Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Otto Bucuresti.
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2
Salut ! Numele meu este Alex si vreau sa va prezint catelusul meu.
El este Otto si are 2 luni si 1 saptamana. A fost cumparat pe 5 decembrie 2014 iar fostul stapam mi-a spus ca are o luna.
Catelul nu are pedigree si nu stiu daca este mix din pitbull si amstaff cu toate ca am vazut parintii iar amandoi erau pitbull-i. Nu am poze cu ei sau mai multe detalii. Momentam el are greutatea de 11 kg ( cred ca este cam grasut dar dupa ce voi termina vaccinurile vom iesi la plimbare, sper sa se mai incalzeasca putin ca are o problema cu frigul )
Asa arata in ziua cand l-am luat, pe 5 decembrie.
İmage
free picture hosting

Asa arata pe 24 decembrie
İmage
photo sharing sites

Si asa arata in prezent ( stanga )

İmage
adult image

Mai multe poze nu am dar o sa ii fac in viitorul apropiat, astept sfaturi de la dumneavoastra.
Va salut cu respect,
Martin Alex.
Salut. Bine ai venit!
Fain clapaugul tau. Sa-ti traiasca!

(01-15-2015, 09:40 AM) a scris: [ -> ]Catelul nu are pedigree si nu stiu daca este mix din pitbull si amstaff cu toate ca am vazut parintii iar amandoi erau pitbull-i. N

In cazul asta cam stii ce este nu? Din doi pitbulli n-are cum sa iese mix de pit cu asmtaff. Singura chestie e sa fii tu sigur ca parintii lui chiar sunt pitbull, lucru care in lipsa pedigree-ului nu prea ai cum sa stii.

Oricum de acum asta e mai putin important.
Salut ! Multumesc frumos !
Am spus ca poate fii mix pentru ca nu sunt sigur daca cateii pe care i-am vazut sunt parintii lui, si sincer sa fiu nu ma intereseaza daca este pitbull,amstaff sau bichon, mi-a placut,l-am cumparat si nu regret deloc. Am vazut ca stii foarte multe despre aceasta rasa, al are acum 11 kg, crezi ca este gam grasut pentru varsta lui( 2 luni si o saptamana ) ? El nu pare gras, decat pe piept are ceva grasime, in rest are masa musculara destul de dezvoltata, tinand cont ca singurul loc unde se joaca e in casa si nu am iesit la plimbare pana acum. Multumesc pentru raspuns !
Nu stiu (inca) chiar atat de multe lucruri pe cat mi-as dori.

La varsta asta e normal sa fie mai grasut.
Salut! Frumos roscovanu, sa iti traiasca! Cand o sa creasca ai vrea sa fie iar "grasut"... atunci o sa aibe o forma tare ciudata :)) Abia pe la 1 an il vezi iar bine facut, normal daca ai timp sa lucrezi cu el. Multa sanatate
Salut sa iti traiasca si sa te bucuri de el, e foarte dragut :)
La 2 luni 11 kg si mie m.i se pare un pic dolofanel. Creste repede si o sa asimileze ai sa vezi. Al meu are 6 luni si la fel pe la 3 luni parea mare dar a mai crescut si a asimilat.
Ce mancare folosesti?si cate mese pe zi?

Ps: o poza cu al meu pe la 5 luni :) app tor otto il cheama :p
Va multumesc !! Are 4 mese pe zi, una de lapte dimineata, dupa orez cu carne de vita si legume, bobite si seara iar orez. Frumos rau baiatul tau, il stiu, m-am uitat pe topicul lui :d
* Timp am sa lucrez cu el si am si spatiul necesar, locuiesc intre 2 parcuri si avem timp si loc sa alergam calumea :d singura problema ar fii tiganii si cei 24374 caini ai lor, dar nu e nici asta o problema grava ca fugim la padure si ne distram :d, o sa vedeti evolutia lui, am sa va tin la curent ! Seara buna sa aveti !
Stiam ca laptele nu prea e indicat. Auzisem ca provoaca aparitia viermisorilor.
Mi s-a spus de la veterinar sa pun putina sare in el. Are o masa de lapte pe zi ca a fost alaptat doar 2 saptamani, avea 11 fratiori si mamica a fost cam slabita si refuza sa ii hraneasca. Nu stiu cat de buna este sarea in lapte dar eu nu am probleme cu el, dar sincer a avut ceva viermisori si la a 2-a deparazitare.
Nu stiam de sare... dar pe piata exista lapte special pt situatiile de genul acesta. Daca veterinarul zice ca e ok asa o fi :)
Ieri am fost sa facem deparazitarea interna si sa ne taiem unghiutele.. Toate bune si frumoase pana am ajuns la veterinar, a venit o domnisioara asistenta sa puna mana pe domnisiorul in cauza si a capsat-o de mana, l-am certat si a stat cuminte in sala de asteptare, pana a venit veterinarul si a vrut sa ii dea pastiluta..nu stiu ce a avut, posibil sa se fi speriat..cert e ca a trebuit sa-l tin eu si 3 doctori sa-i dam pastiluta si sa ii taiem unghiile, i-a capsat pe toti, posibil sa ii fi tinut minte ca data trecuta l-au cam chinuit, nu mi-a facut niciodata o faza de genul sa muste oamenii, imi venea sa intru in pamant de rusine !! S-a suparat pe mine ca l-am certat si o ora nu m-a bagat deloc in seama, dupa si-a revenit si a inceput sa manance papucii. Pe februarie facem 3 luni si avem deja 12.5 kg. Luni mergem sa facem vaccinul, sper sa fim mai draguti cu domnii de acolo !
Seara buna ! Am si eu o intrebare, vreau sa incep sa-i dau niste suplimente catelului, ce imi recomandati ? Cafortan , Pet Phos Special Grand Chien sau K9 Complete Growth ?
Care este mai bun si de ce ? Nu conteaza pretul, daca stiti ceva mai bun, spuneti-mi
Cam asa aratam noi astazi
Toate 3 sunt bune,eu ii dau K9 si ii merge excelent,s-a dezvoltat excelent,ramane la alegerea ta. :)
Astept si alte pareri, eu unul nu i-as da ca e "tare" pe oase dar mi-a spus veterinarul, si al meu cred ca e prea dezvoltat pentru varsta care o are :)) .
Salut ! Nu am mai postat de mult aici.. Mielul meu s-a mai schimbat..e cam ignorant si agresiv cu unii catei, cu toate ca il scot in fiecare zi afara la socializare..nu suporta cainii mai mari ca el si care intra in tarc si sunt agitati..pe cei mici ii iubeste mult si se joaca foarte frumos cu ei. Cam asa arata astazi, 6 luni, 27 kg .
İmage
Va salut si va respect, Martin Alex !
Pagini: 1 2