Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nu mai dati OASE DE PUI cainilor!
Aveam de gand de mult sa deschid topicul asta si sa il pun la vedere. Oameni buni, in orice topic de alimentatie, in orice discutie in care s-a adus aminte de oase am scris nu doar eu, cel putin in ca alti 5 oameni: NU LE DATI OASE DE PUI!

Zilele trecute un caine de pe forum a murit deoarece stapanul lui a considerat ca noi suntem niste idioti si vorbim doar sa ne bagam aiurea cand va spunem sa nu le dati oase de pui. De asemenea si replicele unora de genul "al meu mananca oase de pui si n-are nici pe dracu" au contribuit. Luati aminte!
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
si as mai adauga: oase de miel, de iepure sunt si ele interzise
Life's a game but be careful you might lose
@Nu ofer sfaturi pe pm
@Nu mi te adresa pe pm decat daca ai o problema reala, nu sunt interesata de facut prietenii, combinat si alte balarii
O verisoara are un maidanez de 14 ani..nu a primit niciodata oase de pui..numaai orez si boabe
[color=#FF0000]Limba nepriceputului întotdeauna este lungă.[/color]
nick dar vrem si noi sa stim al cui caine a murit, nu cred ca e asa mare secret
Dany nu cred ca este important numele stapanului. Important este ca userii sa citeasca si sa nu mai faca ce face vecinul.
[color=#FF1493][b]Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om[/b][/color]
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament
eu zic ca e important sa stim si noi de la cine primim sfaturi ca poate era un membru de la care luam ca atare sfaturile, adica le luam de bune !
Pai nu mai luati sfaturi de la oricine...cititi tot ce se scrie, incercati sa va faceti si voi o idee daca este bine ceva sau nu. Nu conteaza de la cine vine sfatul, se poate insela intr-un anumit caz din multe motive

Când vine vb de medicamente, hrana, vaccinare, educatie...treburi importante , nu strica sa ne documentam de 3, 4 ori mai mult tocmai ptr a fi sigur ca cineva spune adevarul sau se inseala
Eu stiu dinainte sa il am pe Kimbo ca SUNT INTERZISE OASELE DE PUI PENTRU CAINE , deoarece ei le mesteca repede si le inghit , iar acestea se sparg si se fac ca niste aschii. De asta stiam eu ca sunt INTERZISE
de curiozitate, stapanul caruia i-a murit cainele de la oase de pui, i le dadea crude sa fierte? ca si eu ii dau lui fea oase de pui dar le fierb vreo ora jumate
Dany da-i in continuare ca o faci pe raspunderea ta, toata lumea va spune cu oasele de pui si voi o tineti langa, no comment
[color=#FF1493][b]Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om[/b][/color]
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament
pai nu o sa-i mai dau ca nu vreau sa pateasca ceva printesa mea, iubirea mea, dragostea mea, febletea mea, iubita mea, viata mea lol :x
(12-03-2012, 01:09 PM)danydany a scris: nick dar vrem si noi sa stim al cui caine a murit, nu cred ca e asa mare secret
E un copil fara experienta.
Stai linistit ca daca scapa cineva un sfat gresit suntem destui dispusi sa il corectam.

Numele nu are importanta. Cel mai probabil ii veti vedea cainele in curand la 'rip my friend'.
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
Kimbo nu a primit DELOC oase de pui.
Depinde ce oase de pui ... gaturile sunt ok si nu au cum sa se aschieze. Nu am auzit de niciun caine care sa fi patit ceva de la gaturi de pui / curcan. De asemenea, nici de la miel.
[i][b]Only bikers understand why dogs love to stick their heads out car windows[/b][/i]
Probabil s`a considerat de la sine inteles. Da, gaturile cu siguranta sunt ok, multe persoane dau si sunt chiar recomandate in dieta cainelui. La miel te referi la gat sau la toate oasele de miel ? Nu am auzit de gaturi de miel pana acum cel putin la nimeni in alimentatia cainelui :)
"But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  va salut gabrielirimie3@gmail.com 8 2,156 07-31-2019, 01:43 PM
Ultimul mesaj: Bossniac
  Gaturi si spinari. FrankoGP 11 3,906 07-30-2019, 09:08 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Purina pro plan Teutz 3 812 09-13-2018, 02:19 AM
Ultimul mesaj: Emil
  Ce parere aveti despre Impress Your Dog Puppy istratejr 1 897 10-22-2017, 06:25 PM
Ultimul mesaj: dand
  Copanene de pui la caini enzobraila2 1 1,453 05-31-2017, 10:32 PM
Ultimul mesaj: Emil

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Red nose? / Pitbull?

Mesaj postat de: alexander_bms
Ieri
» Raspunsuri: 2
» Vizualizari: 96