Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Tony
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Salut
Ma numesc Trif Florin,sunt din Medias si de curand sunt posesorul unui catel pe care l-am botezat Tony!
Pe Tony lam adoptat de mila!Deoarece a fost batut si lasat pe strada de vechiul proprietar,asa ca m-am hotarat sa il iau acasa! este ascultator si prietenos cu animalele si oameni!
Are 4 luni!
Motivul ptr care m-am inscris pe forum este ca nu stiu exact ce rasa este ,Pitbull,Amstaff sau vreun metis !İmage
Salut,

Nu cred ca poate sa-ti dea cineva un raspuns clar daca nu are ped si nici macar nu-i stii parintii, mai ales ca e pui, o sa vezi cand o sa creasca, zic eu...
Nu stiu, zic ca e metis. Mi se pare ca are botul putin cam lung da' nu e un criteriu foarte important :)) Mai vedem cand creste
doar eu am observat ca seamana leit cu catelul lui emil? :))
La care faci referire, are o groaza Emil
Buna.
Vad ca e de ceva timp mesajul,dar raspund si eu,ca doar acum l-am vazut
In primul rand,este foartee frumos,sa iti traiasca.
Iar in al doilea rand,e metis...Orice caine fara pedigree este considerat metis...
Mie imi seamana cu un metis de amstaff,dar nu ma pricep la rasa deci nu prea iti pot spune cu exactitate daca este sau nu metis de amstaff.Poate fi,un metis care sa nu aiba legatura cu amstaffii si pitbullii,dar nu prea cred,deoarece seamana..
Bafta si asteptam poze noi! B-)
(11-18-2015, 10:54 AM) a scris: [ -> ]La care faci referire, are o groaza Emil

Zic ca seamana cu asta care apare pe forum ca e de vanzare la colorit e lei.
Salutare!
Nu am mai intrat de mult timp pe forum!
Revin cu cateva poze recente!
Catelul se dezvolta frumos,ieri a implinit 8 luni ,este foarte cuminte si prietenos  cu toata lumea cu care intra in contact oameni ,animale, cu ciobanescul mioritic care il am de 7 ani se intelege de minune(toata ziua stau impreuna,dezlegati prin curte,gradina,fara cearta batai)! ,exceptii sunt noaptea,cand ies la plimbare daca  aude un sunet brusc sau trec oameni in graba,fuga, latra  ,se repedee la om dar nu musca,dar asta numai noaptea(eu zic ca e de bine ...sper ca pe viitor sa nu devina mai rau)!
Ar mai fi o mica problema ...eu il scot la plimbare si il las fara lesa si botnita iar  cand vede un om sau caine fuge la el,(nu este agresiv,se joaca doar) .Il strig dar nu ma baga in seama ,nu se opreste ,nici nu se intoarce la mine cand il chem!Cum se poate corecta treaba asta?
İmage
doar poza aceasta am reusit sa o uploadez,restul nu merg,nu stiu de ce ,!
Nu e o problema. E mic, asa fac toti.. si a mea facea la fel.
Salut!
Azi lam cantarit pe toni!
Are 25kg(+/-1kg)
Varsta 8luni si 3 saptamani !
Ce parere aveti? e ok greutatea?
Inaltimea la greaban 47cm
İmage
İmage