Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 3 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bo [Suceava]
Buna ziua , sunt Julei din Suceava si daca tot am vizitat intamplator forumul vostru m-am gandit sa ma alatur si eu clubului ..el este Bo , are 2 luni si cateva zile ..il am cam de o luna si m-am chinuit tare mult cu el ..erau 11 pui si toti erau subnutriti ..ceva sfaturi in continuare despre hrana vitamine etc ?

Bo
Bo
Bine ai venit sucevene!
Forumul e plin cu discutii despre alimentatie. Arunca o privire aici: http://pitbullclub.ro/cat-alimentatie si vina cu intrebari concrete daca nu intelegi ceva sau ai neclaritati.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
deocamdata il dau royal canin starter in amestec cu conserve pedigree junior ..as vrea sa stiu daca e in regula ..si vitamine nu mai stiu cum se cheama ca nu mai am cutia ..sunt mai lungi si ii dau cate jumate de tableta pe zi ..abia de cateva zile si-a revenit era anemic si instabil pe picioarele din spate ..acum e foarte energic si sper sa castige ceva greutate in urmatoarea perioada.
Ii poti da numai Royal Canin fara conserve ca nu sunt atat de bune. Eventual, ii poti da o masca cu Royal Canin si una cu hrana gatita (orez cu gaturi sau organe de exemplu).

Despre vitamine nu iti pot zice nimic atata timp cat nu stiu ce vitamine sunt insa totusi jumatate de pastila cred ca este prea putin. Asa scrie pe cutie? Cei mai multi dintre noi folosim ]url=http://pitbullclub.ro/blog/k-9-complete-growth/]K 9 Complete Growth[/url].
am sunat acum la veterinar sa intreb ..vitaminele sunt Pet Phos ..varianta mai mari si ovale ca sunt si rotunde ..sunt destul de scumpe sper sa fie si bune ..dozajul de royal canin starter mi s-a parut prea mic de asta am combinat cu conservele ..40 de grame la o masa mi s-a recomandat la greutatea lui
Cate kilograme are cainele?
nu l-am cantarit , dar aproape si-a dublat greutatea intr-o saptamana de cand si-a revenit ..are intre 1 si 2 kg nu pot aproxima cu exactitate ..primul tratament pt viermi nu si-a facut efectul si aveam impresia ca se constipa de la mancarica ..si am decis sa-i mai fac un tratament si de data asta a scapat si de burtica si de anemie ..acum mananca si da afara foarte bine ..nu conteaza pretul mancarii doar ca eu lucrez foarte mult si nu prea am timp sa-i gatesc in casa ..am doar pe cineva care ii da mancare cand eu lipsesc
nu stiu cat se intelege din poze si care e puterea voastra de apreciere dar am sa incerc totusi ..credeti ca e pur staff ?
(03-02-2013, 09:35 PM)Julei a scris: nu stiu cat se intelege din poze si care e puterea voastra de apreciere dar am sa incerc totusi ..credeti ca e pur staff ?
Nu iti poti da seama la varsta asta. Parintii au pedigree?
Si eu am un pitbull,tot cu royal canin il hranesc,mi s-a recomandat sa ii dau 50 de grame la fiecare masa si 4 mese pe zi.Adica 200 de g. Mi se pare cam putin si ii mai adaug ceva.

Sa iti traiasca si sa va bucurati unul de altul!
Daca iubesti un caine ai suflet mare..

Dar daca ii dai de mancare,ai grija de el zilnic,te joci zilnic cu el si il iubesti inseamna ca te poti numi OM cu adevarat.
Salutare, vitaminele Pet Phos sunt bune, si Royal Starter e super bun pentru varsta sa. Intr-adevar puiutul nu arata foarte bine momentan, dar il poti pune pe picioare daca ai grija cu el. Da-i si niste branza de vaci nesarata din cand in cand, e buna pentru el si ii da si ceva calciu. Daca vrei neaparat sa ii dai si conserve, da-i macar ceva de calitate, gasesti in magazine Rinti sau Belcando destul de bune. Cat despre rasa, pare a fi amstaff, insa ai vazut parintii ? L-ai luat din Suceava ? Intreb pentru ca si eu sunt din SV :)
"But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
I-am vazut doar mama si arata foarte bine doar ca era slabita foarte tare ..si puiutii toti aveau aceeasi culoare cu ea :) ii mai dau si branza de vaci si cate un ou din cand in cand ..la conserve am renuntat de aseara :))
mi se par cam mici urechiusele alea oare se mai ridica ? :))
Tocmai am aflat ca vitaminele Pet Phos pe care i le administrez de ceva timp sunt dedicate cainilor de talie mare , peste 25 de kg . E drept ca ii dadeam doar jumate de vitamina pe zi , pe prospect fiind recomandata o doza de o pastila / 30 kg . Credeti ca i-ar putea dauna ?
nu dauneaza daca respecti durata exacta a tratamentului.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Maia misterrac 13 910 11-19-2018, 10:22 AM
Ultimul mesaj: misterrac
  Asso [Lugoj] LamzaOne 7 1,003 10-14-2018, 03:55 PM
Ultimul mesaj: NeculaIonut
  Raffa (ovidiu-constanta) fop13 4 595 07-25-2018, 01:14 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Zeus Ella1Ella 58 3,110 07-08-2018, 09:54 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Dac, baiatul meu Iulian B 0 319 05-06-2018, 08:19 PM
Ultimul mesaj: Iulian B

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 2 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Buddy & Jimmi [Suceava]

Mesaj postat de: game_dog
12-15-2018
» Raspunsuri: 880
» Vizualizari: 64355