Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: catelul musca in joaca
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
buna Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste sfaturi? ... Am un metis pitbull de 6 luni . Cand ma joc cu el ma tot musca de maini si de picioare bucuros . Ii tot spun nu este voie faza e ca timp de 2 minute nu mai musca dupa care incepe iar :))))
Vexx din pacate am incercat acele moduri... Jucarii alergat ii arunc mingea ... Dar tot degeaba ca tot musca
Ori cum iti multumesc
Păi în prima fază învața dresajul cu el,incepand cu comenzile de baza,luate in orfineezi,culcat,nu e voie.Comanda trebuie repetata cel putin doua trei zile astfel in cat cainele sa nu o uite.In acele doua trei zile NU ii mai dai alta comanda,deoarece nici un om nu poate invata in foua zile doua cantece la perfectiune.Si comanda o repeti in fiecare zi,sa nu o uite.
Daca nu merge cu dresajul(pare imposibil dar pe al meu nu-l pot dresa),cand te musca tipă puțintel la el/ea,sau bruscheaz-o putin,pare dur dar nu-i asa.Bafta,tine-ne la curent (y)
Multumesc pentru sfaturi denisa. voi incerca
Cu drag,ajut si eu cu cat pot.