Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: KOVACEVIC'S GR CH MAZA
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Maza s a nascut in Serbia in anul 2001. Tatal ei a fost Boban's Ugly un caine dublu Zeljko's Yellow Jr cunoscut si ca Djura. Mama ei Vidan's Megi o catea cu sangele lui Black Magic x CH Yankee ROM. Maza a fost a lui Dr Didi si a fratilor Kovacevic. A fost o catea mica cu acelasi stil ca fratele ei Panther. Ea si fratele ei au lupta prima oara in decembrie 2002. Maza a intalnit o pe Sandokan's Dara in 14.5 kg. Dara o femela cu sangele lui P&T Knl's Demp. A fost o lupta dura cu Dara in piept si umeri iar Maza pe cap. Dupa 40 de minute Maza preia controlul luptei. Dupa cateva scratch uri Dara nu a putut sa l termine pe al ei 1:10.

In al doilea meci o intalneste pe A&N's Misy in 14.5 kg din nou. Misy si Maza au acelasi stil. Dupa jumatate de ora Maza intra in umeri si face ceva daune. Misy a fost ridicata intr o stare destul de rea 0:55 dar a arat gameness. Din pacate a murit.

Meciul pentru titlul de CH a fost impotriva lui Pera - Golden King in 14.7 kg . Acesta a venit cu Karmen. Maza a fost pe capul ei timp de 40 de minute. Dupaia cateva scratch uri de fiecare Karmen s a oprit la al 3 lea. Maza era campioana in ianuarie 2004.

Twins Knl's Lucija a patra adversara in 14.9 kg. A fost o victorie usoara pentru CH Maza care a controlat meciul de la inceput. Dupa 3 scratch uri de fiecare Lucija este scoasa din meci 0:40. Ambele catele si au terminat scratch ul de curtoazie.

In ultimul meci o intalneste pe Ivan's Saly in 14.9 kg in toamna lui 2004. Saly a fost cea mai grea adversara pentru Maza. De la inceput Maza a pierdut doi canini . Dupa 15 minute Saly preia controlul si a dominat pentru 40 de minute. Maza revine iar Saly este ridicata 0:53. Captain a fost arbitru la toate meciurile ei. Dupa acest meci GR CH Maza a fost retrasa.