Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 1 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitt [Calarasi]
Buna tuturor, el este Pitt, va implini 3 luni peste o saptamana si l-am luat acum 4 zile....ce parere aveti despre el?
Bine ai venit in mica noastra comunitate !
PS: Pitt al tau e frumos , sa-ti traiasca ! Alte detalii despre el ? Parinti , alimentatie.... Si daca ai putea sa-i faci si alte poze ar fi perfect.
[color=#000000][b] N`am STAFF nici AMSTAFF ![/b][/color]
multumesc frumos pentru raspuns...am si cateva poze putin mai detaliate, dar este atat de energic incat nu vrea mai deloc sa stea in 4 labute sa-i fac poze din mai multe pozitii, iar daca insist sa stea se pune pe burta si cu botul pe labe :)) ca si cum s-ar simti certat. voi pune o poza si cu parintii. femela este cea neagra iar celalalt este masculul. cat despre alimentatie insist cu royal canin junior, dar nu prea ii plac si pilaf cu carne de pui maruntita...asta ii place. maine voi merge cu el la doctor sa-i prescrie cateva vitamine, ce mai are el nevoie si bineinteles pentru un control sa vedem daca suntem perfect sanatosi desi ma indoiesc sa nu fie pentru ca are o energie fantastica, se joaca cu toate jucariile si alearga toata ziua. il plimb cateva ore bune pe zi dintre care vreo 2 ore stau cu el la scara blocului unde alearga foarte mult si se joaca cu copiii. deci ce ziceti de parinti? bine, oricum este prea tarziu sa mai imi pese daca este sau nu rasa pura pentru ca desi il am doar de cateva zile, ne-am atasat enorm unul de celalalt si deja raspundem la comanda....sezi....este un pui ascultator, dar face si destule nebunii:))
Sa-ti traiasca si sa fie sanatos !!!
[color=#C71585][b]"Properly trained, a man can be dog's best friend" ~ Corey Ford[/b][/color]
foarte frumos sa`ti traiasca
[color=#FF0000]Limba nepriceputului întotdeauna este lungă.[/color]
multumesc frumos...pff...ma simt mai bine ca pot in sfarsit sa discut cu cineva despre acesti catei fara sa mi se spuna numai lucruri urate despre: ba ca innebunesc, ba ca isi ataca stapanul, s.a.m.d. in fine, ma consider o stapana foarte buna pentru el si este posibil sa-l alint prea mult, dar inca este mic si nu ma pot abtine sa-l pup la cel mult juma de ora, sa-l strang in brate, sa-l alint, sa vb cu el...il tratesz ca pe un copil, dar din cand in cand mai il mai si cert cand este nevoie. am mers 14 ore cu trenul sa ajung cu el acasa si m-a mai costat si destul de mult catelusul, asa ca se vede cat de mult mi l-am dorit si cat de mult il voi iubi.
Sunt multe persoane, sa nu zic majoritatea, care iti vor spune doar lucruri rele despre aceste rase. Toate sunt simple mituri si povesti inflorite.

Daca ai auzit atat de multe de rau despre aceasta rasa, cum de ti-ai luat?

In plus, alintatul se face cu masura. E dragalas acum, e scumpic, nu te poti abtine, corect INSA ghemotocul asta de 5 kile acum, o sa faca 30 si o muscatura este suficienta pentru a provoca daune serioase, asa ca, inca de acum corecteaza-l la orice tampenie care o face si nu-i permite sa ti se urce-n cap. (alintaturi primeste doar cand face un lucru bun, nu doar ca are o fata draguta cand doarme, ca e haios cand sta cu botul pe labe, etc)

O femeie se impune mai greu in fata unui caine de acest gen, tocmai din cauza faptului ca il alinta prea mult si are vocea destul de ciudata pt un animal. Daca tipi la el, o sa-l enervezi mai tare si o sa-l agiti, daca ii vorbesti prea cald, o sa faca tot ca el, asa ca, intotdeauna fii ferma si calma si multe CORECTII (asta nu inseamna bataie, nici cu palma, nici cu ziarul si alte unelte).

Orice problema pe care o ai cu el, cel putin care tine de alimentatie, educatie, socializare, etc, spune-o si vom incerca sa ajutam cat mai mult (mai ales daca esti la primul caine).

