Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bruno .Iasi :)
Heii :) vi'l prezint pe Bruno,are trei saptamani si in curand va fi al meu..merg sa'l vizitez destul de des si inainte de pasti am sa'l iau acasa..as dorii cateva sfaturi,gen..hrana,antrenamente si etc..la ce varsta as putea sa'i iau ham Big Grin

Fisier (e) atasate
.png   capture-20130416-170122.png (Marime: 255.57 KB / Descarcari: 334)
Bine ai venit.

Toate raspunsurile la intrebrile puse le gasesti pe forum. Ai sectiuni separate pentru fiecare subiect, trebuie doar sa citesti.
Hrana: boabe superpremium sau mancare facuta in casa
Antrenamente: dupa 2 ani. Pana atunci joaca si dresaj
Ham dupa ce se dezvolta, dupa 1 an jumate, 2, desi zgarda este mult mai buna.
[color=#C71585][b]"Properly trained, a man can be dog's best friend" ~ Corey Ford[/b][/color]
(04-16-2013, 04:13 PM)ale a scris: Bine ai venit.

Toate raspunsurile la intrebrile puse le gasesti pe forum. Ai sectiuni separate pentru fiecare subiect, trebuie doar sa citesti.
Hrana: boabe superpremium sau mancare facuta in casa
Antrenamente: dupa 2 ani. Pana atunci joaca si dresaj
Ham dupa ce se dezvolta, dupa 1 an jumate, 2, desi zgarda este mult mai buna.

Da,pai..joaca,la mine fiecare caine pe care l'am avut i'am permis sa ma muste..si nu stiu cum sa'l dezvat..de asta imi este frica cel mai tare..sa nu ma muste in joaca si cand creste mare sa ma taraie in gura..am avut un pitbull care din pacate mi'a murit ptc avea parvoviroza..sper sa fie bine si sa ma bucur de el..toata familia de abia il asteapta..speram sa se integreze repede si sa nu'i duca prea mult dorul mamei lui Big Grin
cand e mic nu e problema da nu il lasa mereu sa te muste,joaca'te cu el da fara sa deschida gura sa te prinda de mana,da'i o jucarie ceva.

(04-16-2013, 04:29 PM)psychodayz a scris: cand e mic nu e problema da nu il lasa mereu sa te muste,joaca'te cu el da fara sa deschida gura sa te prinda de mana,da'i o jucarie ceva.

(04-16-2013, 04:30 PM)fadila a scris:

in primele doua poze,este tatal..Atilla..si ultima poza (doar pe asta a reusit sa o trimita) este mama,Cora..imi plac ambii caini..tatal este mai frumos si puiul seamana cu el..are capul mare si botul frumos..dintre toti puii..el a ramas printre ultimii si ma mir ca nu l'a luat nimeni..este atat de scump..cand l'a adus prima oara sa'l vedem maica'sa a inceput sa latre si el maraia si incerca sa scoata niste sunete numai ca nu'i prea ieseau..de abia astept sa fie langa mine in permanenta sa'l stiu in siguranta..pot sa'l vad in fiecare zi pana sa'l iau acasa..mi se pare foarte frumos..:)ma gandeam prima oara sa il aleg pe fratiorul lui..am sa postez o poza..sa'mi spuneti care va place mai mult Big Grin
(04-16-2013, 04:30 PM)fadila a scris:

in primele doua poze,este tatal..Atilla..si ultima poza (doar pe asta a reusit sa o trimita) este mama,Cora..imi plac ambii caini..tatal este mai frumos si puiul seamana cu el..are capul mare si botul frumos..dintre toti puii..el a ramas printre ultimii si ma mir ca nu l'a luat nimeni..este atat de scump..cand l'a adus prima oara sa'l vedem maica'sa a inceput sa latre si el maraia si incerca sa scoata niste sunete numai ca nu'i prea ieseau..de abia astept sa fie langa mine in permanenta sa'l stiu in siguranta..pot sa'l vad in fiecare zi pana sa'l iau acasa..mi se pare foarte frumos..:)ma gandeam prima oara sa il aleg pe fratiorul lui..am sa postez o poza..sa'mi spuneti care va place mai mult Big Grin

cel cu alb pe cap este fratiorul lui,ce parere aveti? Big Grin mie oricum Bruno imi place mai mult ..dar si celalalt este super frumos..i'as lua pe aman2 dar din pacate nu'mi permit :))

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Si muscatul este tratat printre subiecte pe forum. Majoritatea s-au lovit de aceasta problema.
Este destul de dificil sa faci posturi cu zeci de explicatii la fiecare nou venit, de aceea te rog sa citesti pe acolo.

