Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Meet Tinno
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Salut, iubitori de suflete. Ma numesc Nicoleta, am 25 de ani fara cateva zile. si sunt mandra stapana a celui mai drag suflet pe care l-am intalnit vreodata.
Vi-l prezint pe Tinno, pui de amstaff in varsta de 4 luni, care stie multe comenzi dar e foarte neastamparat. E primul meu catel si pot sa spun ca mi-a schimbat complet viata. Nu credeam ca un om poate dezvolta atata dragoste fata de un animal, pana nu l-am gasit pe el. Are parte de toata iubirea mea si a familiei, are asigurat tot ce e mai bun din ceea ce are nevoie, iar rasplata este bucuria cu care imi umple inima zi de zi. Paranteza. (La inceput ma gandeam la un ceva mic, beagle, bichon, etc etc. Si urma sa stabilesc achizitionarea unuia intr-un viitor apropiat. Dar Tinno mi-a iesit in cale. Si tot ce pot sa spun acum, cand vad un caine mic, Pffff, eu am caine! Nu jucarie. )

İmage
İmage
İmage
İmage

Iar ei sunt parintii: Brutus Si Vega

http://oi67.tinypic.com/2dm8n7n.jpg
http://oi64.tinypic.com/bi1c89.jpg
Un catel la fel de dragut ca si stapana, bine ai venit printre noi!

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri alaturi de el!
Bine ai venit, foarte simpatic si pozele foarte reusite, sa.ti traiasca.
Un caine foarte frumos! Isi tine urechile perfect! Am avut o scurta discutie si pe celalat forum referitor la amstafii tricolori. Repet, nu se incurajeaza perpetuarea amstaffilor tricolori dar asta nu inseamna ca al tau are ceva. Din contra, e special. Este foarte frumos si se vede ca e f bine ingrijit!
Off: care e celalalt forum?
(11-10-2015, 10:26 AM) a scris: [ -> ]Un caine foarte frumos! Isi tine urechile perfect! Am avut o scurta discutie si pe celalat forum referitor la amstafii tricolori. Repet, nu se incurajeaza perpetuarea amstaffilor tricolori dar asta nu inseamna ca al tau are ceva. Din contra, e special. Este foarte frumos si se vede ca e f bine ingrijit!

Am aflat si eu asta dupa ce l-am cumparat pe Tinno. Desi ma mir, si nu inteleg de ce. Taticu lui e tricolor cu ped. Si sunt foarte frumosi toti. Multumesc de apreciere!
Bun venit!
Bun venit. E haios rau asta mic cu hanoracul pe el.
PS : La multi ani pentru zilele urmatoare!
(11-10-2015, 10:43 AM) a scris: [ -> ]Off: care e celalalt forum?

http://"reclama este interzisa. tentativa a fost raportata moderatorilor"/ dar nu-ti recomand nici macar sa-l vizitezi.. e o mizerie.

@Nicoleta, n-as stii sa-ti zic de ce s-a hotarat asa. Sunt multi tricolori cu pedigree, genetica nu e matematica si nu stii ce gene dominante va avea.. am vazut pui tricolori din parinti bicolori. Le fel, la amstaff nu sunt incurajate exemplarele culoarea ficatului (culoarea asemanatoare pitbullului red nose). La fel cum la pitbull se incurajeaza perpetuarea caracterului game asa la amstaff, fiind un caine de show, se incurajeaza anumite trasaturi de frumusete (nu ca tricolor nu ar fi frumos).

P.S. vad ca-mi cenzureaza linkul. nici reclama negativa nu pot sa fac. lol.
Bine ai venit! Frumos catelandrul!
Ai facut o alegere buna cu privire la rasa

@rashpy, scuze pentru filtru. L-am pus mai de mult, in perioada in care faceau spam pe aici. Trimite-i adresa pe pm cu ceva spatii intre cuvinte sa nu ti-l mai cenzureze.
Frumos vagabontu. sa-ti traiasca!
App tu nu ai topic si pe forumul "amstaff romania" ?
Bine ai venit! E tare frumos urecheatu, sa iti traiasca!
Multumesc mult de primire! Mersi pt la multi ani!
Da, am topic si pe celalalt forum dar mi se pare ca e cam mort. Activitate putina.
In rest...ce sa zic? Golanu asta al meu creste pe zi ce trece..mi-as dori sa ramana mic macar inca putin.
E haios cu hanoracul zici? Hehe, sa vezi ce smecher va fi el in curand. Adidog hoodie va purta la iarna. :))