Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Aaron la 6 luni.
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Buna ziua, astazi m-am inscris si eu. Am o mare problema cu pitbull-ul meu, are aproape 6 luni si este extrem de agresiv la oameni (l-am cumparat la 3 luni). Pe bunicul meu l-a muscat de mana , si pe strada cine se apropie de mine sare sa muste. Nu vrea sa accepte nici o persoana in jurul lui decat pe mine, nici pe cei din familie. Am nevoie de un sfat util, nu vreau sa-l bat cum au spus dresorii de la mine din oras, as vrea sa rezolv aceasta problema fara sa imi bat cainele.
nu vrei, dar trebuie. eu iti spun sincer ca orice apbt sare sa apuce om, merita sa ramana rece instant
incearca sa il domini din ton, dar nu te feri sa il atingi. nu cred ca poti sa dai tu cat sa simta un apbt
Educa-l sau "agata-l", e simplu!
Eu pana acuma am observat ca toti cateii musca tot ce apuca, chiar si oameni, dar le trece odata cu schimmbarea dintilor, poate difera de la caz la caz, dar asta am vazut la cainii mei.
bai e de rau. probabil nu l.ai socializat cu oamenii si te.ai jucat numai tu cu el.
Bai bro, din ce povestesti tu acolo, catelul tau are suflet mare de sare la toata lumea. In acest caz nu te-as sfatuii sa-l atingi in sensul ala deoarece s-ar putea sa fie ca un baltag, cu doua taisuri si sa-i dezvolto fix partea pe care doresti s-o controlezi
Acum, ce poti tu sa faci este sa te educi in acest sens si sa inveti sa domini( in modul corect nu bataie) El va respecta, asculta si copia comportamentul unui "alpha".