Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Ma puteti ajuta ?
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Salut el este Tobby ,are un an si 7 luni si as vrea sa stiu daca ar trebui sa i dau ceva vitamine ,i am dat pana acum calciu cand era mai micut ,puteti sa ma ajutati ? O sa las niste poze cu el mai jos ,mersi
sa-ti traiasca golanu, e superb.

Acum, personal cred ca suplimentele se administreaza cand puii au deficit de ceva anume. ( calciu, fier, etc )
Vitamine i am dat doar o luna la recomandarea veterinarului ,deoarece un taran de aici mi l a furat din fata casei ca era bland pe la 7 lui si va dati seama ca l am cautat ch aunturi pe retelele de socializare si prin tot satul dar l a ascuns e o poveste lunga...sk cand l am gasit era plin de bube foarte slab ,cand zic foarte ma refer ca doar capul mai era de el si cu putna rabdare l am pus pe picioare ,l am gasit dupa trei luni ,habar nu aveati ce fel facea ,ma asteptam sa ma fii uitat ,cand m a vazut a sarit in sus mai sa rupa lantul ...va dati seama ca el nu era obisnuit la lant si etc ,cu toate astea dupa 3 luni nu a uitat sa ceara afara cand are nevoie la toaleta si dupa toate astea acel individ mai voia si nu stiu cati bani ca ca i a mancat ratele si gainile si nu stiu ce si ca mai bine il omora si nu voia sa mi l mai dea inapoi eu am 17 ani si pana la urma am venit cu tata si mi l a dat dupa cand il vedea ii era frica de el..
Am uitat sa zic , acea persoana ma intreba mereu daca il vand cat are si mai multe chestii
Persoana reaspectiva merita sa fie lasat in ring cu Tobby.

Imi pare rau sa aud de cele intamplate. Unde sta tiganu' acum ?
Tigan nu i ,este un nenorocit ,un cioban neauzit ...
tiganu' e alintul meu pt negriciosii exact ca tobby :)

Tot in curte sta ?
Salut, bine ati venit! 
Vitaminele nu fac rau, avand in vedere ca de foarte multe ori, hrana pe care o consideram "premium"...numai premium nu e! Daca nu e stramb de picioare, nu vad de ce sa-i dai calciu-fosfor. Vitamine, da, fara probleme. Ar mai fi si uleiul de somon, daca iti permiti.
Nu l las afara decat ziua si noaptea direct in pat cu mine?
Dignitas1880 mersi mult
Deci am niste persoane in sat care ma enerveaza rau de tot in primul rand ma intreaba daca face urat cainele la alti oamenii ,dupa ce le zic ca nu ,a pai de ce il mai tii aruncal daca nu e rau degeaba ,dupa imi zice ca e prea slab si inalt ,,un pitbull trebuie sa fie mic si gras si sa rupa tot ,dupa am niste femei pline de ele care cand trec pe acolo aud din spate cum o iesi cu ghioarla aia pe strada ca se infinge intr un copil si il omoara,dar cand un copil vine la el il ia de cat si il stange in brate si el doar da din coada dar ce sa le ceri la romani..Ultima data una i a zis lu barba su ca trec pe strada la ea si cand am trecut pe acolo era in caruta si a incercat sa dea in caine cu biciul ,dupa a inceput sa faca si cainele urat si toti ziceau doamne fereste ...
(10-20-2018, 07:35 PM)Alex200101010 a scris: [ -> ]Nu l las afara decat ziua si noaptea direct in pat cu mine?
Dignitas1880 mersi mult

(10-20-2018, 10:24 PM)Alex200101010 a scris: [ -> ]Deci am niste persoane in sat care ma enerveaza rau de tot in primul rand ma intreaba daca face urat cainele la alti oamenii ,dupa ce le zic ca nu ,a pai de ce il mai tii aruncal daca nu e rau degeaba ,dupa imi zice ca e prea slab si inalt ,,un pitbull trebuie sa  fie mic si gras si sa rupa tot ,dupa am niste femei pline de ele care cand trec pe acolo aud din spate cum o iesi cu ghioarla aia pe strada ca se infinge intr un copil si il omoara,dar cand un copil vine la el il ia de cat si il stange in brate si el doar da din coada dar ce sa le ceri la romani..Ultima data una i a zis lu barba su ca trec pe strada la ea si cand am trecut pe acolo era in caruta si a incercat sa dea in caine cu biciul ,dupa a inceput sa faca si cainele urat si toti ziceau doamne fereste ...
Eu, personal, nu ti-as fi vandut caine. Dar cel care a facut-o, fie e iresponsabil, fie s-a lacomit la bani. Sau ambele! Ti-as recomanda si o verificare atenta a scrisului pt ca ustura la ochi.