Evaluarea subiectului:
  • 6 voturi - 2.67 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Argos [ Timisoara ]
Buna tuturor !!!

Sunt nou pe forum, cat si ``sprayul`` meu pe lume :)
Este vorba de Argos un Amstaff de 6 saptamani si 6 zile, iar eu ma numesc Dany.
Sper sa va placa puiutul meu si voi revenii cu poze reprezentant evolutia lui Big Grin
Cel necupat cu gulerul alb este tatal lui Argos, iar cealalta este mama lui superba ( Sena ).

Va multumesc anticipat !!!

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

.jpg   Argos al batran.jpg (Marime: 59.3 KB / Descarcari: 1,302)
bafta cu el si multa sanatate.
Multumesc frumos :)
Foarte frumos, frumoasa foc si mama
Mersi frumos. Este foarte cuminte, iar cand vine vorba de joaca el este primul :)). Singura problema care o am cu el, ca musca orice :)) i-am luat o funie si nu o lasa pentru nimic in lume, pot sa-l trag sa fac ce vreau cu el, ca funiei tot nu ii da drumul batting eyelashes
Buna !

Sa iti traiasca, este o frumusete de catel !! Atentia cu funia aia, sa nu ii tragi de ea cand tine cu dintii pentru ca risti sa ii deformezi si pe cei care ii vor iesi ulterior. :)
Mersi Lya de indicatii Big Grin si apropo Lya sti cumva daca e bine sa-i dau os din piele presata de la varsta asta? Ca azi noapte a luat osul lui Nero ( Nero fiind un tibetan spaniel ) si rodea cu asa o pofta pe el de mama mama. Nu are ce sa-i faca la dintisori asai ? :-s

Eu i-am dat de la 2 luni si ceva papucei din aia din piele de vita. Sunt unii mini, daca le pot zice asa, mai subtieri, au si niste ate pe acolo de care lor le place sa traga. La dinti nu are ce sa ii faca decat bine, ca el se scarpina cu ajutorul lor. Este posibil sa nu ti-l tolereze la stomac, am mai auzit cazuri, daca vezi ca vomita nu ii mai dai. Al meu nu a avut probleme :)
Mersi fain. Deci am sa-l las linistit sa roada, iar eu imi i-au niste dopuri de urechi. In fiecare noapte pe la 3-4 el se trezeste sa roada vreo 30 min - max o ora. Daca il i-au il cauta incontinuu se urca pe mn s.a.m.d :))

Mersi Lya :)
:))) da da, si al meu facea la fel. Sau spre finalul paucului, obosit mort, plangea cu el in gura in timp ce rodea, de nervi ca nu il dadea gata mai repede :)))
Exact asa si el, insa el nu plange, el maraie si sa vezi cum face din cap sa-l sfasaie nu alta :))
Apropo la 7 saptamani este cam grasutz 5,6 kg nu ? Veterinarul mi-a spus ca este grasutz pentru varsta lui, dar asa arata numai bine, inafara de burtica care ii cam rotunda cand mananca recunosc batting eyelashes are asa o pofta de mancare doamne doamne.
Nu e neaparat grasut. Pana la urma e pui si asa trebuit sa fie.
Cat despre burtica, asa se intampla cand sunt mici. Se vede imediat cum mananca.
"Properly trained, a man can be dog's best friend" ~ Corey Ford
Frumos catelul, sa iti traiasca, mie nu mi se pare gras, e ok.
Peripetiile abia acum o sa inceapa, stai sa mai creasca putin:)))
Nu e grasut...ce vrei sa fie slabanog asa mic? E pui acum, e normal sa fie grasut, dolofan cum sunt si copii mici:) Al meu nu mai stiu exact, dar tot in jur de 6 kg avea. Stai calm ca o sa inceapa sa se inalte si o sa fie proportionat :)

Burtica vezi sa nu fie rotunda mereu, sa nu aiba cumva viermisori. I-ai facut deparazitarea interna?
Da i-am facuto. Viermisori nu are. De mancat mananca foarte bine, iar lipsa mare o face normal. Luni iarasi trebuie sa ma duk la veterinar cu el ( numai stiu exact ce vaccin trebuie sa faca ). Dar de data asta ma duk la un veterinar mai pro, pe care il stiu de foarte mult timp si cred ca ar trebuii sa-mi dea ceva vitamine ca este in crestere nu ? .... Vad eu la fata locului la un pahar de vorba cu vet. :))

Mersi inca odata Lya

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Asso [Lugoj] LamzaOne 7 758 10-14-2018, 03:55 PM
Ultimul mesaj: NeculaIonut
  Maia misterrac 12 603 09-27-2018, 07:29 PM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Raffa (ovidiu-constanta) fop13 4 460 07-25-2018, 01:14 PM
  Zeus Ella1Ella 58 2,724 07-08-2018, 09:54 AM
  Dac, baiatul meu Iulian B 0 198 05-06-2018, 08:19 PM
Ultimul mesaj: Iulian B

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Zgarzi, hamuri si lese di...

Mesaj postat de: Vexx
Astazi
» Raspunsuri: 15
» Vizualizari: 141