Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: SASHA [Bucuresti]
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
ea este preferata familiei,sasha!nu roade mobila,incarcatoare,sau cabluri,doarme in pat,pe cine apuca,sforaie,a invatat cateva comenzi,e cuminte in general.ne iubeste foarte mult,e foarte atasata de noi si ar sta afara toata ziua sa se joace.
Ooo ce frumoasa e.....felicitari....ai ales bine....

Nu roade prin casa nimic ?!.....cand sunt mici ar trebui sa roada tot ce prind:)).....
Aa si am uitat....sa iti traiasca si sa te bucuri de ea !!
salut laur si bine ai venit in comunitatea noastra.ai o catelusa super.frumos intretinuta si foarte educata si cuminte daca nu roade nimic.sa iti traiasca sa fie sanatoasa.sall si respect

cont_sters

Bine ai venit.Frumoasa catelusa,sa-ti traiasca.
Salutare si bun venit si mie imi place catelusa , toarte frumoasa si bine ingrijita ti-o tot asa . Sa iti traiasca si sa fie sanatosa
foarte frumoasa...sa ti traiasca si sa te bucuri de ea
va multumesc tuturor,si ai vostrii(voastre)sa fie sanatosi(ase) si sa va bucurati de ei(ele)!cat despre ros,am vb serios nu roade nimic,intr-adevar,a avut tendinte,cand era mica,i-am dat o pereche de papuci de casa sa-i roada si a inteles ca doar pe aia are voie sa-i roada!acum am o mica problema cu ea:i-a iesit o ciuperca pe falca dreapta,am fost cu ea la medic mi-a zis sa-i dau cu nidoflor de la farmacia umana,si ca o sa fie ok,dar nu a fost sa fie asa.parca s-a extins si iese mai mult in evidenta!
Pune o poza clara sa vedem daca stim despre ce este vorba si iti putem da vreun sfat. Intre timp cred ca ar trebui sa te gandesti sa schimbi medicul veterinar.
da nick,multumesc si eu m-am gandit de mult la asta am sa pun o poza mai tarziu,ca acum i-am dat cu o crema:dermosept,e de culoare maronie.
schimba repede veterinarul si fugi si tu de langa el cand il vezi pe strada ca se ia prostia.sall PS sant de uscate si umede (eczema)de care are al tau?

este uscata,are cam 1,5 cm in diametru,se vede ca o umflatura,adica nu e la nivelul pielii,pare ca e o iritatie si acolo numai are par deloc.
Supercortisol, Hidrocortizon, Prednison asta stiu eu ca se da dar pentru un tratament normal trebuie consultat veterinarul nu ala al tau .altul pentru ca trebuie eliminate si unele alimente in functie de felul eczemei care o are.mai bine te duci la un vet mai competent sa iti spuna ce fel si din ce cauza este eczema.sall si respect
ok,multumesc mult!!!respectele mele!
nick,am pus poze cu acea ciuperca,sau egzema,ce-o fi,astept o parere de la cei care au mai intampinat asa ceva,multumesc!
I-ai facut un raclaj pentru demodecia? Daca nu sa ii faci sa stai cu inima impacata.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12