Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: salut!!!
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
buna,am s eu o intrebare,tocmai ce mi-am luat un pitbull (o sa bag poze in curand) s vreau sa stiu dc plange tot timpu,kiar s atunci knd manank mione pe acolo,are doar o luna s eu il am de 2 zile veterinaru mia zis k pane se obisnuieste cu me asa o sa fak,dar......

Mihai Bogdan

ddaca asa ti-a zis veterinarul dc mai intrebi?
si nu exista functia de cautare? sau ...
asa am patit si eu cu al meu, tot la o luna l-am luat si plangea mereu, cel mai rau noaptea, asa ca nervi de otel, vitamine si cafea.
nu e prbl de nervi:)) oricum sunt obisnuit sa nu dorm mult.mc mult
Acorda-i putin timp sa se invete cu tine, cu locul, cu lipsa mamei si fratilor.
ps. Bine ai venit.
mc frumos,oricum sa fi pe faza k mai am o gramada de intrebari,dar knd so face mai mare:d
(01-24-2012, 04:42 PM)zeus a scris: [ -> ]mc frumos,oricum sa fi pe faza k mai am o gramada de intrebari,dar knd so face mai mare:d

Ne gasesti tot aici si acum si cand creste mare
alta intrebare
hai k iar incepu cu intrebarile aiure
de dimineatza knd ma jukm cu zeus s incerkm sa ii fac kteva poze probabil de la blitz sa enervat s a inceput sa latre si sa maraie,mie unu mia placut maxim dar e posibil sa latre si sa fie rau de la o luna?
knd o avea un an inseamna k sunt halit de mult:))
e normal,dak nu ce sa ii fac sa nu mai fie rau
mc
Cum e acum Zeus???Unii asa sunt de mici dar cand cresc si sunt bine crescuti nu mai fac asa...
sia revenit acum:)) e un posedat mic nu am treaba cu el,ma asculta la perfectie se mai prosteste el cate o data dar nu mai e problema
cand il intarata cineva face urat,dar daca ii zic ca nu are voie tace
sa iti traiasca mititelul si spor la treaba cu el .nu are voie sa faca ce vrea el.tu esti seful si el trebuie sa stie ,poate crezi ca este prea mic,dar daca nu stabiliti ierarhia de acuma o sa o stabileasca el cand o avea vreo 30-40 kg si sa vezi cum latri tu in locul lui.frumos piticu sa iti traiasca sa fie sanatos.de ros roade toti incearca sa gasesti o jucarie ceva sa ii placa.sall si respect
ii place tot:)) pana si scaunele din fier ii plac:)) de sef deja nu cred ca mai e o problema,deja ma asculta la tot e foarte destept
sall
Foarte bine breavo.Degeaba daca te ocupi de oricare caine nu ai treaba cu el.Uita a mea are 3 luni si cateva zile da nu am treaba cu ea,nu ma musca nu mai face in casa ,,bine asta daca nu o la-s toata ziua singura, da asta cum nu se intampla nu face,, si acum dexemplu e langa mine pe canapea doarme ii foarte cuminte si cand vine cineva,priete-ni se bucura merge la ei ii ia din priviri din cap pana-n picioare si isi vede de ale ei,parca nici nu e in casa.Bine da ma si ocup de ea mai ales ca e ce-a mai mica,eu le-am facut program si cu toti am procedat la fel dimineata 7,8 pe acolo papica plimbare dupa amiaza vitamine bla,bla joaca si seara plimbare papica si somn si acum incet,incet ii fac si la asta mica programul ca la ceilalti cu mancarea ca in rest ce fac ce-i mari face si ea...cu respect