Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Bolt
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2
Va salut. el este bolt, un catel fara trecut (nu ii cunosc parinti) se pare ca provine de pe langa bucuresti sau kiar bucuresti poate stie cineva de trecutul lui nascut pe 19 8 2013. deci urmeaza sa faca 9 luni. de 3 zile la mine. mananca, e sanatos. spre deosebire de un metis boxer-pit ce l-am avut acum cativa ani e cam neascultator la comenzi si cuminte. nu se joaca excesiv si nu uraste pe nimeni caini pisici oameni. astept cu nerabdare parerile voastre. Eu ma numesc Andrrei.
[attachment=26543][attachment=26543][attachment=26544][attachment=26545]
Cam inghetat forumul asta. nu se gaseste nimeni cu ceva pareri?
E cu 2 saptamani mai mic ca al meu.
Eu sunt nou pe aici dar pot sa zic ca e frumos tare(imi place capul lui).
Daca e la tine numai de o saptamana,ma gandesc ca o sa ai grija de el si daca ii dai mancare de calitate si ceva suplimente, o sa se dezvolte frumos.
Sa-ti traiasca si sa fie sanatos, frumoasa culoare .
Arata binisor. Are o culoare speciala, mai rar intalnita. Singurul lucru care ti l-as putea reprosa este in legatura cu lantul. Sunt total contra tinerii cainelui in lant.
Cam ce inaltime si greutate are ?
Ce are cainele tinut pe lant?
E fain cainele. Daca il tii pe lant incearca sa-i pui un lant ceva mai lung si o zgarda calumea atat pentru confortul lui cat sa fii si tu sigur ca nu se rupe.
Care ar fi trasaturile nepermise la un pit? sau care sunt semnele de metis cu staf? m-a speeriat cineva
(05-13-2014, 10:35 PM)Cesparow a scris: [ -> ]Care ar fi trasaturile nepermise la un pit? sau care sunt semnele de metis cu staf? m-a speeriat cineva

Caine e frumos,cum au spus si colegi pentru confortul lui punei o curea decenta si un lant mai lung!!chiar imi aduce aminte de mix pe care l-am avut acum cativa buni ani de zile!!la pitbul nu este un standard destul de bine definit deci daca nu ii cunosti parintii nu poti stii cu siguranta ce rasa este sau daca este un mix,oricum ar fi e al tau,ai grija de el!!parerea mea este ca ar fi mix,dar nu stiu cat conteaza parerea mea!
(05-11-2014, 08:59 PM)Emils Terra a scris: [ -> ]Ce are cainele tinut pe lant?

Asta-i parerea mea. Nu sunt de acord pt ca nici cainelui nu-i place sa stea toata ziua izolat intr-un colt de curte si sa vada oamenii cum se plimba ici-colo. Si daca e mai narodan cu 2-3 ore de lucru se poate face un tarc de 2 mp si are si el mai multa libertate, nu mai sta cu lantul la gat si nu mai stai cu grija ca poate rupe lantul si sare prin ceapa si salata.
Offtopic: ia intreaba-l pe George cum e cu tarcu ala facut in 2- 3 ore
(05-31-2014, 06:38 AM)NICK a scris: [ -> ]Offtopic: ia intreaba-l pe George cum e cu tarcu ala facut in 2- 3 ore

Offtopic: Care e treaba cu tarcul respectiv? presimt ca ceva nu a iesit bine acolo :)))

Ontopic: Imi place mult culoarea Ai grija mare de el ca frumos rau :)
(05-31-2014, 08:58 AM)Buzz a scris: [ -> ]Offtopic: Care e treaba cu tarcul respectiv? presimt ca ceva nu a iesit bine acolo :)))

Nu, nu, chiar a iesit foarte fain, insa 2 - 3 ore probabil a durat doar pana a pus la proiectul si s-a gandit la detalii...
am crezut ca o fi fost o chestie facuta la repezeala si o facut cainele vreo fericire si a scapat facand prostii :)))))
Salutare va aduc vesti bune. ma inteleg super cu el. e mancacios si jucaus. am o problema insa. cand alearga picioarele din spate nu merg pe linie cu cele din fata. ce poate fi? deci spatele alearga inclinat(pe langa el) in partea dreapta. va rog ajutatima cu o parere. mentionez ca sta liber in toata curtea. lant sau ham nu a purtat.
Pagini: 1 2