Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 1 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ralph(Craiova)
El este Maimutoiul meu Aka Ralph Big Grin pozele cu el sunt putin mai vechi .. chiar cand l-am luat ... in prima poza este tatal si in cealalta agatata mama Big Grin Acum are 2 luni si 1 sapt ... o sa revin cu poze mai recente :)

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Salut! Asta este fratele lui sharhona a mea. Dar de ce l-ai trecut la pitbull cand el este amstaff? Daca se poate muta la cealalta categorie.Poate o sa ne intalnim cu el l-a plimbare prin parc pe undeva.
Stiu ca este Amstaff nu am fost atent si am gresit sectiunea Big Grin daca o poate muta un moderator ar fi ok Multumesc ... iti las nr meu prin pm si probabil o sa ne intalnim Big Grin
Bine ai venit.
Sa iti traiasca si sa te bucuri de el.
Am mutat topicul. Bafta.
[b]Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.[/b]
multumesc ..si pentru urari si pt topic. si bine v-am gasit :)
Uratel mic, foarte frumos mare sa-ti traiasca
Wink 
Multumesc .. :) Am revenit cu cateva poze mai recente Big Grin .. in mare parte il vedeti dormind .. ca , cam asta face ..e un mic puturos Wink)) ..nu mai am loc de el pe nici unde prin casa .. ,, nici macar pe locul meu sacru (scaunul de la pc Big Grin )

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Parerea mea este ca nu e bine ca-l lasi sa stea in patul unde tu dormi,ar trebui sa-l desfeti de acest lucru si sa-i faci un culcus al lui jos langa patul tau sau oriunde in alta parte!
pai are culcus prin toata casa :))) inclusiv pe balcon .. dar pe mine nu ma deranjeaza ca doarme cu mine Big Grin .. Si de ce zici ca nu e bine sa stea in patul unde dorm ? .. mersi !! Salut
Fiindca tu esti un fel de "lider al haitei" si nu e bine sa aibe aceeasi pozitie ca tine in familie(stand cu tine in pat devine pe aceeasi treapta cu tine, la fel e si cu locul la masa , etc).

P.S: Nu stiu eu sa explic prea bine, sunt alti baieti aici pe forum care iti poate explica mai detaliat, dar ideea in sine sper ca o intelegi din ce iti zic!!
vei vedea ca va deveni dominant si sa nu fie prea tarziu.eu stiu ca acuma este mic si iti este mila de el dar daca va mai dormi mult in pat cu tine va crede ca este egalul tau sau chiar el sa fie sef si atunci partea dominatoare a cainelui va iesi la suprafata.trebuie sa stie ca el este pe ultimul loc in casa si in societate tu esti seful si el face doar ce vrei tu nu ce vrea el.nu mai faceti greseala sa ziceti ca este mic dar cand se va mari il invat eu cum sta treaba.cel mai fericit caine este ala care asteapta ca stapanul sa ii spuna ce sa faca si nu invers si mai ales ca nu este o rasa pe care da o domini asa usor la maturitate.sall si respect
da am inteles ce vrei sa zici ...pana akm a tot dormit cu mine in pat .. ca e mic si imi parea rau de el sa il las singur ..dar cu timpul o sa il dezvat de lucrul asta .. multumesc pentru sfat Big Grin
(05-27-2012, 08:35 AM)nicu(satana71) a scris: vei vedea ca va deveni dominant si sa nu fie prea tarziu.eu stiu ca acuma este mic si iti este mila de el dar daca va mai dormi mult in pat cu tine va crede ca este egalul tau sau chiar el sa fie sef si atunci partea dominatoare a cainelui va iesi la suprafata.trebuie sa stie ca el este pe ultimul loc in casa si in societate tu esti seful si el face doar ce vrei tu nu ce vrea el.nu mai faceti greseala sa ziceti ca este mic dar cand se va mari il invat eu cum sta treaba.cel mai fericit caine este ala care asteapta ca stapanul sa ii spuna ce sa faca si nu invers si mai ales ca nu este o rasa pe care da o domini asa usor la maturitate.sall si respect

sunt perfect de acord cu tine dar nah.. .. imi parea rau de el :)) .. orikm a inceput sa se obisnuiasca sa doarma pe hol akm, v-am zis are culcus cam prin toata casa ..de knd l-am luat ..ce-i drept l-am luat mai tot timpu cu mine in pat ca imi e si prea drag de el si imi si pare rau de el .cel mai mult trage pe hol cand il cert se face ghemotoc si sta cuminte pana adoarme Big Grin .. Salut
Ralph al tau seamana foarte mult cu Sharhona mea diferenta intre ei este ca a mea are alb deasupra nasului. Sa iti traiasca si sa te bucuri de ea!
O intrebare am si eu daca poate raspunde cineva Big Grin ? .. Cainele vostru sughite des ? .. ca gaza asta mica sughite de 3-4 ori pe zi ..cam vreo 2-3 min maxim .. e normal sau are ceva ? Big Grin..multumesc
nu are nimic daca sughita majoritatea fac asa cand sant mici.sall si respect

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Prezentare Spike Andrei05 108 19,721 01-26-2019, 09:15 AM
Ultimul mesaj: dignitas1980
  Maia misterrac 14 2,385 12-25-2018, 11:38 PM
Ultimul mesaj: misterrac
  Asso [Lugoj] LamzaOne 7 1,488 10-14-2018, 03:55 PM
Ultimul mesaj: NeculaIonut
  Raffa (ovidiu-constanta) fop13 4 982 07-25-2018, 01:14 PM
  Zeus Ella1Ella 58 4,686 07-08-2018, 09:54 AM

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Red nose? / Pitbull?

Mesaj postat de: alexander_bms
Ieri
» Raspunsuri: 2
» Vizualizari: 96