Evaluarea subiectului:
  • 8 voturi - 2.38 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paco [Giurgiu]
Prezint si eu aici noul membru al familiei.
Se numeste PACO si este nascut pe data de 19.05.2012 si a fost luat de la mama lui pe data de 16.06.2012 deoarece mai avea 9 fratiori iar mama lor era foarte slabita.
Daca se poate astept de la voi indicatii referitoare la cresterea, alimentare, cuparea urechilor, etc.
Toate indicatiile sunt bine venite...

Prima plimbare a fost direct la medicul veterninar, care mi a zis sa-l mai las pana face o luna, hotarand impreuna sa ne vedem vineri pe 22.06.2012 pentru deparazitare si certificat!

Referitor la hrana, tot sub indrumarea MV i-am dat canin royal pisat, in lapte usor caldut, mancare de orez(pilaf) cu bucatele taiate mici de piept de pui......

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Atentie!!! Mama tampitilor este mereu gravida!!!
Bine ai venit si sa iti traiasca. Si legat de alimentatie si restul daca rasfoiesti putin forumul o sa gasesti toate informatiile pe care le doresti si ce nu gasesti poti intreba aicea. Sa iti traiasca
salutare!e frumos tarcatul tau,sa-ti traiasca!cat despre alimentatie,lasa orezul acum si orice altceva,da-i laptic de catei,si treptat trebuie sa-i adaugi in alimentatie si bobitele,dar deocamadata lapte pt catei.orez cu carne si legume,poate pe la 1 an(parerea mea)eu am facut greseala cu orezul si acum nu mai mananca boabe.succes,sa fie sanatos si sa va bucurati unul de celalalt!
"Viața nu are subtitrare, ori o ințelegi ori nu..."
Wolf Wildfire [color=#FF0000][/color][font=Arial][size=large][color=#FF0000][b][/b][/color][/size][/font]
sall si bine ai venit printre noi.speram sa te putem ajuta cu tot ce ai nevoie in privinta catelului.bafta
Bine ai venit, inca un Paco, in curand o sa ne incurcam in ei, sa fie sanatos si sa ai grija de el, toate informatiile le gasesti pe forum.
[color=#FF1493][b]Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om[/b][/color]
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament
de unde l ai luat ??e foarte frumos stii cine s parintii?
Frumos, dar ce cuminte sta el pe bordul masinii:))))
o sa fie periculos rau pe la 1 an asaBig Grin
Multumesc frumos pentru primire.
Parintii sunt 2 pit frumosi, mama neagra cu cateva pete albe, iar tatal este un mascul foarte bine dezvoltat tigrat complet...deci are cui semana.
Atat mama cat si tatal sunt doi caini care contrar aparentei rasei sunt foarte cuminti.
Ce nu v-am spus este ca mai am o catelusa pitbul de 8 ani, care l-a adoptat fara nici o problema, cu toate ca nu a fost nicodata "mama" si care are deja grija mai ceva ca mine de Paco.

RESPECT!

frumoasa si patata,sa-ti traiasca ambii si sa fie sanatosi!
"Viața nu are subtitrare, ori o ințelegi ori nu..."
Wolf Wildfire [color=#FF0000][/color][font=Arial][size=large][color=#FF0000][b][/b][/color][/size][/font]
Bine ai venit printre noi.Frumos prichindelul imi place mult culoarea.
Bine ai venit.
Sa iti traiasca piticul. Daca ai intrebari despre ceva ce tine de cresterea lui, ne gasesti aici in fiecare zi Wink
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
Salutare!
A mai trecut o zi, iar piticul incepe sa se simta in largul lui si sa-si faca uitata mama naturala.
Ieri a mancat foarte mult (nu stiu daca este bine si vreau sa imi raspundeti)
- de dimineata a inceput cu laptic pentru caini in care a fost adaugat royal canin pisat,
- apoi a servit aproape jumate de plic de pedigree junior de pui;
- masa a continuat cu orez fiert alaturi de morcovi si nitica carnita de pe oase de piept de pui cumparate special.(zgarciurile acelea fiind preferatele lui)

E bine sa il las sa manace asa de mult? E foarte mancacios....mananca orice din cele de mai sus de iti vine sa iei castronasul sa mananci cu el.
Referitor la pliculetul de Pedigree, pe el scrie varsta intre 2-12 luni...are ceva daca ii mai dau din cand in cand? Daca DA?care ar fi doza buna pentru el?
Va intreb pentru ca nu stiu daca gresesc, dar v-am spus ca este foarte mancacios...plange ca un bebe!!!

Cateva poze cu el facute ieri....
Si un filmulet alaturi de babuta: http://www.youtube.com/watch?v=FtrJvzfvV...e=youtu.be

App: ce ziceti e pitbull pur?

.jpg   ped-jun-wet.jpg (Marime: 9.71 KB / Descarcari: 962)
Nu ii mai da pedigree.
Da-i sa manance cat ii trebuie cat e mic. Este bine sa aiba un start bun. Cand mai creste o sa ii faci un program mai fix sa zic asa.

[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
La fel ca si Nick te sfatuiesc sa nu ii mai dai Pedigree, daca ii dai Royal sa ii iei Starter este f bun pentru pitici
[color=#FF1493][b]Singurul defect al cainilor e ca iubesc orice jigodie de om[/b][/color]
PS. Daca esti nou venit, citeste http://pitbullclub.ro/regulament

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  cum sa ma joc cu el easy peasy 5 2,642 02-28-2019, 12:36 PM
Ultimul mesaj: tyson5
Question Lord [Pitbull x Boxer] easy peasy 4 2,316 02-25-2019, 09:13 AM
Ultimul mesaj: Miha A-staff
  Brutus [Republica Moldova,or.Leova] Dima 89 17,536 02-24-2019, 07:49 PM
Ultimul mesaj: easy peasy
Heart Zeus Stk Adda 4 1,584 02-14-2019, 05:24 PM
Ultimul mesaj: Bossniac
  Buddy & Jimmi [Suceava] mario238 881 95,440 12-26-2018, 09:06 PM
Ultimul mesaj: bidziiil

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Zgarzi, hamuri si lese di...

Mesaj postat de: dignitas1980
07-16-2019
» Raspunsuri: 31
» Vizualizari: 3646