic SAU poate are si pedigree si ai uitat sa spui.
ai facut bine ca ai comandat pet phos,am inteles ca e peste k9(eu k9 folosesc).sa iti traiasca printesa,sa se faca mare si sa fie sanatoasa
Pentru cei de la putere
Ce vor să moară căţei...
De acord, da-s de părere
Să-aplicăm legea pe ei!
Pretul nu e deloc mare, sau daca a fost, chiar n-a mai contat cand am vazut-o! Imi place mie, lucrul cel mai important, dar asa se cuvine, sa postez poze cu ea. :)

Multumesc pt urari si apreciere, si tu sa te bucuri de dulau/dulai, sa creasca sanatosi si frumosi!
Frumusica Beka Smile Nu pare deloc slaba din poze. Sa-ti traiasca, sa te bucuri de ea!
(05-30-2013, 11:20 AM)Kiracriss a scris: Frumusica Beka Smile Nu pare deloc slaba din poze. Sa-ti traiasca, sa te bucuri de ea!

Multumesc frumos, nu pare slabuta dar e slabuta pe picioare, articulatii, calciu, proteina. Succes cu patrupedul tau si multa sanatate!
Frumoasa sa-ti traiasca!
În lupta trebuie sa mergi inainte, nu sa te induiosezi.
foarte faina ami place
cateaua este foarte frumoasa.sa fie cu noroc.
@Dignitas - eu pricipesc mai greu, cateaua are 10 luni, ai cumparat-o in urma cu 5 zile dintr-o statie OMV, cine o vindea? Pretul de cumparare a fost de EUR 250? la 10 luni? Si ne intretinuta corespunzator? Curiozitatea mea este oare de ce ai dat banii astia si de ce a vandut-o fostul proprietar la 10 luni
Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Zebo [Bucuresti] game_dog 116 7,435 07-26-2017, 11:31 AM
Ultimul mesaj: game_dog
  Anubis(Cluj-Napoca) Danutzu85 25 1,219 07-25-2017, 10:11 AM
Ultimul mesaj: Danutzu85
  Stefan's Max [Bucuresti] Antic 2 175 07-10-2017, 03:35 PM
Ultimul mesaj: Antic
  Arthur [Bistriţa-Năsăud] SergiuLcs 2 178 06-24-2017, 03:47 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  VLD's Pitbull Pack VLD 122 7,489 06-14-2017, 02:37 PM
Ultimul mesaj: VLD

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 2 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Păreri despre Tobby

Mesaj postat de: Claudiuq
08-18-2017
» Raspunsuri: 1
» Vizualizari: 107