Cand ti-a murit celalalt caine de parvo?
Daca a murit de curand, spala bine peste tot, dezinfecteaza, clor si alte minuni, pana aduci puiutul acasa.
Acesta NU are voie sa iasa afara pana nu-si termina schema de vaccinare, adica dupa 3 luni.
Il scoti si ia contact cu alte animale (cu fecalele lor) iar risti sa iti moara de parvo.

Tine de responsabilitatea ta de acum sa ai grija de el.

Cu muscatul la fel. Recunosti singur ca nu-i ok sa il lasi sa te muste dar totusi pana acum ai facut-o. Eh, acum schimba ideea. Cainele nu are voie DELOC sa te muste de maini, picioare, sa te traga de haine, etc. Trebuie sa-l inveti ca joaca se face doar cu jucarii (si sa-i pui la dispozitie lucruri de ros si jucat).

Cu cat ii permiti mai multe lucruri ce nu-s ok, cu atat risti sa ai un caine care devine bomba cu ceas.

Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!
[color=#C71585][b]"Properly trained, a man can be dog's best friend" ~ Corey Ford[/b][/color]
(04-16-2013, 04:39 PM)ale a scris: Si muscatul este tratat printre subiecte pe forum. Majoritatea s-au lovit de aceasta problema.
Este destul de dificil sa faci posturi cu zeci de explicatii la fiecare nou venit, de aceea te rog sa citesti pe acolo.

Cand ti-a murit celalalt caine de parvo?
Daca a murit de curand, spala bine peste tot, dezinfecteaza, clor si alte minuni, pana aduci puiutul acasa.
Acesta NU are voie sa iasa afara pana nu-si termina schema de vaccinare, adica dupa 3 luni.
Il scoti si ia contact cu alte animale (cu fecalele lor) iar risti sa iti moara de parvo.

Tine de responsabilitatea ta de acum sa ai grija de el.

Cu muscatul la fel. Recunosti singur ca nu-i ok sa il lasi sa te muste dar totusi pana acum ai facut-o. Eh, acum schimba ideea. Cainele nu are voie DELOC sa te muste de maini, picioare, sa te traga de haine, etc. Trebuie sa-l inveti ca joaca se face doar cu jucarii (si sa-i pui la dispozitie lucruri de ros si jucat).

Cu cat ii permiti mai multe lucruri ce nu-s ok, cu atat risti sa ai un caine care devine bomba cu ceas.

Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!
da,de curand a murit..si am inteles ca trebuie dezinfectat si chiar am aruncat de curand tot ce a aparinut celuilalt catel..o sa am grija de el,timpul imi permite

Frumosi , Big Grin
Sa-ti traiasca Big Grin
Mult succes in cresterea sa. Big Grin
(04-16-2013, 05:54 PM)boggy a scris: Frumosi , Big Grin
Sa-ti traiasca Big Grin
Mult succes in cresterea sa. Big Grin

Merci,la fel si tie Kiss
(04-16-2013, 04:00 PM)fadila a scris: Heii :) vi'l prezint pe Bruno,are trei saptamani si in curand va fi al meu..merg sa'l vizitez destul de des si inainte de pasti am sa'l iau acasa..as dorii cateva sfaturi,gen..hrana,antrenamente si etc..la ce varsta as putea sa'i iau ham Big Grin

hehe..Bruno a ajuns acasa de multisor..:) am sa pun poze cu el :) la 1 luna si 2 sapt si dupa la 2 luni si 2 sapt

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

.jpg   970952_662388790444226_1176719701_n.jpg (Marime: 15.71 KB / Descarcari: 223)
.jpg   600275_193755804115903_1820074146_n.jpg (Marime: 62.01 KB / Descarcari: 226)
frumos, sa-ti traiasca. :x
[i]A.p.b.t - the dog with more balls than a fuckin' christmastree[/i]
(06-15-2013, 01:33 PM)mario238 a scris: frumos, sa-ti traiasca. :x

merci mult Kiss la fel si tie :)
Frumos piticul. Sa iti traiasca!
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
(06-15-2013, 04:00 PM)NICK a scris: Frumos piticul. Sa iti traiasca!

Merci Kiss la fel

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Stefan's Max [Bucuresti] Antic 4 672 06-15-2019, 07:18 PM
Ultimul mesaj: Bossniac
  Zaja bidziiil 13 3,242 04-25-2019, 03:03 PM
Ultimul mesaj: bidziiil
  Zebo [Bucuresti] game_dog 132 23,433 04-10-2019, 02:42 PM
Ultimul mesaj: game_dog
  Baki.tm.John.B cheala123 1 1,430 03-06-2019, 10:08 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Anubis(Cluj-Napoca) Danutzu85 60 11,671 02-08-2019, 11:17 AM
Ultimul mesaj: Danutzu85

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Stefan's Max [Bucuresti]

Mesaj postat de: Bossniac
06-15-2019
» Raspunsuri: 4
» Vizualizari: 672