Chestionar: De unde cumparati mancarea pentru caini?
Online, de pe diverse site-uri
De la Petshop
Din supermarket
Nu cumpar, ii prepar eu mancarea!
De altundeva! (precizeaza)
[Arata rezultate]

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De unde cumparati mancarea pentru caini?
Question 
Am realizat un sondaj, pentru a vedea de unde se cumpara cea mai multa mancare pentru caini. Daca cumparati online, puteti da si numele site-ului, fara a se considera reclama.
http://www.zooplus.ro de acolo am luat o buna vreme Royal, avand un pret destul de ok comparativ cu ce am mai cautat. Plus de asta as putea bifa si optiunea gatit acasa, pentru ca 50% din hrana i-o dau "home made". Si acum ProPlan il iau de la canisa direct, Exclusive for Breeders Pack, si sunt foarte multumit de rezultate. Am mai gasit site-uri cu preturi ok insa nu stiu cat sunt de incredere, baietii de la zooplus au venit mereu cu discount-uri f mari si oferte bune.
"But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
si eu tot de pe http://www.zooplus.ro , marfa vine din Germania, preturile sunt ok, peste 150 lei este transportul gratuit... un inconvenient ar fi faptul ca nu se poate plati la livrare, se cere plata anticipat si livrarea dureaza vre-o saptamana fata de alte site-uri care au depozitele in Romania unde livrea dureaza 2-3 zile...
Personal am avantajul de a o cumpara cu 10% reducere de pe acest site Wink... si cum ii dau doar doar hrana uscata, imi convine asa
Eu zic la sondaj samai adaugi ceva cu '' canisa ''
N`am STAFF nici AMSTAFF !
(01-01-2013, 11:03 PM)I.ionut a scris: Eu zic la sondaj samai adaugi ceva cu '' canisa ''

Omisesem chestia asta. Am adaugat alta optiune, DE ALTUNDEVA!
De la cab. veterinar
Nu incerca niciodata se te pui cu prostii!!
Te trag la nivelul lor si te bat cu experienta!
Hai sa mai facem un sondaj sa vedem si ce boabe foloseste fiecare. Da` sa raspunda fiecare sincer, sunt curios sa vad cam cati dau Aro, Pedigree, Darling si de-astea, cati Bosch, cati Acana, cati ProPlan etc. Din ce am vazut Acana e cam cea mai populara hrana de aici.
"But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
(01-01-2013, 11:14 PM)Killuminati a scris: Hai sa mai facem un sondaj sa vedem si ce boabe foloseste fiecare. Da` sa raspunda fiecare sincer, sunt curios sa vad cam cati dau Aro, Pedigree, Darling si de-astea, cati Bosch, cati Acana, cati ProPlan etc. Din ce am vazut Acana e cam cea mai populara hrana de aici.

O sa fac maine chestionarul cu aproape toate marcile de mancare uscata, momentan nu se pot pune decat 10 optiuni de votare la un chestionar.

Multumesc mult ! Chiar as fi curios de un asemenea chestionar. De asemenea as fi curios sa vedem cam ce raspunsuri vor fi la chestionarul actual. Eu mizez pe un 80% comenzi online + de altundeva.
Jimmy, multumesc! Apreciez efortul depus :) Pe mine ma ajuta proprietarul unei canise sa iau hrana la pret de canisa:d
N`am STAFF nici AMSTAFF !
mancare preparata acasa numai de mine
Fii cinstit si drept.....ca sa te respect
“Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rău, ci de aceia care îi privesc şi refuză să intervina.” Albert Einstein
Boabe si vitamine de la pentruanimale.ro
Carnea de la un prieten ce lucreaza la un abator, legumele din gradina, ouale din cotet la gaini, iar laptele de la vecina (de la vaca vecinei, nu intelegeti gresit Big Grin).
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
(01-01-2013, 11:13 PM)Danutzu85 a scris: De la cab. veterinar

Ce hrana cumperi de la cabinetul veterinar?
Intreb asta pentru ca stiu ca multe, chiar foarte multe cabinete ridica Royalul Canin in slavi si spun ca este cea mai buna hrana. Bineinteles, nici ei nu cred asta dar au contract cu RC si probabil primesc comision sau ceva.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
TECHGUY.RO
Cat si cum le dai laptele si ouale ? Eu pana acum nu le-am dat nici una nici alta, dar am la fel acces la aceste produse gratuit si de la tzara, naturale :)
E foarte ok si pentruanimale.ro, am vazut ca au un sistem misto de fidelizare pe termen lung a clientilor Wink

Eu am fost in fabricile Royal si ProPlan cu un tov, da` iti zic mai multe pe messenger, nu pot sa vb aici.
NICK, in Tg-Jiu la cabinetele veterinare ti se recomanda Royal Canin. Si asta este cel mai diversificat fel de mancare care il au pe stoc. Da, probabil cumpara foarte ieftin de la Royal Canin, sau le fac discouturi pentru reclama :)

@Kill, eu ii mai dau si cate un ou fiert, cam la 3 zile in medie. Dar de asemenea pot sa-i dai si crud, amestecat cu orez.

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Ce parere aveti despre Impress Your Dog Puppy istratejr 1 353 10-22-2017, 06:25 PM
Ultimul mesaj: dand
  Copanene de pui la caini enzobraila2 1 924 05-31-2017, 10:32 PM
Ultimul mesaj: Emil
  Parere vitamine illlegalBoy 7 1,306 01-30-2017, 09:43 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Gaturi si spinari. FrankoGP 7 1,809 12-19-2016, 05:06 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Matreata Andrei05 12 1,346 12-15-2016, 10:46 PM
Ultimul mesaj: rashpy

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 2 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici! Cauti un catel? Detalii aici
Ultimele subiecte
Anubis(Cluj-Napoca)

Mesaj postat de: dignitas1980
08-17-2018
» Raspunsuri: 52
» Vizualizari: 3379