Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: problemitza..
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
cine ma poate ajuta? pitbull-ul meu(mona) o data la cateva saptamani varsa un lichid galben si un fel de spuma... i s-a mai intamplat cuiva asa ceva? nu stiu de la ce este si ce pot face sa dispara problema. manancarea e aceeasi merau nu i-am schibat-o...[/font][/color]
De preferabil ar fi sa mergi cu ea la veterinar.
Si al meu a facut la fel,am fost cu el la vet si mi-a spus ca are gastrita,trebuie sa te duci cu ea la vet poate are altceva.
catzelul tau vomita galben pentru ca face gastrita. este vorba de suc gastric. incearca sa-i dai de mincare mai des cantitatea pe zi sa fie aceeasi . sau, cel mai bine, da-i in fiecare dimineata si seara cite un pansament gastric (dicarbocalmul maalox si novalox). in timp, poti sa scazi la 1 / zi, si dupa un timp ar trebui sa se regleze de la sine.nu se da antibiotic si nici vitamine ca nu are rost,dar gastrita se face din cauza mancarii si a felului cum o dozezi.uitate mai atent la mancarea pe care o dai catelului si mai ales nu trebuie nimic condimentat.sanatate la catel.sall si respect
multumim ca ne-ati raspuns... chiar ne-a ajutat! ma bucur tare ca e forumul asta!
forumu mai ieftin ca vetu, e gratis :))
parkele pai nu trebuie sa ne ajutam macar cat de cat.dar mai bine este cu doctorul decat cu sfatul.sall si respect
Vezi ca mai sunt topicuri asemanatoare. Citeste poate te edifici. Pune titluri sugestive!