Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Banda alergare pentru caini
Salut dragi mei forumisti,de dragul catelului meu si pentr-u sanatatea lui am decis sa ii cumpar o banda de alergare,sa nu fie foarte scumpa si sa fie buna..Daca se pricepe cineva..care ar fi buna?magnetica,mecanica sau electrica?cea electrica e scumpa rau si asi prefera ceva mai ieftinut sau second hand daca e in stare buna..Poate cineva sa imi recomande ceva?sau voi cum va antrenati cainii?

Nici nu prea stiu care e diferenta intre benzi..Cea electrica stiu ca are program si o poti seta sa mearga singura..celelalte doua cred ca ruleaza prin puterea celul ce alearga pe ele,oare sa poata cainele sa alerge pe una magnetica sau mecanica..???
Pe aia mecanica nu cred,pentru ca trebuie sa impingi in ea un timp pana isi ia viteza.
Eu as zice sa mergi pe o banda de fitness, deoarece le gasesti la preturi acceptabile. Bineinteles, nu sunt de o calitate foarte buna dar tinand cont ca pe ele vor alerga caini de 30 - 40 kg, sunt ok.

Da o fuga prin carrefour, metro, sellgros si vezi ce gasesti.

LE: daca vrei sa faci tu ceva, gasisem la un moment dat niste schite si proiecte pentru astfel de benzi postate de Alex Stanciu. Daca esti interesat le caut maine si iti pun imaginile.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
Nu neaparat, o poti pune inclinata si cainele o pune singur in miscare (ma refer la cele facute pentru caini). Are de tras mai tare pe ea decat pe cea electrica si nu poti seta viteza aici.
intra pe mine pe mess si iti dau eu niste poze si niste schite si iti poti face singur
nu e ceva complicat Tongue
Man dami un id ceva sa te pot contactaBig Grin
daca vrei, stiu eu pe cineva cu una de vanzare. profesionala cu balarii
Asi fi interesat,dar daca e profesionala probabil e si foarte scumpa...Sad. Te rog lasami un mp cu pretul daca esti amabil sa il intrebi pe omul respectiv cat vrea pe ea,mersi mult!!!
(04-01-2012, 09:54 PM)NICK a scris: LE: daca vrei sa faci tu ceva, gasisem la un moment dat niste schite si proiecte pentru astfel de benzi postate de Alex Stanciu. Daca esti interesat le caut maine si iti pun imaginile.

Nick ti-asi fi tare recunoscator daca ai putea pune schitele respective..Astept sa pui schitele sa vad cat e de complicata treaba si daca nu e foarte greu de facut o sa ma apuc sa fac una
Vineri ajung acasa si spre seara le caut prin pc si le pun.
Daca uit si nu apar aici, da-mi pm.
Education's purpose is to replace an empty mind with an open one.
Ok man,daca cumva o sa uiti o sa te contactezSmile,mersi!
(04-01-2012, 11:23 PM)Mihai a scris: Asi fi interesat,dar daca e profesionala probabil e si foarte scumpa...Sad. Te rog lasami un mp cu pretul daca esti amabil sa il intrebi pe omul respectiv cat vrea pe ea,mersi mult!!!

tipul de care vorbeam eu nu o mai are.... iti pot arata cateva poze cu ea dar acum cred ca e deja prea tarziu...
Ms ori cum plimbvaca,te rog zii si pretul ei daca il sti,sunt curios cu cat a dato sau cat vroia pe ea.Daca nu tie peste mana pune te rog poze cu ea, sa ne mai clatim ochiiSmile mersi!
250 euro daca-mi aduc aminte bine
Vecinul meu are o banda " handmade" numai ca Sasha al meu in loc sa meargă inainte el dădea înapoi, chiar nu știu de ce, mă gândesc k poate era speriat, si pt ogari lui e cam micuta ... de dimineața ii fac poze si ți-o arat dak te interesează .... Sall

Posibile subiecte inrudite...
Subiect: Autor Raspunsuri Vizualizari: Ultimul mesaj
  Aaron la 6 luni. amadeo1129 6 590 07-28-2018, 06:31 PM
Ultimul mesaj: Vexx
  HAM-GREUTATE mitzu 22 5,741 02-24-2017, 04:29 PM
Ultimul mesaj: Andreea0623
  Amstaff sau pitbull? Alice 3 673 11-18-2016, 03:19 PM
Ultimul mesaj: Andrei05
  Am un amstaf de 7 luni si are 28 de kg si vreau sa il fac mai musculos ?! SanchezFlorin 7 1,304 07-29-2016, 04:19 AM
Ultimul mesaj: SanchezFlorin
  hamuri tractiune profetionale Mihai Bogdan 18 12,747 12-13-2015, 05:38 PM
Ultimul mesaj: RobertCiprian

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)
1. Royal Canin (29%)
2. Bosch (12%)
3. Purina Pro Plan (12%)
4. Acana (10%)
5. Alta marca (37%)

Cainele tau ce mananca? Voteaza aici!
Ultimele subiecte
Zgarzi, hamuri si lese di...

Mesaj postat de: Vexx
Astazi
» Raspunsuri: 15
» Vizualizari: 141