Sa fie sanatos si sa te bucuri de el!
[color=#C71585][b]"Properly trained, a man can be dog's best friend" ~ Corey Ford[/b][/color]
da, in ciuda tuturor povestilor nu am ezitat sa-l iau deoarece am luat in seama numai vorbele si povestile posesorilor de pitbulli. inainte sa merg dupa el am luat la rand toate site-urile care le-am gasit, m-am informat foarte bine in privinta lor. sunt calma si ferma in general, asa ca il pot stapani. voi incerca sa o las mai moale cu dulcegariile...cand face un lucru bun il recompensez, iar cand greseste este de ajuns sa-i spun ca nu este voie, fuge, se aseaza in fund si se uita la mine cu niste ochisori foarte blanzi. sincer nu ma asteptam sa ne imprietenim asa repede. l-am luat de langa fratiorii lui si o fetita care il iubea. in prima zi a stat foarte bleg si cand vedea un caine mic sau un copil imediat ciulea urechile si intorcea capul spre ei, probabil de asta sunt asa iubitoare cu el, am vrut sa uite de ei cat mai repede si vad ca am reusit...acum vom merge chiar si la o ruda care are un curs de dresaj si a lucrat in domeniu...deci, cred ca voi avea un baiat destul de temperat. totusi nu mi-ati spus ce credeti despre parintii lui. dupa cum am zis, NU mai conteaza atat de mult, am o femeie pe scara care si-a luat un pitbull, i-a cupat urechile, a bagat in el vitamine, etc si acum iese la plimbare cu ditamai maidanezul, dar este maidanez pur :)) nu a mai lasat-o inima sa-l dea dupa ce a constatat ce caine are asa ca acum el are 9 ani si inca il mai pastreaza:))) mereu ma amuz cand o vad, dar o si admir ca multe persoane isi arunca cainii cand realizeaza ca nu sunt ce au vrut de fapt. dar asa, ca informatie pentru mine, este pitbull pur?
sa iti traiasca ,sa ai parte de el si mai presus sa fie sanatos.cainele este mix nu pitbull si daca doresti explicatii iti voi da.bafta cu el.sall
daca esti dispus si mi le poti da, chiar te rog. iti multumesc pentru raspuns. ce fel de mix este?
dupa parinti e mix ,e foarte frumos bine ai venit,
tatal aduce mai mult a amstaff.mama este pitt,dar tinand cont ca este cam aceiasi rasa nu este problema.bafta cu prichindelu
Buna,

Foarte dragut soricelul, sa fie sanatos si sa creasca voinic.

In ceea ce priveste rasa, am aceeasi parere ca Nicu, tatal pare mai mult amstaff iar mama pitt :)
[b][color=#006400]‎"Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie, totusi, sa-ti mearga mintea."[/color][/b]
antoanela, stai linistita, pitbull, amstaff sau mix dintre cele 2 rase este tot aia, in raport cu ceea ce ai vrut tu! si culoarea asta blue, este una dintre cele mai dorite culori, din partea mea, ai unul dintre cei mai frumosi catei de pe forum.
Si ca sa nu ramana lucrurile nelamurite, iti propun sa ceri de la proprietari mai multe poze cu parintii urechiatului si sa le postezi pe forum... ca din pozitia aia cu monta nu prea ai cum sa-ti dai seama EXACT ce rasa e..
P.s. cat ai dat pe catel ?
Eu nu inteleg cum poti spune ca este tot aia? Ca e pitt, ca e amstaff sau ca este mix :| Cum sa fie un pitt sau un amstaff pur acelasi lucru cu un mix intre cele doua? Sau cum sa fie un amstaff acelasi lucru cu un pitt? Atunci de ce mai au denumiri diferite? In primul rand chiar si la cel mai vizibil detaliu, adica aspectul fizic, nu este acelasi lucru...sunt niste diferente destul de evidente...cel putin pentru cineva care cunoaste macar una dintre cele doua rase.

In raport cu ceea ce a vrut ea? Adica?? A vrut un pitbull din cate am citit eu !
[b][color=#006400]‎"Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie, totusi, sa-ti mearga mintea."[/color][/b]

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Rollo christos 48 16,793 08-25-2019, 06:53 PM
Ultimul mesaj: deathspell5
  Red nose? / Pitbull? alexander_bms 2 1,114 08-23-2019, 04:27 PM
Ultimul mesaj: alexander_bms
Sad Ce rasa este câinele meu? AurasOprea 2 1,369 07-30-2019, 02:03 PM
Ultimul mesaj: AurasOprea
  cum sa ma joc cu el easy peasy 5 3,759 02-28-2019, 12:36 PM
Ultimul mesaj: tyson5
Question Lord [Pitbull x Boxer] easy peasy 4 3,326 02-25-2019, 09:13 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
playbull open show - 5 ap...

Mesaj postat de: stojann
10-16-2019
» Raspunsuri: 3
» Vizualizari: 1453